×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. oktobris, 2013
Drukāt

Rīgā viesojas visatzītākais nīderlandiešu kordiriģents Joss van Felthofens

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Joss van Feldhofens

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija /JVLMA/ aicina mūzikas interesentus uz koncertu “B.A.C.H. korim” piektdien, 25. oktobrī JVLMA Lielajā zālē. Šis koncerts sola brīnišķīgu piedzīvojumu visiem kora, baroka un Baha mūzikas cienītājiem, jo Akadēmijas jauktais koris ar baroka orķestra “Collegium Musicum Riga” solistiem šo programmu iestudē visatzītākā nīderlandiešu kordiriģenta, Baha mūzikas eksperta Josa van Felthofena vadībā.

Koncertprogrammā “B.A.C.H. korim” viesprofesora vadībā izskanēs Johana Sebastiāna Baha kantātes un motete JVLMA jauktā kora un baroka orķestra “Collegium Musicum Riga” solistu atskaņojumā.
Joss van Felthofens /1952/ tiek uzskatīts par izcilāko un cienītāko Nīderlandes kordiriģentu. Studējis kora un orķestra diriģēšanu Utrehtas Muzikoloģijas institūtā un Hāgas Karaliskajā konservatorijā. Kopš 1983. gada Joss van Felthofens vada Nīderlandes Baha biedrību, kas dibināta 1921. gadā un ir vecākais senās mūzikas ansamblis Nīderlandē, un, iespējams, pat visā pasaulē. Kā kora un orķestra direktors viņš regulāri atskaņo J. S. Baha, viņa priekšteču un laikabiedru mūziku dzimtenē un ārpus tās. Kopš 1989. gada viņš ir arī “Cappella Figuralis” diriģents. Ansamblis sastāv no Nīderlandes Baha biedrības solistiem un specializējas 17. gadsimta mūzikā. Turklāt viņš diriģē arī Utrehtas Baroka konsortu, kuru pats dibinājis 1976. gadā. Joss van Felthofens piesaista uzmanību ar „jauna”, nezināma senās mūzikas repertuāra iestudējumiem. Viņš pasniedz kora diriģēšanu Amsterdamas Svēlinka konservatorijā un Hāgas karaliskajā konservatorijā. Ar savu ansambli viņš ir piedalījies neskaitāmos TV, radio un CD ierakstos, koncertējis festivālos Nīderlandē, Rietumeiropā, ASV un Japānā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+