×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
21. aprīlis, 2015
Drukāt

Rīgā viesosies Džekija Čana dibināta kunfu dejas apvienība (1)

Publicitātes foto.Publicitātes foto.

Deju kompāniju "The Contemporary Dragon KungFu Company" 2006. gadā nodibināja aktieris Džekijs Čans.

Drīzumā, 5. maijā, Ķīpsalas hallē būs skatāma iespaidīga Ķīnas kungfu laikmetīgās dejas izrāde “Durvis” (Gateway), kur 12 jauni puiši – kungfu meistari un dejotāji – uz skatuves demonstrēs elpu aizraujošas kustības un unikālu cīņas tehniku, ko slīpējuši jau no agras bērnības, portālam LA.lv pastāstīja BT 1 sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Dace Dambe.

“19 līdz 22 gadus vecie jaunieši dzīvo un trenējas skarbos apstākļos Pekinas nomalē. Mēģinājumi notiek vecā peldbaseinā, ko trupas dalībnieki ir pielāgojuši savām treniņu vajadzībām. Mūsu Maskavas forštate salīdzinājumā ar to ir gluži vai labiekārtots pilsētas centrs,” stāsta horeogrāfe Olga Žitluhina, kura dejas izrādi redzēja Pekinā. “Ikvienam profesionālim ir skaidrs, ka tas, ko spēj izdarīt šie puiši, nav izdarāms gada laikā – tas ir smags, nežēlīgs darbs daudzu gadu garumā,” teic horeogrāfe.

Ķīnā ar austrumu cīņu mākslām bērni sāk nodarboties pat no trīs gadu vecuma. Vingrošanas treniņos katru dienu tiek pavadītas 4 – 6 stundas, turklāt bieži vien tam visam klāt vēl nāk skarbā ikdienas sadzīve.

Deju apvienības “The Contemporary Dragon KungFu Company” stils ietver tradicionālo Ķīnas kaujas mākslu un laikmetīgo deju, tajā jaušama Džekija Čana unikālās akrobātiskās cīņas tehnikas ietekme. Tas nav neparasti, jo tieši pasaulslavenais aktieris deju apvienību 2006. gadā nodibināja. Savas prasmes mākslinieki slīpējuši slavenākajās Ķīnas kungfu skolās, tostarp Šaoliņas klosterī, un pie Pekinas Deju akadēmijas pasniedzējiem. Deju apvienība ir piedalījusies tādās filmās kā “Dragon Blade”, “The Karate Kid”, “Taichi 2” un citās, kā arī dažādās izrādēs un televīzijas uzvedumos.

Izrāde “Durvis” (Gateway) pievēršas eksistenciāliem jautājumiem. No kurienes mēs nākam? Kurp mēs dodamies? Izrāde ir stāsts par dzīvi – cilvēks instinktīvi izvēlas durvis, kuras atvērt, lai nostātos uz fiziskās un garīgās pilnveidošanās ceļa. Lai sasniegtu briedumu un kļūtu par pieaugušiem vīriem, jaunie puiši atvērs un izies caur Cilvēka, Dieva un Gara vārtiem, kas simbolizē dažādus personības attīstības posmus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Izrādi redzēju Rēzēknē jaunajā koncertzālē “Gors”.
  Puiši dara neiedomājamas lietas, bet par dejas izrādi to noteikti nevar nosaukt, drīzāk par šovu, kas nebija paredzēts.
  Viņi var daudz vairāk un viņi būtu labs materiāls tiešām labai izrādei, kas būtu dejas izrāde nevis stāsts par viņiem un viņu ikdienu.
  Varbūt tas nav nekas slikts, bet tad to vajag pasniegt savādāk, nevis video kas filmēts ar telefonu un kurā runā stulbas lietas, parādot cik tiešām viņi ir aprobežoti.
  Un filmētais materiāls bija tik pat garš cik dejošana, kopsummā izvērtās garlaicīgs pasākums.
  Beigu beigās atstāja tādu “Made in China” pēcgaršu.
  Bet tas mums ir kaut kas jauns un neredzēts. Ir vērts aiziet!

Draugiem Facebook Twitter Google+