×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
30. oktobris, 2014
Drukāt

Rīgā viesosies ievērojams bērnu grāmatu mākslinieks no Beļģijas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Grāmatas "Ai, briesmoni, neapēd mani!" atvērums.

Beļģijas dienās Rīgā, ko laikā no 4. līdz 14. novembrim jau otro gadu pēc kārtas rīko Beļģijas Karalistes vēstniecība Latvijā, viesosies arī ievērojamais bērnu grāmatu ilustrators Karls Knēts, portālam pavēstīja apgāda “liels un mazs” kopvede Kristīne Dzene.

5. novembrī plkst. 12 Latvijas Nacionālajā bibliotēkas Bērnu literatūras centrā atvērs grāmatu “Ai biesmoni, neapēd mani”. Par flāmu sivēniem, briesmoņiem un gardumiem stāstīs grāmatas ilustrators Karls Knēts un tulkotāja Inese Paklone. Našķu mīklas dzejā uzdos un palīdzēs atminēt grāmatas redaktore Inese Zandere un māksliniece Ūna Laukmane.

4. novembrī plkst. 12 Latvijas Mākslas akadēmijā notiks Karla Knēta darbu prezentācija un meistardarbnīca. Dalība meistardarbnīcā iepriekš jāpiesaka, rakstot uz e-pastu dzenis@lielsmazs.lv, vietu skaits ierobežots.

6. novembrī plkst. 10 gaidāma Karla Knēta saruna ar Kultūras akadēmijas studentiem apakšprogrammā Starpkultūru sakari Latvija – Nēderlande/Vācija.

Karla Knēta ilustrācijām raksturīgas sulīgas, piesātinātas krāsas, bagātīgas faktūras un dinamiskas kompozīcijas. Viņa ilustrētās grāmatas saņēmušas prestižas starptautiskas balvas Beļģijā, Nēderlandē, Itālijā, Francijā un Slovākijā, 2012. gadā viņš bija viens no pieciem Kristiana Andersena balvas finālistiem, 2014. un 2015. gadā Beļģija viņu nominējusi Astridas Lindgrēnes memoriālajai balvai. Mākslinieks sadarbojas ar dažādiem bērnu žurnāliem, veidojis kostīmus teātra izrādēm, 2002. gadā debitējis arī kā bērnu rakstnieks. Karls Knēts ir pasniedzējs Ģentes augstskolā (School of Arts KASK-Koninklijk Conservatorium, Hogeschool Gent), kur studentiem māca ilustrēšanas mākslu, uzsverot, ka grāmata ir telpa, kuru mākslinieks rada un kurā veido savu īpašo vizuālā vēstījuma valodu.

“Ilustrējot grāmatu, man ir iespēja pamazām radīt veselu pasauli starp diviem grāmatas vākiem. Turklāt grāmatām ir ilgs mūžs,” saka mākslinieks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+