Pasaulē
Citur

Rīgā viesosies Kanādas premjerministrs Džastins Trudo0


Kanādas premjerministrs Džastins Trudo. AFP
Kanādas premjerministrs Džastins Trudo. AFP
Foto – AFP/LETA

Šī gada 10.jūlijā Rīgā vizītē viesosies Kanādas premjerministrs Džastins Trudo, vizītes laikā viņam ir paredzēta tikšanās ar Latvijas premjerministru Māri Kučinski (ZZS), aģentūrai LETA pavēstīja Ministru kabineta preses sekretāre Sabīne Spurķe.

Tiekoties ar Kučinski, plānots pārrunāt Latvijas un Kanādas turpmākās sadarbības iespējas, pievēršoties arī ekonomiskajai sadarbībai. Tāpat tiks apspriesta gatavošanās NATO samitam Briselē un Eiropas Savienības un Kanādas attiecības, skaidroja Spurķe.

Vizītes laikā Trudo tiksies arī ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni un apmeklēs Kanādas karavīrus, kuri dienesta pienākumus pilda Latvijā NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas ietvaros.

Kanādas premjerministrs viesosies Latvijā pirms NATO samita, kas notiks Briselē 11.-12.jūlijā.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017.gada 19.jūnijā Ādažu bāzē.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1000 karavīru no Albānijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

LA.lv