Mobilā versija
+2.9°C
Anda, Andīna
Pirmdiena, 20. novembris, 2017
9. decembris, 2014
Drukāt

Rīgā viesosies Tūrs Heijerdāls juniors

Ekrānšāviņš no youtube.com.Ekrānšāviņš no youtube.com.

Kadrs no filmas "Kon-Tiki" oficiālā treilera.

Par godu pasaulslavenā norvēģu ceļotāja, pētnieka un grāmatu autora Tūra Heijerdāla (1914-2002) simtgadei otrdien, 16. decembrī, uz tikšanos ar interesentiem Rīgā ieradīsies Tūra Heijerdāla dēls – Tūrs Heijerdāls juniors, LA.lv uzzināja Latvijas Kultūras akadēmijā.

Tūrs Heijerdāls juniors Latvijā jau viesojies 1998. gadā kopā ar Tūru Heijerdālu un viņa ekspedīciju dalībniekiem festivāla “Tūrs Heijerdāls Latvijā” ietvaros. Šoreiz interesenti aicināti uz sarunu ar viņu un viņa prezentāciju “Ejot tēva pēdās un pašam savu ceļu”. Pasākums notiks angļu valodā.

Tikšanos pasākumu cikla “Tūram Heijerdālam 100” ietvaros rīko Norvēģijas vēstniecība Rīgā, Latvijas Kultūras akadēmija un Kocēnu novada pašvaldība.

Visi interesenti aicināti uz Tūra Heijerdāla 1950.gadā veidoto dokumentālo filmu “Kon Tiki” par viņa pirmo braucienu ar plostu pāri Klusajam okeānam. Šī filma ir dokumentāls atspoguļojums par Tūra Heijerdāla vadīto ekspedīciju 1947. gadā, kuru ceļojuma laikā filmēja ekspedīcijas dalībnieki.1951.gadā filma ieguva ASV Kinoakadēmijas “Oskara” balvu kā labākā dokumentālā filma un padarīja Tūru Heijerdālu un Kon-Tiki ekspedīciju slavenu visā pasaulē, kā arī deva viņam iespēju īstenot citas ekspedīcijas.

Bezmaksas seansi kinoteātrī” Ksuns” notiks ceturtdien, 18. decembrī. plkst. 19 (pirms filmas Vinetas Vinteres uzruna), svētdien, 21. decembrī plkst. 18.10.

Bezmaksas ieejas kartes jāizņem kinoteātra K Suns kasē.

18. decembrī plkst. 16.50 un 21. decembrī plkst.16 kinoteātrī KSuns tiks demonstrēta arī 2012. gadā uzņemtā mākslas filma “Kon-Tiki” (maksas seansi).

Pievienot komentāru

Modes blogere Anabella Flēra: meitene, kuras stilu atdarina tūkstošiModes bloga Viva Luxury autore Anabella Flēra ir meitene, kuras radītie tēli sajūsmina miljonus, bet tūkstošiem meiteņu seko viņas paraugam.
Latviete iemūžina suņus patriotiskās, saviļņojošās fotogrāfijās (19)Henriete Martinsone ir latviete, kura radījusi mīļu, sirsnīgu un aizkustinošu fotogrāfiju sēriju – iemūžinot skaistus suņus patriotiskās, sirsnīgās fotogrāfijās. Henriete stāsta, ka
Draugiem Facebook Twitter Google+