Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Maksis, Maksims, Raivis, Raivo
Pirmdiena, 29. maijs, 2017
9. decembris, 2014
Drukāt

Rīgā viesosies Tūrs Heijerdāls juniors

Ekrānšāviņš no youtube.com.Ekrānšāviņš no youtube.com.

Kadrs no filmas "Kon-Tiki" oficiālā treilera.

Par godu pasaulslavenā norvēģu ceļotāja, pētnieka un grāmatu autora Tūra Heijerdāla (1914-2002) simtgadei otrdien, 16. decembrī, uz tikšanos ar interesentiem Rīgā ieradīsies Tūra Heijerdāla dēls – Tūrs Heijerdāls juniors, LA.lv uzzināja Latvijas Kultūras akadēmijā.

Tūrs Heijerdāls juniors Latvijā jau viesojies 1998. gadā kopā ar Tūru Heijerdālu un viņa ekspedīciju dalībniekiem festivāla “Tūrs Heijerdāls Latvijā” ietvaros. Šoreiz interesenti aicināti uz sarunu ar viņu un viņa prezentāciju “Ejot tēva pēdās un pašam savu ceļu”. Pasākums notiks angļu valodā.

Tikšanos pasākumu cikla “Tūram Heijerdālam 100” ietvaros rīko Norvēģijas vēstniecība Rīgā, Latvijas Kultūras akadēmija un Kocēnu novada pašvaldība.

Visi interesenti aicināti uz Tūra Heijerdāla 1950.gadā veidoto dokumentālo filmu “Kon Tiki” par viņa pirmo braucienu ar plostu pāri Klusajam okeānam. Šī filma ir dokumentāls atspoguļojums par Tūra Heijerdāla vadīto ekspedīciju 1947. gadā, kuru ceļojuma laikā filmēja ekspedīcijas dalībnieki.1951.gadā filma ieguva ASV Kinoakadēmijas “Oskara” balvu kā labākā dokumentālā filma un padarīja Tūru Heijerdālu un Kon-Tiki ekspedīciju slavenu visā pasaulē, kā arī deva viņam iespēju īstenot citas ekspedīcijas.

Bezmaksas seansi kinoteātrī” Ksuns” notiks ceturtdien, 18. decembrī. plkst. 19 (pirms filmas Vinetas Vinteres uzruna), svētdien, 21. decembrī plkst. 18.10.

Bezmaksas ieejas kartes jāizņem kinoteātra K Suns kasē.

18. decembrī plkst. 16.50 un 21. decembrī plkst.16 kinoteātrī KSuns tiks demonstrēta arī 2012. gadā uzņemtā mākslas filma “Kon-Tiki” (maksas seansi).

Pievienot komentāru

Jauna džinsu mode: apakšmala atirusi un nevienādi nogriezta!Džinsi ar nevienādu, atirušu apakšmalu ir karstākais šīs vasaras jaunums, ko modes blogeri jau pamanījušies nodēvēt par “jauno melno”.
Pacel kempingu nākamajā līmenī! Ģimenes ārsts un medmāsiņa uzceļ dizaina telti par 1,6 miljoniemPāris uzbūvēja apjomīgu 1,6 miljonus dolāru vērtu TELTS māju Kvīnslendas lietusmežā – un tagad guļ, skatoties uz zvaigznēm.
No iesācēja par lietpratēju: 5 padomi jaunajiem kaligrāfiemJa vēl nesen uz kaligrāfijas rakstiem lūkojāmies vēstures grāmatās un uzskatījām to par ko senatnīgu, tad jau tagad šī rakstības māksla ieguvusi teju vai modes lietas statusu.
Draugiem Facebook Twitter Google+