“Rīga”/”Prizma” pirmoreiz pārņem vadību finālsērijā 0

Latvijas hokeja čempionāta finālsērijas piektajā spēlē otrdien “Rīga”/”Prizma” komanda izbraukumā ar 3:2 (0:0, 0:1, 2:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā uzvarēja potenciālo favorīti “Kurbads”.

FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
“Citreiz pirms koncerta nepieciešams atgādināt ētiku un pieklājības etiķeti” – Madara Raabe vīlusies par koncertā Siguldā pieredzēto
“Zeme tad trīcēs zem šo karu izvērsēju kājām!” Gaišreģis paredz Ukrainas kara uzvaras gadu

“Rīga”/”Prizma” tādējādi sērijā pirmoreiz izvirzījusies vadībā. Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts tagad ir 3-2 rīdzinieku labā.

Pirmajā trešdaļā vārti netika gūti, bet divas minūtes pirmās otrās trešdaļas beigām “Kurbads” komandu ar 1:0 vadībā izvirzīja Toms Hartmanis, kad ripa atsitās pret mājinieku komandas spēlētāja ķiveri un atrada ceļu vārtos.

Trešās trešdaļas pirmo septiņu minūšu laikā vadību pārņēma “Rīga”/”Prizma” komanda, kad divas reizes precīzs bija Sergejs Teluškins. Abos vārtu guvumos viņam precīzi piespēlēja pieredzējušais Aleksandrs Macijevskis. Tomēr piecas minūtes vēlāk 2:2 panāca Ronalds Cinks, kurš realizēja izgājienu pret Henriju Anču.

Līdz pamatlaika beigām komandas turpināja iesākto agresīvo spēli, tomēr vārti vairs netika gūti. Sekojušajā desmit minūšu pagarinājumā abām komandām bija iespējas spēlēt vairākumā, taču tās netika pārvērstas gūtos vārtos.

Uzvarētājs tādējādi noskaidrojās pēcspēles metienu sērijā, kurā “Rīga”/”Prizma” uzvarēja ar 1:0. Vienīgos vārtus guva Aleksandrs Fadejevs.

Abu komandu pirmajā tikšanās reizē pagājušās nedēļas trešdienā Ogrē “Kurbads” svinēja graujošu uzvaru ar 10:2, bet dienu vēlāk “Prizma”/”Rīga” tika pie panākuma pagarinājumā ar 4:3. Savukārt sestdien Rīgā “Kurbads” tika pie gana pārliecinošas uzvaras – 6:1, lai gan pēdējās divas ripas viesi raidīja jau tukšos mājinieku vārtos. Abu vienību ceturtajā tikšanās reizē svētdien, mača laikā atspēlējot divu vārtu deficītu, pārāka ar 3:2 jau bija “Rīga”/”Prizma”.

Sērijas sestais mačs norisināsies ceturtdien Rīgā, bet, ja būs nepieciešams arī septītais duelis, tas sestdien atkal notiks Ogrē.