×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
22. novembris, 2017
Drukāt

Rīgas autoosta: iztiksit bez taksometriem! (11)

Foto no google.lv/mapsFoto no google.lv/maps

Nav publiskots, kādas tiesvedības ietvaros "Rīgas starptautiskajai autoostai" bija jāpieņem lēmums par attieksmes maiņu pret taksometru firmām, taču arhīvos rodams kāds Augstākās tiesas (AT) Administratīvo lietu departamenta lēmums šā gada sākumā, ar ko tiek atcelts Administratīvās rajona tiesas lēmums nepieņemt SIA "Rīgas Taxi" pieteikumu. "Rīgas Taxi" bija iebildis par transportlīdzekļu kustības ierobežojumiem laukumā pie autoostas (attēlā). "Rīgas starptautiskā autoosta" taksometru firmai bija atbildējusi, ka "strīdus laukums ir akciju sabiedrības privātīpašums, un šā laukuma nepietiekamās platības dēļ akciju sabiedrība ir spiesta ierobežot transportlīdzekļu kustību". Taksometru firmai tāpat ticis norādīts, ka tai ir iespējams izmantot Rīgas autoostas apkārtnē esošās autostāvvietas. Taču AT uzskatīja, ka tomēr jālemj, vai autoostas vadība ir rīkojusies tiesiski, atļaujot strīda laukumā iebraukšanu tikai atsevišķiem taksometra pakalpojumu sniedzējiem.

Taksometru vienlīdzīgu tiesību nodrošināšanas jomā nonākot lidostai “Rīga” līdzīgā situācijā, Rīgas Starptautiskā autoosta to atrisinājusi novatoriski – no 16. decembra visiem taksometriem būs aizliegts iebraukt un stāvēt laukumā pie autoostas galvenās ieejas.

Šā gada 16. oktobrī stājās spēkā Administratīvās apgabaltiesas lēmums par pagaidu noregulējumu, ar kuru AS “Rīgas starptautiskā autoosta” uzdots divu mēnešu laikā sākt ievērot vienlīdzības principu attiecībā uz visu taksometru kompāniju iespēju lietot laukumu pie autoostas ieejas. Autoostas vadība atradusi savu visvienlīdzīgāko risinājumu. “Izpildot tiesas lēmumu, AS “Rīgas starptautiskā autoosta” 2017. gada 20. oktobra valdes sēdē nolemts pārtraukt pieeju laukumam visu taksometru kompāniju automašīnām, sākot ar 2017. gada 16. decembri. Sākot ar šo datumu, taksometri neiebrauks un nestāvēs laukumā pie Rīgas autoostas galvenās ieejas,” teikts autoostas valdes priekšsēdētājas Vairas Gromules parakstītā informācijā, kas izsūtīta taksometru uzņēmumiem.

Pagaidām “LA” rīcībā nav plašākas informācijas par tiesvedību, kuras ietvaros tiesa pieņēmusi šo pagaidu noregulējumu. Pēc visa spriežot, runa tāpat kā lidostas “Rīga” gadījumā ir par to, ka taksometru uzņēmumi nav apmierināti ar to, ka izdevīgās stāvēšanas vietās tiek ielaisti tikai “izredzētie”. Tiesa, lidostas vadība atšķirībā no autoostas neaizgāja tik tālu, lai vispār atteiktos no taksometru pakalpojumiem saviem pasažieriem.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Pareizs risinājums! lai tie krāpnieki meklē sev sitas vietas! Rīgā taksomenrti joprojām brauc ar sagrozītiem skaitītājiem, atlikumu neizdod, automašīnas netīras. Pretīgi!

 2. Mazākā ļaunuma risinājums. Labāk jau tiešām pašam sazvanīt normālu taksometru firmu, nevis braukt ar netīru apšaubāmas kompānijas mašīnu, kurā šoferis atsakās ieslēgt skaitītāju – ir pieredze. :)) Lidostu, manuprāt, piespieda uz formāli likumīgu risinājumu, kurš tikai kaitē pasažieriem, bet nāk par labu blēžiem un salašņām.

 3. Ja tā, tad vajag maksimāli daudz sabiedriskā transporta laist gar autoostu, lai cilvēkiem nav ar smagām somām sazin kur jāiet.

 4. ČANGAĻIEM IR. Taksometru var izsaukt, kur problēma? Kas nu nelieto mobilo, ko Rīgā meklēt………………………………….jau tā tuneļi ubagu pilni

 5. Nav tāda vārda – iztiksit

 6. Man ienāca prātā jauka doma – tie čavas, kas reizēm dežūrē apkārtējos tuneļos cerībā kādam iztīrīt kabatas, varētu piestrādāt par rikšām, gaidot klientus augšminētajā placī. Tas taču nav aizliegts?

 7. Viens komentētājs man liek jau autobusā izsaukt taksi. Kaut kas traks! Nelietoju mobilo un daudzi veci cilvēki ne.
  Visā pasaulē autoostas un lidostas domā tikai un vienīgi par pasažieru ērtībām, bet par ko domā šīs galviņas, man nav saprotams…

 8. Re kā mūsu tiesa strādā par labu lielajiem īpašniekiem, bet pasažieri lai vēl pasaka paldies, ka viņiem arī atļauts ieiet autoostā, nevis gaidīt autobusu pie Rīgas robežas.

 9. …..IZTIKSIET….IZTIKSIET, NEVIS IZTIKSIT. Fui, fui, fui autoram, kurs nepārlasa tekstu.

 10. Nekas netraucē tiem pašiem autobusu pasažieriem izsaukt taksi uz autoostu. Pēc izsaukuma viņi varēs tur atrasties,jo jo viņi ir atbraukuši pakaļ klientiem,nevis vienkārši stāv un gaida tos. Nu un arī takšu firmas varēs izvietot savu reklāmu autobusos,kas nesīs peļņu arī autobusu parkiem.

 11. Principiālo idioti vajadzētu par to atlaist. Arī lidostas gadījumā – visur pasaulē, arī tālākajā Āfrikā, lidostas filtrē taksometrus, slēdzot līgumus un kontrolējot pārvadājuma cenas. Kopīga rinda lidostā ir tāda pati glupība kā takšu trūkums autoostā.

Draugiem Facebook Twitter Google+