×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. jūnijs, 2014
Drukāt

Rīgas Bāriņtiesas darbinieki saņēmuši draudus (19)

LETALETA

Rīgas Bāriņtiesas darbinieki saņēmuši draudus, bet vairāki cilvēki šogad no darba pēc paša vēlēšanās ir aizgājuši, sestdien ziņoja Latvijas Televīzijas ziņas.

Saistībā ar draudu izteikšanu bāriņtiesa vērsusies policijā.

Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētājs Aivars Krasnogolovs televīzijai atzina, ka tas ir neredzēts gadījums, jo darbu pametušie kolēģi bijuši pieredzējuši. “Diviem kolēģiem šis ir emocionāli sarežģīts darbs, ko viņi nespēj pildīt, kaut vai tikai tāpēc, ka ir arī sabiedrības, neteiksim nosodījums, bet nepozitīva attieksme pret šo darbu kopumā, un, protams, arī draudi, kas izdara savu,” stāstīja Krasnogolovs.

Jau ziņots, ka bāriņtiesu darbība šonedēļ vērtēta arī Saeimā.

Saeimas Juridiskā komisija secinājusi, ka pastāv nopietni iemesli, lai izanalizētu pastāvošo bāriņtiesu darba tiesisko regulējumu, tostarp vērtējot nepieciešamību izvirzīt to amatpersonām augstākas kvalifikācijas prasības un vērtējot atbildību par kļūdaini pieņemtajiem lēmumiem.

“Komisijas sēde izvērtās ļoti emocionāla, atklājot virkni gadījumu, kad bāriņtiesu reakcija, iespējams, ir bijusi neadekvāta un ģimenes ir šķirtas bez pamata. Taču tiek ziņots arī par pretējiem gadījumiem, kad iestādes ignorē klajus bērnu tiesību pārkāpumus. Izvērtējot šos gadījumus, kļūst skaidrs, ka izšķiroša loma ir amatpersonu spējai piemērot tiesību normas,” atzinusi komisijas vadītāja Ilma Čepāne (“Vienotība”).

Atbalstu nepieciešamībai pārskatīt bāriņtiesu darba tiesisko regulējumu pauda arī labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Nākamā komisijas sēde, kurā tiks skatīti ar Bāriņtiesu darbu saistīti jautājumi, plānota Saeimas sesiju starplaikā drīzumā pēc Jāņiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. jus sanemat draudus,bet pilsētnieku ģimene ,kad tiesajas cik sanema draudus un žurnalisti no rīgas aprinkis un neatkarīga rīta avīze. viņi publiski vēstule no Siguldas bāriņtiesa ielika interneta. Siguldas bāriņtiesa ir tiesības ta rikoties …… sabiedrība ari var draudiet…….. pareizi …… citadi visus bērnus atņemsiet …..vecākiem jāklūse …….. ne visi var cinities ,ka Pilsētnieku ģimene no Siguldas…… kur viņi dzīvoja jauncelta mājas Strēlnieku iela 86A stāv līdz šodien tukša…… kaimiņš kaspars Dimiters un citi atteicas talak dzīvot tāda māja…… bāriņtiesa teica ,ka tas ir slikts projekts…….mājas slikta vide……smekligi……..tur dzīvoja Latvijas un Siguldas pazistami cilvēki…….ka bāriņtiesa MELOJA UN KAUNS NEBIJA……KAUNS ARI BĒRNU TIESĪBU INSPEKCIJAI……..TUR NAV IERINUS KAS AISTĀV BĒRNU TIESĪBAS……..VINI AISTĀV BĀRINTIESU DARBĪBU…… KUR SKATAS MŪSU SAEIMS…….KURŠ REĀLI AISTAVES MŪSU BĒRNUS UN VECĀKUS………

 2. Vispar ko Jus darat Seit Latvijaa,man arii ir nonjemta meita un iedomajaties tanii audzugimene ir ar nerviem slima meita,tur ir 15 gadu puika kurs lieto alkoholu un kurs ir piedraudejis manai meitai ja vinja man kaut ko stastis tad vinjs vinju sasitis, kontakteties man ar meitu neljauj eest bernam tur nav ko kas arii tiek pieradits ,jo bernam ir ljoti zems gemoglobins,paslaik atrodas Sauriesu tuberkolozes slimnicaa.Piektdien bernu taisas atgriezt audzugimene,es biju ciemos slimnicaa un berns celjos nometies luudzaas lai es nevienam neko nestastu jo vinju sasitiis,vai tiesam cilveki ir parvertusies par lopiem -atnjemt normalai matei bernu,kurai darba stazs ir 37 darba gadi,nedzeru,neesmu prostitute,godiga kartiga sieviete,kura izaudzinajusi vecako meitu arii viena pati,bet jaunakajai tads liktenis-atnjem no kartigas mates un ievieto gimenee,kuraa notiek briesmu lietas,kur mate dzer ar savu 15 gadigo delu un piedraud manam bernam ka sasitiis ja atpleetiis muti,berns dienu nakti dzivo vienas bailes

 3. Nav ko apvainoties Atbildēt

  Tas , ka bāriņtiesu darbinieki iesniedz atlūgumus , ir normāla parādība . Cilvēkiem ir radusies apziņa , ka viņi nevar būt Dieva vietā , kas lems bērnu likteni. Tas attiecas uz tiem gadījumiem , kad ,, izņemtie ,, bērni nonāk adopcijā. Paši iedomājieties , kā jūs justos ,atklājot , ka tā nav jūsu dzīve , jūsu vārds , jūsu vecāki, jūsu vieta… Un to izlēmuši un realizējuši ierēdnīši .

  • Nenoliedzami, ka darbs bāriņtiesā ir smags, bet tomēr trūkst zināmas objektivitātes uz lietu skatījumu. Arī tad, ja māte ir alkoholiķe (medicīniski pierādīts), jādod iespēja laboties un ārstēties, pārtraucot aizgādību uz laiku, bet turpmāk jābūt ļoti uzmanīgiem.

  • Nav ko apvainoties – paši ir noveduši tautu. Ja kaut kas nemainīsies, tad draudi pāraugs darbībā!!

   Ja Bāriņtiesas priekšsēdētājs publiksi uzstājoties plāno, ka ar katru gadu tiks palielinats atņemto skaits (no krievu prese), tad kur tad tālāk iet? Viņš publiski plāno “piecgadi” kā KPSS laikos. Kam viņš pubkliski atskaitās? Sorosītiem???

 4. Rīgas bāriņtiesa (priekšsēdētājs Aivars Krasnogolovs) uz izdomātu „faktu” pamata 2013.gada pavasarī atņēma aizgādības tiesības Aleksejam un Svetlanai, kuri vairākkārtīgi tika atzīti par savu bērnu klašu labākajiem vecākiem un kuru kārtīgumu apliecina daudzi liecinieki (par to pārliecinājos arī pats personīgi, tiekoties ar viņiem). Alekseja un Svetlanas bērni (trīs meitenes: 6, 8 un 11 gadi) tika aizvesti no skolas un tika ievietoti bērnunamā „Marsa gatve” ( http://www.marsagatve.lv/ ; vadītājs – Arnis Kauķis), kur tos regulāri piekauj, terorizē un kur vienai no meitenēm pat ir bijusi salauzta roka. Neviena institūcija uz šiem ārprātīgajiem faktiem nereaģē un bērnu, kuri ģimenē bija mīlēti, pilnīgi nodrošināti, laimīgi un nepazina bēdu, mocības turpinās. Pēc izņemšanas no ģimenes ļaunprātīgie ierēdņi (Rīgas Bāriņtiesas locekle Sandra Meldere (p.k.290975-11738) un „Marsa gatves” psiholoģe Olga Vlasenko ( Latvijas profesionālo psihologu asociācijas Informācijas koordinators; http://lppapsihologi.lv/lv/reg/102-vlasenkoru )) draudēja bērniem ielikt vecākus cietumā, ja bērni neapstiprinās, ka viņus vecāki esot situši.

  Šāda veida apzinātas preteklības no sociālo dienestu un bāriņtiesu puses nav nekas jauns, šāda prakse ir plaši izplatīta Latvijā un valsts institūcijas (pirmkārt Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija un prokuratūra) apzināti piever uz to acis un piesedz tās, ignorējot cietušo sūdzības un formāli uz tām atrakstoties, tomēr šis gadījums ir īpaši cinisks un nekaunīgs, jo vecāki vārda burtiskā nozīmē ir gandrīz ideāli un nevainojami. Lielākai daļai vecāku, kuri krīt par bāriņtiesu juridiski-birokrātiskā terora upuriem tomēr ir kāds, kaut vai neliels trūkums (kas ne mazākā mērā neattaisno patvaļu, bet kas tiek izmantota par sliktu vecākiem) un viņu aizsardzības spējas pret ļaunprātīgu ierēdņu patvaļu ir ierobežotas. Šai gadījumā par ļaunprāšu patvaļas upuri krita nevainojami, cīnīties spējīgi vecāki.

 5. Uzziniet taču, ļaudis, kāpēc tas notiek!
  Guglē iekopējiet “VBTAI un bāriņtiesu noziegumi pret cilvēcību” , uzejiet uz resursa un izglītojieties!

  Un nekad nebalsojiet par Vienotību, kas pie tā visa ir pie vainas!

  • Pieņemsim, ka rīt visas bāriņtiesas tiek likvidētas. Kur paliks daudzie centīgie darbinieki, – ies bezdarbniekos un viņus valstij būs jāuztur? Jo koncentrācijas nometnes pie mums nepastāv, kur atrast viņiem (viņām) piemērotas darbavietas? Varbūt vēl kaut kur ir burta kalpu pieprasījums ar izteikti lielu pašdarbības un patvaļas piedevu?

 6. Dzirdot, ko te runā, tas vēl vairāk liek šaubīties – vai ir vispār jēga piedzemdēt bērnu šajā zemē. Algas zemas, darbā paverdzina, pabalsts tam bērnam tāds, ka vienai pamperu pakai pietiek (labākajā gadījumā. Es negribu izklausīties stulba vai kritiska, bet tā tā Latvija arī izmirs – saklausoties vēl šādus stāstus, lētticīgākie cilvēki vispār ģimenēs tikai gaidīs un gaidīs to bērna plānošanu un vēl nesagaidīs.

 7. Tikai ar draudēšanu!

 8. Uzskatu, ka šīs iestādes ar steigu ir jālikvidē, jāprasa atbildība no vecākiem, nevis bērni jāizņem no ģimenēm. Strādājot skolā, redzu, cik bieži bērni tiek izņemti no ģimenes tikai tādēļ, ka bērnam uzšauts pa pakaļu! Bet ir bērni, kuri tiešām ir nepasargāti,/ bet tie, lūk, ir citas pašaldības un neviens ,,ausi neceļ,,/palīdzību nesaņem.
  Kas no bēŗniem izaug, ja viņiem ir tikai tiesības, bet nav pienākumu? To jau redzam uz katra ielas stūra un nav jāskaidro!

 9. Atņet vecākiem vai audžu ģimenei bērnu drīkstētu tikai izņēmuma kārtā un tam jābūt ārkārtas iemeslam.Vai tiešām nesaprot,ka tā ir dzīves lielākā traģēdija gan vecākiem,gan bērnam.Tas,ka jauna māmiņa neprot pareizi ietīt autiņos,vai nepareizi baro,vai uzšauj pa dupsi,ieliek kaktā,vai ja vecāki dažreiz iedzer utt,utt nav iemesls atņemt bērnu.Bet ta notiek un tāpēc sabiedrībai ir negatīva attieksme.Un draudi visdrīzāk ir pamatoti.Ja man censtos atņemt manu bērnu,es ne tikai draudētu,bet gan rīkli pārgrauztu.

 10. Tiesi ta Ventspils Barintiesa Ari notiek ,brinumu lietas !!! Tirakafeministu biedriba ! Pat neiedzilinas situacijas ! ka ari prieksniece iedzinusi bailes padotajas ! aiz muguras vinas Ar viriem normali runa . Klatbutne atbalsta visus prieksnieces lemumus ,bez diskusijam ! Ka ari [psihologi] izgajusi tikaij kursus ! Pretigi !!!

  • Tiešām, Jūsuprāt, bāriņtiesas izņem visus bērnus, kam vien tiek klāt??? Jūs tiešām domājat, ka tā ir bāriņtiesu prioritāte? Tad varbūt Jums vajadzētu iedziļināties tajā, nevis tikai gūt priekšstatu no masu mēdijos izskanējušo histēriju (lai tikai rakstam piedotu sensācijas smaku). Un Jūsuprāt, tas nekas, ja jaunie vecāki reizēm iedzer? Arī tad, ja nepilnu gadu vecs bērns tiek atrasts uz grīdas spēlējamies ar žiletēm un graužot sasaldētu vistu, kamēr māte iedzērusi nemaņā guļ? Neviens bāriņtiesas darbinieks nav ieinteresēts ņemt bērnu ārā no ģimenes par sīkumiem, bet tikai tad, ja pret bērnu ir vardarbība (ieskaitot seksuāla!) vai bērns ir pamests pilnīgā novārtā un tas jau apdraud viņa attīstību vai dzīvību, un arī tikai tad, ja vecāki pēc vairākkārtējiem palīdzības piedāvājumiem tomēr izvēlas alkoholu nevis rūpes par bērnu.
   Nav viss tā kā masu mediji atspoguļo, domājiet cilvēki līdzi!

   • Jūs sakāt, ka Neviens bāriņtiesas darbinieks nav ieinteresēts ņemt bērnu ārā no ģimenes par sīkumiem, bet fakti runā pretējo. Ir jau dažas godīgas bāriņtiesas, bet vairākums ir noziedzīgas. Noziedzīgas pret cilvēcību

   • Nenoliedzami, ka ir šādi gadījumi, kad jārīkojas oeratīvi. Daži vecāki diemžēl ir sliktāki par dzīvniekiem. Taču bieži ir gadījumi, kad bāriņtiesas rīkojas nesaprātīgi un pavirši, nepārbaudot lietas apstākļus.Pēdējais skaļi izskanējušais gadījums, kad normālai un rūpīgai mātei atņem 2 bērnus, ir patvaļa un savas varas demonstrēšana. Trūkst vārdu, šādi darbinieki būtu jāpadzen nevis jālauj viņiem aiziet pašiem. Ja pats priekšnieks nespēj kontrolēt situāciju, tad viņa vietā būtu jānāk citam.

  • Arī man tagad jākaro par savu meitiņu un drauga bērniem ar melojošu Usmas bāreņtiesas locekli Andru Auzu. Kura man piedraud ja neiešu prom no Usmas atņēma man manu meitiņu. Jo tagadējais draugs puslīdz vinnēja tiesu ka viņam nepatiesi atņēma bērnus tik dēļ to man arī draud jo zin ka pa abiem mēs taisnību panāksim.

 11. Bāriņtiesas Latvijas iedzīvotāju acīs ir kļuvušas par ģimenes ienaidniekiem un ”lielāko draudu”….un tā ir nrnormāla situācija.

  • ‘Nenormala situācija’, jo ir neadekvāta reakcija uz atbilstošām situācijām. – nevar būt burta kalpi savos krēslos, nepadomājot par māti un bērniem… jādomā ar galvu un jāliek lietā saprātīgas domas…

Draugiem Facebook Twitter Google+