×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
26. augusts, 2013
Drukāt

Rīgas bērnudārzos trūkst vairāk nekā 100 skolotāju

Foto - LETAFoto - LETA

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēs trūkst pedagogu – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta mājaslapā publicētas vairāk nekā 100 vakances, šodien preses konferencē atzina departamenta direktors Guntis Helmanis.

 

Helmanis norādīja, ka nepietiekams darbinieku skaits pirmsskolās ir satraucoša problēma, kas pastāv jau vairākus gadus, un tā ietekmē darba kvalitāti. Viņš gan piebilda, ka departamenta mājaslapu darbinieku meklēšanai izmanto arī dažas Pierīgas pirmsskolas izglītības iestādes.

Jautāts, kā šo problēmu risināt, Helmanis aģentūrai LETA sacīja, ka “piemaksas neuzbursim uzreiz”. Tā vietā viņš pauda bažas, ka situāciju ievērojami varētu pasliktināt valdības apstiprinātie noteikumi par Bērnu uzraudzīšanas pakalpojumu sniegšanu, kas stāsies spēkā 1.septembrī. Iespējams, daļa profesionālu pirmsskolas pedagogu izvēlēsies pamest pieticīgi atalgoto darbu bērnudārzā un, piemēram, pieskatīt mājas apstākļos piecus bērnus, par katru saņemot 100 latu mēnesī.

Patlaban bērnudārza grupiņas atvēršanai nepieciešami divi cilvēki ar pirmsskolas pedagoga izglītību, kā arī divi skolotāja palīgi. Iepriekšējos gados bijuši vairāki desmiti gadījumu, kad pašvaldība ļāvusi atvērt grupas ar vienu skolotāju un divām auklēm, brīvo pedagoga atalgojumu sadalot kā atlīdzību par papildu slodzi.

Kā ziņots, lai risinātu problēmu ar vietu skaita trūkumu bērnudārzos, valdība apstiprinājusi Labklājības ministrijas izstrādātos noteikumus “Prasības bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēju reģistrēšanas kārtība”. Noteikumi paredz, ka, apgūstot 150 stundu apmācību, ikviens, kas nav izdarījis Bērnu tiesību aizsardzības likumā noteiktus pārkāpumus vai noziedzīgus nodarījumus, varēs kļūt par aukli un pieskatīt bērnus, saņemot 100 latu atlīdzību no valsts.

Aukles pakalpojums varēs būt gan īslaicīgs, proti, līdz četrām stundām dienā, gan pilna laika, ja bērnu pieskatīs ilgāk nekā četras stundas. Pilna laika pakalpojuma sniedzējam būs jāspēj mājās audzināta bērna vecākiem sniegt atbalstu pirmsskolas izglītības programmas apgūšanai, ja programmu īstenos ģimenē. Īslaicīgā pakalpojuma sniedzēja darbinieks vienlaikus varēs pieskatīt ne vairāk kā 10 bērnus. Savukārt pilna laika pakalpojuma sniedzēja darbinieks vai pakalpojuma sniedzējs – fiziska persona – vienlaikus varēs uzraudzīt ne vairāk kā piecus bērnus, bet juridiskas personas ārpus bērna dzīvesvietas varēs sniegt pakalpojumu ne vairāk par 25 bērniem.

Helmanis norādīja arī uz niansi, ka ar aukļu kursiem vien būs par maz un bērniem nepieciešama ne tikai pieskatīšana, bet arī izglītošanās. Noteikumos paredzēts, ka aukles varēs vērsties pašvaldībā pēc metodiska atbalsta, taču tas savukārt nozīmē, ka, iespējams, pieaugs darbinieku darba apjoms un tiem vai nu nāksies celt algas, vai pieņemt darbā papildu speciālistus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+