×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
3. decembris, 2013
Drukāt

Rīgas biļešu kompensācijām trūkst divu miljonu latu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Trolejbuss Krišjāņa Valdemāra ielā.

Autotransporta direkcija (ATD) no Rīgas domes ir saņēmusi aprēķinus par nepieciešamo valsts dotāciju sabiedriskajam transportam 2014.gadam, kuros iezīmēts dotācijas pieaugums invalīdu pārvadāšanai par diviem miljoniem latu saistībā ar apstiprināto “Rīgas satiksmes” tarifu pieaugumu, biznesa portāls “Nozare.lv” uzzināja Autotransporta direkcijā (ATD).

Valsts budžets nākamajam gadam jau ir apstiprināts un minētais finansējuma pieaugums tajā nav paredzēts, tādēļ šis jautājums paliek atklāts un ir risināms trīspusējās sarunās starp Satiksmes ministrijas, Rīgas domes un ATD pārstāvjiem, norāda direkcijā.

Masu medijiem Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) esot apliecinājis, ka, ņemot vērā jau pieņemto valsts budžetu, aprēķini tiks veikti, balstoties nevis uz paaugstinātajiem tarifiem 1,20 eiro apmērā, bet gan piemērojot tarifu 0,60 eiro apmērā. Pagaidām gan rakstisku un oficiālu apliecinājumu tam ATD nav saņēmusi.

Jau ziņots, ka Rīgas dome 7.oktobrī nolēma paaugstināt sabiedriskā transporta biļešu cenu no 50 uz 84 santīmiem jeb 1,20 eiro, vienlaikus nosakot, ka Rīgā deklarētie iedzīvotāji, kas saņēmuši “Rīdzinieka karti”, varēs braukt ar 50% atlaidi un maksāt 42 santīmus jeb 0,60 eiro.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija uzskata, ka šie noteikumi ir diskriminējoši, un pieprasīja veikt izmaiņas, savukārt Saeimā atbalstītas izmaiņas Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā, paredzot, ka personas deklarēto dzīvesvietu nevar izmantot par vienīgo kritēriju, nosakot braukšanas atvieglojumus sabiedriskajā transportā.

Pēc tam Rīgas dome ārkārtas sēdē apstiprināja jaunus noteikumus par braukšanas maksas atvieglojumiem Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā, paredzot, ka atlaide no 1.janvāra pienākas “rīdziniekiem līdz 75 gadu vecumam”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nesaprotu,kas notiek.Tagad tie kas deklarējušies Rīgā/trūcīgais vai bagātais/visi brauks pa lēto,bet priekš invalīda pietrūkst nauda.Ušakovs laikam aizmirsis,ja cilvēks saņem invaliditātes pensiju,viņš nevar būt turīgais.Tieši invalīdam un pensionāram jābūt vienīgajam mūsu valstī kuru noteikti jāatbalsta.Pārējie veselie-darbaspējīgie var nopelnīt .

Draugiem Facebook Twitter Google+