×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
10. augusts, 2015
Drukāt

“Rīgas Biržā” aicinās ieklausīties Skandināvijas toņos

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Mākslas muzeja “Rīgas Birža” ātrijā 20.augustā notiks koncerts “Ieklausies Skandināvijas toņos”, aģentūrai BNS pavēstīja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Preses centra vadītāja Nataļja Sujunšalijeva.

Koncertā uzstāsies “Trio DaNoIs” – Pernille Karsleva (Pernille Kaarslev, Dānija, mežrags), Jonina Erna Arnardottira (Jónina Erna Arnardottir, Islande, klavieres) un Mortens Fagerli (Morten Fagerli, Norvēģija, pianists).

“Trio DaNoIs” “Rīgas Birža” koncertēs jau otro reizi, šo sadarbību turpinot ar skaņdarbiem, kurus sarakstījuši gan pasaulē zināmi, gan ne tik plaši pazīstami Dānijas, Norvēģijas un Islandes komponisti. Programmā iekļauti Edvarda Grīga (Edvard Grieg, 1843–1907, Norvēģija), Paula Īsoulsona (Páll Ísólfsson, 1893–1974, Islande), Kristiana Eugusta Sindinga (Christian August Sinding, 1856–1941, Norvēģija), Karla Nilsena (Carl Nielsen, 1865–1931, Dānija) un citu autoru darbi.

Koncertā skanēs arī kompozīcijas, kas sacerētas īpaši ansamblim “Trio DaNoIs”. Islandiešu komponista Trigvi M. Baldvinsona (Tryggvi M. Baldvinsson, 1966) darba “Ledlauzis” (“Icebreaker”) nosaukumu var interpretēt divējādi – kā metaforu ledlauzim, kas izcērt ceļu citiem kuģiem Arktikā, vai kā simbolu ledus laušanai līdzcilvēku vidū.

Savukārt norvēģu komponista Mortena Gotheuga (Morten Gaathaug, 1955) radītais skaņdarbs “Hommage à Carl Nielsen” izskanēs kā īpašs veltījums, jo tapis, godinot slaveno dāņu komponistu, diriģentu un vijolnieku Karlu Nilsenu viņa 150.gadadienā. Lai gan tas ir Gotheuga oriģināldarbs, tajā būs saklausāmas arī Nilsena slavenākās tēmas.

“Trio DaNoIs” dalībnieki ir Grīga akadēmijas Bergenā absolventi. Mākslinieki izpilda Skandināvijas mūziku. Karsleva un Fagerli ir koncertējuši kopā jau kopš 1998.gada. 2014.gadā, atzīmējot Norvēģijas Konstitūcijas 200.gadadienu un Islandes kā neatkarīgas valsts 70.gadadienu, mākslinieki iniciēja projektu “Trio DaNoIs”.

Koncerta ieejas biļetes pieejamas Mākslas muzeja “Rīgas Birža” kasē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+