×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
11. februāris, 2014
Drukāt

Rīgas Biržā skanēs Čurļoņa mūzika

Curlonis_CD

Sestdien, 15. februārī, Mākslas muzejā “Rīgas Birža”, ievadot izstādi “Mikalojus Konstantins Čurļonis un Rūdolfs Pērle”, mākslinieka M. K. Čurļoņa mazdēls Roks Zubovs kopā ar dzīvesbiedri, pianisti Sonatu Deveiķīti-Zubovieni sniegs M. K. Čurļoņa mūzikas klavierkoncertu, portālu LA.lv informēja Latvijas Nacipnālā mākslas mzueja sabiedrisko attiecību speciāliste Nataļja Sujunšalijeva.

Līdz ar citiem skaņdarbiem vakaru atklās tādas pazīstamā 19.–20. gadsimta mijas lietuviešu mākslinieka Mikalojus Konstantina Čurļoņa kompozīcijas kā “Trīs mazurkas” un “Mirāža”, savukārt turpinājumā skanēs četrrocīga simfoniska poēma “Mežā”, kuru Roks Zubovs izpildīs kopā ar pianisti Sonatu Deveiķīti-Zubovieni. Tāpat kā M. K. Čurļoņa glezniecība, arī viņa muzikālās kompozīcijas klausītājus ieved lietuviešu folkloras pasaulē, piemēram, šajā koncertā būs iespēja dzirdēt vairākas 1905. gadā komponētās “Lietuviešu dziesmas”.

Kauņas Vītauta Dižā Universitātes Mūzikas akadēmijas Klavieru katedras vadītājs Roks Zubovs ir bijis pasniedzējs Lietuvas Mākslas un teātra akadēmijā un Sanhavjeras Universitātes Mūzikas katedrā (Čikāga, ASV). Viņš ir starptautisko klavieru konkursu uzvarētājs Ņujorkā un Viļņā, ar solokoncertiem uzstājies dažādos festivālos Dienvid- un Ziemeļamerikā, Eiropā, Krievijā un Irānā. Pianists bieži uzstājas arī ar savu dzīvesbiedri, pianisti Sonatu Deveiķīti-Zubovieni klavieru duetā “Duo Zubovas” un kā kamermūziķis – ar dažādiem solistiem un kameransambļiem. 2010. gadā, atzīmējot M. K. Čurļoņa 135. gadadienu, pianists ierakstīja visus komponista klavieru skaņdarbus sešos kompaktdiskos. Tāpat Roks Zubovs ir attēlojis Čurļoni Roberta Mulana mākslas filmā “Vēstules Sofijai”, kas uz ekrāniem nonāca 2013. gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+