×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
22. septembris, 2014
Drukāt

“Rīgas Biržā” skanēs skandināvu mūzika

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Trešdien, 1. oktobrī, plkst. 19 Mākslas muzeja “Rīgas Birža” ātrijā ar koncertu uzstāsies “Trio DaNoIs”, portālam LA.lv pastāstīja muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Nataļja Sujunšalijeva.

“Trio DaNoIs” ir trīs mākslinieku no Dānijas, Norvēģijas un Islandes muzikāls projekts, kuram vienojošais kodols ir mūziķu savstarpēji saistīta izcelšanās un kopēja Skandināvijas muzikālā kultūra.

Šogad Norvēģija atzimē Konstitūcijas pieņemšanas 200. gadadienu, savukārt Islande svin valsts neatkarības iegūšanas 70. gadadienu. 1814. gadā Norvēģija izstājās no savienības ar Dānijas Impēriju, kurā bija iekļauta arī Islande, Grenlande un Farēru salas. 130 gadus pēc tam, kad stājās spēkā Norvēģijas Konstitūcija, 1944. gadā Islande ieguva suverēnas valsts statusu. Kultūras saknes Skandināvijas reģionā ir kopējas, muzikālā kultūra ir bagāta un vēl joprojām savstarpēji saistīta starp šīm zemēm.

“Trio DaNoIs” koncertā Mākslas muzejā “Rīgas Birža” tiks atskaņoti skaņdarbi, kurus sarakstījuši gan pasaulē zināmi, gan ne tik plaši pazīstami Dānijas, Norvēģijas un Islandes komponisti. Dzirdēsim Edvarda Grīga, Nila Gades, Frīdriha Kūlava un citu mūziķu kompozīcijas. Skanēs arī darbs “Ledlauzis”, kuru islandiešu komponists Trigvi M. Baldvinsons
sacerējis īpaši ansamblim “Trio DaNoIs”.

“Trio DaNoIs” dalībnieki ir Grīga Akadēmijas Bergenā absolventi. Mākslinieki lepojas ar ilgu koncertēšanas pieredzi, izpildot Skandināvijas mūziku. Kā trio šie mākslinieki jau ir uzstājušies Dānijā, Farēru salās, Norvēģijā, Islandē, Šveicē un oktobrī priecēs klausītājus Latvijā un Igaunijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+