Laukos
Lauku sēta

Rīgas bites atzīst par skaistākajām0


Īstas bites īstos stropos skaisti sakoptā dārzā izraisīja pozitīvas emocijas gan festivāla žūrijai, gan Tallinas parka apmeklētājiem.
Īstas bites īstos stropos skaisti sakoptā dārzā izraisīja pozitīvas emocijas gan festivāla žūrijai, gan Tallinas parka apmeklētājiem.
Publicitātes foto

Augusta beigās Igaunijas galvaspilsētā noslēdzās ikgadējais Tallinas ziedu festivāls 2017, kuru Tallinas Torņa dārza laukumā varēja apskatīt, sākot no maija. Festivālā ar savu stendu piedalījās Rīgas pilsētas pašvaldība, ekspozīcijas izbūvi uzticot SIA “Rīgas meži”. SIA “Rīgas meži” kopā ar sadarbības partneriem – uzņēmumu “Labie koki” un galvaspilsētas pašvaldību – veidotā ekspozīcija “Bišu saime” Tallinas ziedu festivālā jau otro reizi pēc kārtas ieguva 1. vietu.

Festivālā savas idejas prezentēja 21 valsts. Festivāla dalībnieki varēja izbūvēt un ierīkot nelielas dārza ekspozīcijas par divām atšķirīgām tēmām: “Ģimenes dārzs” vai “Monohromais dārzs”.

SIA “Rīgas meži” Dārzu un parku daļas dārznieku izvēlētā tēma bija “Ģimenes dārzs”, kas materializējās interaktīvā vides ekspozīcijā “Bišu saime” ar ziedu kompozīcijām, īstiem bišu stropiem un stilizētu bišu šūnu labirintu.

“Atpūties un ieklausies bišu sanoņā! Tās strādā, lai bišu saime un strops izdzīvotu. Tās laižas no viena smaržīga zieda uz citu, vācot nektāru un ziedputekšņus, aizsargā savu stropu un neielaiž tajā nelūgtus viesus. Tikai kopā darba bites veido  vienotu bišu saimi jeb stropu. Vai sajūti nektāra un ziedputekšņu aicinošo smaržu, kurai grūti pretoties? Ienirsti piedzīvojumā kopā ar bitēm!” – šādiem vārdiem festivāla apmeklētāji tika aicināti uz rīdzinieku sagatavoto ekspozīciju.

LA.lv