×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
19. septembris, 2013
Drukāt

Rīgas brīvostā prēmijas nedrīkstēs pārsniegt četras darbinieka mēnešalgas

LETALETA

Rīgas brīvostas valdē šodien akceptētas izmaiņas brīvostas darbinieku prēmēšanas sistēmā, nosakot, ka turpmāk darbinieks gada laikā varēs saņemt ne vairāk kā trīs prēmijas darba algas apjomā, bet brīvostas valde ar atsevišķu lēmumu par īpašiem sasniegumiem varēs piešķirt arī ceturto prēmiju, pastāstīja Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks (GKR).

 

Rīgas brīvostas pārvaldnieka prēmija turpmāk nebūs līgumā paredzēta summa, bet par to lems brīvostas valde.

Līdz šim darbinieku prēmijas tika aprēķinātas kā procents no ostas apgrozījuma. Mēneša laikā tiks veiktas atbilstošas izmaiņas brīvostas darbinieku līgumos. Šīs izmaiņas tiks ieviestas, balstoties Valsts kontroles ieteikumiem.

Jau ziņots, ka Rīgas brīvostas valde apstiprināja ostas gada pārskatu, tādējādi ostas pārvaldniekam Leonīdam Loginovam automātiski piešķirot vairāk nekā 48 000 latu prēmiju. Prēmija izraisījusi pretrunīgu reakciju, jo Valsts kontrole šogad revīzijā konstatējusi, ka no 2009. līdz 2011.gadam Rīgas brīvostā ir bijuši nelietderīgi un nelikumīgi tēriņi vairāk nekā 41 miljona latu apmērā.

Ameriks pēc tam skaidroja, ka brīvostas valde nelemj par prēmijas piešķiršanu – brīvostas pārvaldnieka darba līgumā tāda paredzēta automātiski, ja osta noslēgusi gadu ar kravu apgrozījuma pieaugumu. “Darba likumdošana noteic, kā iespējams grozīt darba līgumu, un atbilstoši šai procedūrai valde arī rīkosies,” norādīja Ameriks.

Pašreizējā brīvostas darbinieku prēmēšanas un finansiālās stimulēšanas sistēma paredz, ka prēmijas, kas piesaistītas apgrozījuma pieaugumam, un piemaksas par labu darbu saņem ne tikai brīvostas pārvaldnieks Loginovs, bet arī vairāki citi vadošie darbinieki, brīvostas departamentu direktori.

Kā ziņots, VK revīzijā tika secināts, ka Rīgas brīvostas pārvaldes finanšu līdzekļi 595 000 latu apmērā nelikumīgi tērēti gan darba samaksas noteikumiem neatbilstošām prēmijām, dāvanām un veselības apdrošināšanai valdes locekļiem, gan kļūdaini aprēķinātiem pabalstiem, atvaļinājuma naudai un darba nespējas lapas naudai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+