×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
26. marts, 2012
Drukāt

Rīgas brīvosta sponsorē futbola treniņus valdes locekļa Pulka bērnam

pulks_olafs

Rīgas brīvostas pārvalde no valdes apstiprinātā mārketinga budžeta naudu atvēlējusi arī līguma slēgšanai ar valdes locekļa Olafa Pulka (V) vadīto bērnu un jauniešu futbola skolu “Alberts”, raksta portāls “Pietiek.com”. Šajā futbola skolā trenējas arī politiķa dēls.

Pulks, kuram brīvostas pārvaldē jāpārstāv valsts intereses, nespēj atcerēties, cik lielu naudu futbola skolai atvēlējusi brīvosta, un izvairās skaidrot, vai tas nav noticis, pateicoties viņa amatam. “Atbalsts izpaužas tā, ka mēs izvietojam reklāmu un par to reklāmu tiek maksāts,” skaidro Pulks.

Viņam Rīgas brīvostas pārvaldē jāpārstāv valsts intereses kā Ekonomikas ministrijas virzītam pārstāvim. “Brīvosta atbalsta gan kultūras, gan citus sporta pasākumus, un es domāju, ka tas ir ļoti nozīmīgi no tāda viedokļa, ka brīvostai jāveido savs tēls, brīvostai jāparāda, ka tā ir atvērta un ka tā atrodas gan Rīgā, gan Latvijā, un tā nav nekāda noslēgta institūcija. Es domāju, ka tas ir ļoti nozīmīgi,” šādas reklamēšanās lietderīgumu brīvostai pamato Pulks. Par valsts interešu pārstāvēšanu brīvostas valdē viņš ik gadu algā saņem nedaudz vairāk nekā 20 000 latu.

Tieši cik lielas summas Rīgas brīvosta maksā par reklamēšanos bērnu un pusaudžu futbola spēļu laikā, kurās piedalās futbola skolas “Alberts” audzēkņi, Pulks, lai gan ir šīs skolas valdes priekšsēdētājs, no galvas nespējot pateikt, bet pieļauj, ka tie ir daži tūkstoši latu. Tāpat viņš nezinot, cik sen šādus reklāmas līgumus ar futbola skolu slēdz brīvosta.

Par Rīgas brīvostas valdes locekli Pulks kļuva 2009.gadā, kad viņu šim amatam drīz pēc Valda Dombrovska pirmās valdības apstiprināšanas izvirzīja toreizējais ekonomikas ministrs Artis Kampars (V).

Neskaidrības rada “Lursoft” datubāzē pieejamie futbola skolas “Alberts” finanšu pārskati par 2009. un 2010.gadu. Tajos nav atšifrēti ieņēmumi no reklāmas līgumiem. Kā ieņēmumi no saimnieciskās darbības norādīti vien daži simti latu. Būtiskākie ieņēmumi aptuveni 5000 latu robežās norādīti no saņemtajiem ziedojumiem. Tomēr divos pēdējos finanšu pārskatos starp uzņēmumiem, kas ziedojuši futbola skolai “Alberts”, Rīgas brīvostas pārvalde nav norādīta.

Kā futbola skolas juridiskā adrese “Lursoft” norādīts Pulka dzīvoklis Ģertrūdes ielā.

Pulks izvairās pamatot, vai pie šāda reklāmas līguma futbola skola būtu tikusi arī, ja viņš nebūtu brīvostas valdē: “Nezinu, es uz tādu jautājumu nevaru atbildēt.”

Pulks arī uzsver, ka “Albertā” sporto ne tikai viņa dēls, bet vēl vismaz pāris simtu bērnu un pusaudžu. “Ja jau valsts mūs, sporta klubus, atbalstītu, tad jau nevajadzētu par to runāt, bet tas viss pašlaik ir uz vecāku pleciem, tādēļ katrs santīms, kas nāk papildus, ir jauniešiem un bērniem vajadzīgs, līdz ar to nevajag papildus algot policistus, lai nāk un sargā, jo ko tad jaunieši citu darīs, ja viņi nesportos?”

Rīgas brīvostas valde formāli nelemj par konkrētu reklamēšanās līgumu slēgšanu. Tomēr valde ir tā, kas apstiprina Rīgas brīvostas pārvaldnieka Leonīda Loginova virzīto budžetu, kurā mārketinga izdevumiem – reklāmai un reprezentācijai – brīvosta gadā iztērē aptuveni pusotru miljonu latu.

Pulks neuzskata, ka atrastos interešu konfliktā, jo atalgojumu par valdes priekšsēdētāja amatu sporta skolā “Alberts” viņš nesaņemot. Organizācijas statūti gan paredz arī iespēju izmaksāt valdes locekļiem atlīdzību, kuras apmēru un izmaksas kārtību nosaka ar biedru sapulces lēmumu.

Kā atgādina “Pietiek.com”, reklamēšanās līgumu slēgšana ar sporta klubiem, kas saistīti ar politiski pietuvinātām personām, ir ierasts veids, kā nauda no valsts un pašvaldību uzņēmumiem aizplūst pie vajadzīgajiem cilvēkiem. Šādiem līgumiem, pamatojoties uz komerciāla rakstura saturu, parasti tiek piešķirts konfidencialitātes statuss, un sabiedrība par tiem neuzzina.

“TV3” raidījums “Nekā personīga” pirms dažām nedēļām sižetā par mehānismiem, ar kuru palīdzību Loginovs, iespējams, panāk partiju virzīto valdes locekļu lojalitāti sev, ziņoja par vairāku amatpersonu radinieku iekārtošanu darbā un dārgu ārzemju semināru apmaksāšanu. Par Pulku tika ziņots, ka viņam brīvostas pārvalde sagādājusi jaunu portatīvo datoru un mobilo tālruni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+