Mobilā versija
Brīdinājums +2.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
21. decembris, 2013
Drukāt

Ķirsona jaunā ēstuve pirms Ziemassvētkiem atkal ver durvis

Foto- LETAFoto- LETA

Rīgas pilsētas būvvalde piektdienas pēcpusdienā pabeigusi ēstuves “Ķirsons Māja” saskaņošanas dokumentu izvērtēšanu, apsekojusi objektu un nolēmusi būvi pieņemt ekspluatācijā, aģentūrai LETA pastāstīja būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Tuvākajā laikā lieta tiks nodota Rīgas domes Administratīvajai komisijai, kas lems par soda apmēru ēstuves līdzīpašniekam Gunāram Ķirsonam, kurš uzņēmies atbildību par ekspluatācijā nenodotas ēkas izmantošanu. Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu par patvaļīgu ēkas ekspluatāciju Ķirsonam varētu piemērot sodu no 50 līdz 5000 latu.

Ķirsons savu jauno ēstuvi apmeklētājiem atvēra jau vasaras vidū, taču 2.decembrī viņam to nācās uz laiku slēgt, jo atklājās, ka tā nav nodota ekspluatācijā. Jautāts, kāpēc jaunā ēstuve vispār tika atvērta, uzņēmējs skaidroja, ka bijušas cerības to nodot ekspluatācijā tuvāko dienu laikā pēc atvēršanas, taču process ievilcies.

Ēstuves līdzīpašnieks uzsvēra, ka ēkai drošības riski neesot pastāvējuši un Rīgas pilsētas būvvalde bija norādījusi vien uz astoņiem trūkumiem, kas saistīti ar visu kompleksu, nevis tieši ēku.

Ēstuve “Ķirsons māja” ir izvietota divos stāvos, vienu no kuriem aizņem gaļas un kulinārijas veikals, bet otru – ātrās ēdināšanas restorāns jeb bistro. Investīcijas šajā projektā pārsniegušas 1,5 miljonus eiro (1 054 206 latus).

Jauno ēstuvi pārvalda pērn 17.septembrī dibināta, Ķirsona vadīta kompānija SIA “MC Horeca Holding”. Uzņēmuma 50,05% daļu pieder Ķirsonam, bet 49,95% – Vladimira Šestakova uzņēmumam SIA “Capital Investments”, liecina “Firmas.lv” informācija.

Kā liecina aģentūras LETA arhīva informācija, šī nav pirmā reize, kad sabiedriski nozīmīgā ēkā norit aktīva darbība un notiek liels klientu pieplūdums, kaut arī telpas nav nodotas ekspluatācijā. 2011.gada decembrī Rīgas pilsētas būvvaldes būvinspektori konstatēja, ka ekspluatācijā nenodotajā koncertzālē “Palladium” jau kopš septembra norisinās dažādi pasākumi. SIA “Palladium Riga” par būvnormatīvu neievērošanu tika piemērots 3500 latu sods.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+