×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
16. maijs, 2017
Drukāt

Rīgas centrā deg koka ēka: centru pārņem dūmi, satiksme atjaunota (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Ugunsdzēsēji pēcpusdienā izdevies lokalizēt ugunsgrēku, kas bija izcēlies neapsaimniekotā divstāvu koka ēkā Rīgā, Lāčplēša ielā, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inta Šaboha.

Kopējā degšanas platība bija 375 kvadrātmetri, bet no blakus esošās ēkas bija evakuēti pieci cilvēki.

Ugunsgrēkā cietušo nav, taču ugunsdzēsēji turpina darbu pie ugunsgrēka likvidācijas.

Jau ziņots, ka ugunsgrēka dēļ bija pilnībā slēgta satiksme Lāčplēša ielā starp Avotu ielu un Aleksandra Čaka ielu.

Šis bija paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, jo pastāvēja uguns izplatīšanās draudi uz apkārtējiem namiem, aģentūrai LETA apliecināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Inta Šaboha.

Izsaukums uz Lāčplēša ielu saņemts ap plkst.14.19. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg divstāvu koka ēka. VUGD norāda, ka pastāvēja liesmu izplatīšanas draudi uz apkārtesošajām ēkām.

Dzēšanas darbos tika iesaistītas vismaz trīs automašīnas. Izmantots arī autopacēlājs.

Lai piekļūtu uguns perēklim, ugunsdzēsēji mēģināja izzāģēt skaidu plates, ar kurām degošajai ēkai ir aizbarikādēti logi. Kā novēroja LETA, dzēšanas darbus apgrūtināj ne tikai minētais apstāklis, bet arī spēcīgais vējš un tas, ka ēkai ir apgrūtināta piekļūšana ar ugunsdzēsības tehniku.

Ugunsgrēks ir piesaistījis vairāku simtu ieinteresēto cilvēku uzmanību. Tostarp uz ēkas degšanu noraugās arī vairāki bezpajumtnieki, no kuriem viens uzstājīgi centās nokļūt pie ēkas tuvumā un atkāpās tikai pēc vairākkārtīgiem policistu norādījumiem.

Ugunsdzēsēji ēkā lej ūdeni arī pa jumtā atlauzto caurumu. Ēkas jumts ir no šīfera, kas augstās temperatūras ietekmē skaļi plīst. Ugunsdzēsēji pa skaļruņiem aicina cilvēkus atkāpties no notikuma vietas.

Tieši pretī degošajai ēkai ir hidrants, līdz ar to ugunsdzēsējiem nav problēmu ar ūdens ņemšanas vietas atrašanu.

Virs degošās ēkas paceļas biezi dūmu vāli, kas ietin arī apkārtējos kvartālus, bet caur ēkas jumtu spraucas ārā liesmas, novēroja aģentūra LETA.

Kā novēroja aģentūra LETA, degošā māja jau vairākus gadus nav apdzīvota, taču vēl nesen vienā tās daļā mitinājās pagalmā iekārtotās autostāvvietas sargi.

Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR) aģentūrai LETA pastāstīja, ka pirms diviem gadiem ēka Lāčplēša ielā 85 tika klasificēta kā “B” kategorijas vidi degradējoša būve un to īpašniekiem ir piemērots paaugstinātais nekustamā īpašuma nodoklis.

Ēka ir kopīpašums un tā pieder četrām fiziskām personām un vienai juridiskai personai. Uzreiz pēc ugunsgrēku seku likvidēšanas Rīgas domes Īpašuma departamenta speciālisti apsekos īpašumu un lūgs to īpašniekiem sniegt skaidrojumu, kā ēka tiks sakārtota. Ja īpašnieki tuvākajā laikā nesakārtos ēku atbilstoši pašvaldības saistošo noteikumu prasībām, tad Īpašuma departaments lems par ēkas sakārtošanu piespiedu kārtā.

Latvijas Televīzijas publicētajā fotogrāfijā redzams, kā pilsētas centrā izplatījušies dūmi.

Aculiecinieki publicējuši arī video no notikuma vietas:

Lāčplēša 58. Izskatās, būs pa vienu koka māju mazāk.

A post shared by reynis (@reynis) on

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. dzīvē nenotiek kā filmās, kur visi skrien kā apt…zēni strādā profesionāli

  2. Laikam lētāk ir nodedzināt un vēlāk būvēt jaunu.

Draugiem Facebook Twitter Google+