Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
22. septembris, 2013
Drukāt

Rīgas centrā atklāj velosipēdu riepu pumpēšanas punktu

Foto-LETAFoto-LETA

Šodien, 22.septembrī, “Velo brokastu” laikā Skolas un Lāčplēša ielas krustojumā pie Kaņepes kultūras centra tika atklāta “Open bike” pašapkalpošanās velosipēdu “darbnīca” un riepu pumpēšanas punkts.

Rīgas domes (RD) Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītāja Krišjāņa Petera un “Ērenpreisa” velosipēdu darbnīcas vadītāja Toma Ērenpreisa atklāto punktu veido viens statīvs, kurā metāla auklās ir piestiprināti vairāki nelieli instrumenti velosipēda labošanai, un otrs statīvs, kuru var izmantot kā rokas pumpi riepu piepumpēšanai.

Eiropas mobilitātes nedēļas noslēgumā atklātais punkts raisīja diskusijas starp apmeklētājiem – tika izteikts aicinājums pielikt kādu uzlīmi, lai velosipēdu vadītāji zinātu, ka tas ir rokas nevis elektriskais pumpis. Drošības nolūkos šī vieta tiks novērota ar videokameru. RD Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs solīja, ka, ja šis punkts veiksmīgi darbosies, tādi paši statīvi tiks izvietoti arī citviet Rīgā.

“Velo brokastu” laikā Peters ar Ērenpreisu simboliski celofānā ietina gaiši zilu automašīnu “Honda”, tādā veidā atzīmējot visā Eiropā rīkoto “Dienu bez auto”. Savukārt pirmajiem 100 apmeklētājiem pēc nofotografēšanās pie atbalstītāju stenda bija iespēja saņemt brokastu talonu, lai nobaudītu veģetāro siera zupu.

Klātesošajiem arī ir iespēja Kaņepes Kultūras centra pagalmā veidot frizūru salona “Krāšņuma darbnīcas” vadītājas Lauras Pauliņas vadībā. Iecerēts veidot frizūras, kuras būs izturīgas vējā un lietus smidzināšanas laikā.

Pasākuma pirmajā pusstundā apmeklētāju skaits sasniedza apmēram 80 cilvēkus.

Kā ziņots, pasākuma laikā riteņbraucēji aicināti ziedot dažādas liekas velodetaļas un aksesuārus velokrāmu ziedošanas punktā. Apmeklētāji var izmēģināt elektrovelosipēdus un dīvainos “freakbike”, kā arī piedalīties kravas pārvadāšanas izveicības konkursā.

Eiropas mobilitātes nedēļa Rīgā notiek jau divpadsmito gadu. Tās gaitā pilsētā tiek rīkoti dažādi pasākumi, lai uzrunātu sabiedrību un pievērstu uzmanību gaisa piesārņojumam pilsētā un alternatīviem pārvietošanās līdzekļiem. Eiropas mobilitātes nedēļas pasākumus Rīgā organizē Satiksmes departaments sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām, privātiem uzņēmējiem un veloaktīvistiem.

Eiropas Komisijas iniciatīva “Pārvietojies gudri” (Do the right mix), ko Latvijā īsteno Briseles komunikāciju aģentūras “Mostra” partnere sabiedrisko attiecību aģentūra “Prospero”, paredz elastīgu dažādu transporta līdzekļu un pārvietošanās veidu kombinēšanu. Tas vienlaikus risina vairākas Eiropas Savienības iedzīvotājiem aktuālas problēmas – tiek samazināti satiksmes sastrēgumi, mazināts atmosfēru sasildošo izplūdes gāzu apjoms un uzlabots eiropiešu veselības stāvoklis.

Pievienot komentāru

Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+