Dabā
Zaļā dzīvošana

Rīgas centrā būs bišu stropi0

Foto: Shutterstock

Rīgas Latviešu biedrība (RLB) jau otro gadu uz RLB nama jumta Vērmanes dārza liepu ziedēšanas laikā izvieto medus bišu saimes, pastāstīja RLB jumta bišu projekta vadītāja Marija Heislere – Celma.

Pagājušajā gadā tika ievākti vairāk kā 64 kg RLB jumta bišu medus un zīmīgi, ka Latvijas biškopības biedrības konkursā šis medus tika atzīts par otro gardāko Latvijā.

Arī šogad projekta mērķis ir ne tikai ievākt gardo medu, bet arī radīt pozitīvu noskaņojumu un gaisotni sabiedrībā, aicinot sabiedrību domāt zaļi un “ārpus rāmjiem”.

Viņa stāsta, ka arī šogad pētīs bišu paradumus pilsētvidē – sadarbībā ar biteniekiem – Kārli un Andri Bolmaņiem, un Latvijas biškopības biedrību – ir plānots salīdzinot katra stropa ievāktos ziedputekšņu paraugus medū, izsekot katras saimes izvēlētajiem maršrutiem Rīgas centrā, kas iepriekš vēl nav darīts.

Vienlaikus, kopā ar Latvijas Dabas fondu sabiedrību aicina aizdomāties par bišu nākotni pasaulē un parakstīt petīciju, kas pieprasa aizsargāt bites no kaitīgajiem pesticīdiem, ieviešot pienācīgu pesticīdu risku izvērtēšanas procesu.

Pateicoties SIA “REWIND” atbalstam, arī šogad bites vērosim tiešsaistē 4K kvalitātē Latvijas Dabas fonda youtube kanālā.

Saistītie raksti

Pagājušā gada ievāktā medus analīžu rezultāti uzrādīja pārsteidzošu ziedputekšņu daudzveidību – ne tikai liepu, bet arī baltā un sarkanā aboliņa, zalkšu sūrenes, rudzupuķu un pat griķu ziedputekšņus.

Pēc saņemtajiem analīžu rezultātiem varēja secināt, ka medus ir tīrs un bez kaitīgiem piemaisījumiem – tas pierāda, ka urbānajai biškopībai (pilsētu dravniecībai) Rīgā ir nākotne

LA.lv