Latvijā
Rīga

Rīgas centrā nojauktu koka ēku vietā ļaus celt tikai tādas pašas būves0

Foto – LETA

Koalīcija šodien atbalstīja “Vienotības” virzītos likuma grozījumus, kas cita starpā paredz noteikt, ka Rīgas vēsturiskajā centrā nojauktas vai nodedzinātas koka ēkas vietā ļauts celt tikai tāda paša apjoma koka būvi.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) šodien žurnālistiem norādīja, ka koalīcija atbalsta “Vienotības” rosinātos grozījumus Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un aizsardzības likumā.

Kā paredz likuma grozījumi, ja Rīgas vēsturiskā centra vai tā aizsardzības zonā tiek nojaukta, nodeg, vai tiek ļaunprātīgi nodedzināta koka ēka, tās vietā drīkst celt tikai tāda paša apjoma koka ēku.

Tāpat rosināts noteikt, ja Rīgas vēsturiskā centra vai tā aizsardzības zonā nokalst, tiek noindēts vai patvaļīgi nocirsts koks, zemes īpašniekam ir pienākums tā vietā stādīt jaunu koku.

Likumprojekta anotācijā ir norādīts, ka kokiem ir būtiska nozīme pilsētvidē, jo īpaši pilsētas klimata uzlabošanā. Rīgas domes rīkotajās publiskajās apspriešanās Rīgas iedzīvotāji ir pauduši bažas par koku skaita strauju samazinājumu Rīgas centrā. Saskaņā ar Rīgas pilsētas būvvaldes mājas lapā pieejamo informāciju laika posmā no 2010.gada līdz 2016.gadam Rīgas centrā ir izcirsti vairāk nekā 500 koki.

Arvien biežāk Rīgas vēsturiskajā centrā esot novērojams, ka Rīgas domes Satiksmes departaments noasfaltē nokaltušo koku dobes, tā vietā, lai parūpētos par jaunu koku iestādīšanu, norāda “Vienotības” pārstāvji.

Politiskajā spēkā uzskata, ka piedāvātās izmaiņas veicinās galvaspilsētas vēsturiskā centra pilsētvides saglabāšanu, ka arī novērsīs Rīgas nozīmīgās daļas apstādījumu un vēsturiskās apbūves apdraudējumus.

LA.lv