×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Rīgas Centrālā bibliotēka nākamnedēļ piedāvās bagātīgu Bibliotēku nedēļu programmu

foto - Letafoto - Leta

No 22. aprīļa līdz 27. aprīlim norisināsies Bibliotēku nedēļa, kuras laikā Rīgas Centrālā bibliotēka piedāvās apmeklēt bagātīgu pasākumu programmu, aģentūru LETA informēja bibliotēkas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Daina Ģeibaka.

Bibliotēku nedēļas moto ir “Mantojuma sardzē”, un tas nozīmē, ka nedēļas laikā rīkotās aktivitātes galvenokārt būs veltītas kultūrvēsturisko bagātību saglabāšanai un izmantošanas iespējām publiskajā bibliotēkā.

Bibliotēku nedēļas laikā gan pašā Rīgas Centrālajā bibliotēkā, gan tās filiālbibliotēkās būs iespēja iepazīties ar dažādu Rīgas apkaimju un vietējo kopienu kultūras dzīvei un ievērojamām personībām veltītiem materiāliem, kā arī dažādām novadpētnieciska rakstura datubāzēm.

Tiks rīkotas ekskursijas un saviesīgi kaimiņu pasākumi vietējiem iedzīvotājiem un viesiem, piemēram, Rīgas Centrālās bibliotēkas Grīziņkalna filiālbibliotēka piedāvās ekskursiju pa Vārnu un Krāsotāju ielām kopā ar vēsturnieku Voldemāru Eihenbaumu, filiālbibliotēka “Rēzna” organizēs ekskursiju pa Latgales priekšpilsētas kultūrvēsturiskajām vietām, bet Sarkandaugavas filiālbibliotēka – pastaigu pa bibliotēkas tuvāko apkaimi ar spēlēm un radošām aktivitātēm bērniem.

Vairākās filiālbibliotēkās tiks rīkoti tematiski pasākumi un fotoizstādes par interesantākajām apkaimes vietām, kuru veidošanā tiek lūgti iesaistīties arī vietējie iedzīvotāji.

Atvērto durvju dienas, ekskursijas un izstādes būs veltītas arī pašas bibliotēkas kā kultūrvēsturiska fenomena iepazīšanai. Savu 90 jubileju šogad svin Rīgas Centrālās bibliotēkas Grīziņkalna filiālbibliotēka, kas ir viena no vecākajām Rīgas publiskajām bibliotēkām.

Tradicionāli Bibliotēku nedēļas laikā tiks rīkotas tikšanās ar interesantiem un populāriem cilvēkiem. Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēkā “Vidzeme” viesosies Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane (GKR). Interesenti būs aicināti uz tikšanos arī ar rakstniekiem Vitu Štelmaheri, Ilzi Liliānu Milleri, Juri Zvirgzdiņu, Noru Ikstenu, tulkotāju Daci Meieri, televīzijas raidījuma “Panorāmas” žurnālisti Maiju Miglu, bērnu grāmatu ilustratori Jekaterinu Beļajevu, folkloristi Andu Ābeli, apgāda “Zvaigzne ABC” pārstāvjiem un citiem cienījamiem cilvēkiem.

Rīgas Centrālās bibliotēkas ārējais apkalpošanas punkts Dienas aprūpes centrā bezpajumtniekiem un maznodrošinātajiem iedzīvotājiem rīkos tematisku pasākumu “Armēņu kultūra un tradīcijas”, kurā piedalīsies Rīgas Armēņu kopienas priekšsēdētājs Aleksandrs Geronjans.

Rīgas Centrālā bibliotēka un filiālbibliotēkas lasītājiem būs atvērtas arī 24.aprīlī, mēneša pēdējā trešdienā, kas parasti ir Spodrības diena.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+