×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
27. marts, 2014
Drukāt

Rīgas cirkā atgriežas ziloņi


ziloni_cirks

No 28. marta Rīgas cirka apmeklētājus gaida jauna izrāde “Ceturtā dimensija”, kurā piedalās gan Austrumeiropas, gan Rietumeiropas, gan arī Latvijas cirka mākslinieki, kuri sniegs priekšnesumus dažādos cirka mākslas žanros. Programmas nagla – ziloņu dresētāji kopā ar pašiem graciozajiem milžiem.

Ziloņu dresētāju Solevu duets jeb “Duo Soleva” no Šveices Rīgā ieradīsies kopā ar 30 gadus vecu ziloņmāti Sabu no Āfrikas un 35 gadu veco Burmu no Āzijas. Viņi sola apliecināt to skaisto  draudzību un cieņu, kāda iespējama starp cilvēku un dzīvnieku. “Tikai ar milzu pacietību, gribasspēku un ilgu kopā būšanas laiku ir iespējams panākt, ka zilonis tevi sāk uzskatīt par sev līdzvērtīgu un uztvert kā sev līdzīgu,” pauž dresētāji.

“Dzīvojot pilsētās un lauksaimniecībai pakļautās teritorijās, aizvien vairāk un vairāk zūd saikne starp cilvēkiem un dzīvniekiem. Bet tas taču ir tik aizraujoši, un jo īpaši bērniem – iepazīties ar dažādiem dzīvniekiem. Cirks spēj nodrošināt šo saskares iespēju un pastāstīt par cilvēka un dzīvnieka savstarpējās uzticēšanās attiecībām,” teic cirka direktore Lolita Lipinska.

Šajā priekšnesumā būs iespējams skatīt, cik ziloņi spēj būt iejūtīgi, uzmanīgi un uzticami, apliecinot, ka viņu varenība un spēks ir līdzvērtīgs viņu intelektam. Miers, elegance un gudrība priekšnesumā mīsies ar karstasinīgiem mambo ritmiem un rotaļīgu dejas jeb spēles manieri, kādā sevi parādīs astoņas tonnas smagie dzīvnieki. Iepriekš ziloņi Rīgas cirkā viesojās pirms diviem gadiem.

Starp spilgtākajiem izrādes dalībniekiem būs arī unikālā ekvilibristu Markinu grupa, kas piedāvās priekšnesumu “Ekvilibristi uz spolēm”. Programma ir 2012. gada Parīzes cirka festivāla Sudraba godalgas ieguvēja, bet pērn tā Montekarlo festivālā saņēma bronzas apbalvojumu, kā arī 2013. gada Monreālas festivāla Čārlija Čaplina Zelta kausu. Apvienība saņēmusi arī augstus apbalvojumus Kubā un Ķīnā.

Programma “Četras dimensijas” būs daudzveidīga, divu stundu ilga cirka programma, kurā skatītājus priecēs gan klauni – piemēram, pauzes aizpildīs Vācijas klauns Knoks –, gan gaisa vingrotāji un lokanības virtuozi, gan izveicīgi žonglieri. Skatītājus pārsteigs, piemēram, par “meiteni bez kauliem” dēvētā Jeļizaveta Rezņičenko – jauna, nesen profesionālas cirka mākslinieces gaitas uzsākusi māksliniece no Sanktpēterburgas. Mācoties cirka studijā, meitene savākusi ļoti bagātu dažādu starptautisku cirka festivālu galveno godalgu ražu, startējot augstas raudzes starptautiskos konkursos gan Krievijā, Ukrainā, gan Latvijā, Lietuvā, Zviedrijā, Vācijā un citur.

Programmu papildinās arī skoloti kaķi, kurus uz Rīgu atvedīs mākslinieki Masļanovi – cirka mākslinieki jau piektajā paaudzē. Kopā ar māksliniekiem cirka manēžā uzstājas astoņi lieliski kaķi. Talantīgi, bet raksturā nepiekāpīgie četrkājaiņi vienmēr priecē gan pieaugušos, gan bērnus. Savukārt pats Maksims Masļanovs ir lielisks, meistarīgs žonglieris.

“Ceturtā dimensija” skatītājus iepazīstinās arī ar viesiem no Lietuvas. Trīs jauni cirka mākslinieki Andriuss, Povils un Kestutis pavisam nesen, janvārī, piedalījās Rīgas Cirkā rīkotajā starptautiskajā festivālā “Zelta Kārlis – 2014”, kur parādīja oriģinālu žonglieru grupas priekšnesumu un kļuva par festivāla atklājumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+