×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
3. februāris, 2012
Drukāt

Rīgas cirkā pirmo reizi būs priekšnesumi ar trenētiem bizoniem

bizoni

Rīgā no Čehijas šodien ieradies Antonio Simeks, kurš pirmo reizi Rīgas cirkā demonstrēs priekšnesumus ar trenētiem bizoniem. Rīgas cirka direktore Lolota Lipinska atklāja, ka reti priekšnesumos tiek izmantoti tādi dzīvnieki kā bizoni, tādēļ šis notikums, kad Rīgas cirka manēžā būs redzami uzreiz četri bizoni, ir gana nozīmīgs.

Arī pašam māksliniekam viesošanās Rīgas cirkā ir nozīmīga, jo šī būs pirmā reize, kad viņš ar bizoniem uzstāsies ēkā. Līdz šim mākslinieks ar saviem priekšnesumiem viesojies ceļojošo cirku programmās, kas tiek demonstrētas tam speciāli uzceltās teltīs.

Mākslinieks stāstīja, ka bizoni grūti padodas dresūrai un viņš ar šo dzīvnieku dresēšanu nodarbojas jau vairākus gadus. Neskatoties uz apgalvojumu, ka bizonus ir grūti dresēt, tie savam saimniekam cirka arēnā paklausa jebkurai komandai, novēroja aģentūra LETA.

Simeks Rīgā izrādīs ne tikai priekšnesumus ar bizoniem, bet arī ar zirgiem. Kopumā Rīgas cirkā būs redzami trīs pieauguši un viens mazs bizons, kā arī divi zirgi.

Lipinska atklāja, ka mākslinieku ar bizoniem viņai ieteikusi pašmāju cirka māksliniece Jeļena Vasiļjeva, kura ar Simeku iepazinusies, strādājot Eiropas cirkos. Simeks patlaban Eiropā ir vienīgais, kurš piedāvā programmu ar šiem lielajiem dzīvniekiem.

Priekšnesumi ar bizoniem un zirgiem iekļauti Rīgas cirka jaunajā programmā “Cirks! Cirks! Cirks! Lielā atrakcija!”, kas Rīgā būs skatāma līdz 11.martam. Simeka priekšnesumi aizstās iepriekš programmā paredzētos numurus ar Krievijas zirgiem, kuri dažādu iemeslu dēļ tomēr Latvijā nevarēja ierasties.

Arī bizoniem brauciens uz Rīgu noticis ilgāk par plānoto laiku. Lai arī mākslinieks ar savu ģimeni un dresētajiem zvēriem no Čehijas izbrauca laicīgi un viņu ierašanās Rīgā jau bija plānota pa nakti, dažādos ceļa posmos laika apstākļi veica savas korekcijas un ārvalstu viesi Rīgā ieradās tikai plkst.10, piebilda Rīgas cirka direktore.

Nedaudz atpūšoties pēc garā ceļa un aprodot ar jauno situāciju, bizoni jau bija gatavi doties cirka arēnā. Pirmo reizi bizonu priekšnesums publikai Rīgas cirkā tiks izrādīts jau šovakar plkst.18.

Bizoni pieder vēršu apakšdzimtai. Šajā ģintī ir divas mūsdienās dzīvojošas sugas – Amerikas bizons un sumbrs. Abas sugas gandrīz tika iznīcinātas 19. un 20.gadsimta mijā, bet savlaicīgie aizsardzības pasākumi ir nesuši rezultātus, un abas sugas ir atjaunojušās.

Jau ziņots, ka cirka programmā “Cirks! Cirks! Cirks! Lielā atrakcija!” var redzēt arī ekstrēmo gaisa akrobātu uz “Nāves rata”, Rīgas cirka organizētā Starptautiskā cirka festivāla “Zelta Kārlis 2” uzvarētājs un skatītāju simpātijas balvas ieguvējas – gaisa vingrotājas uz trapeces Ņinas Jarošas priekšnesumus. Tāpat programmā piedalās Latvijas labākā kaķu dresētāja Darja Golobokiha ar numuru, kurā kopā vienlaicīgi manēžā strādā gan kaķi, gan suņi.

Jaunā cirka programma ir īpaša arī ar to, ka tajā ir redzams viens no skaistākajiem gaisa numuriem lentās Latvijas cirka mākslinieces Jeļenas Vasiļjevas izpildījumā, bet nelielu eksotiku programmā ievieš mākslinieki no austrumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+