×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
18. septembris, 2014
Drukāt

Rīgas cirka rudens programmā varēs redzēt cilvēka komunikāciju ar lauvām (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Ukrainas Valsts cirka mākslinieki, lauvu dresētāji Veronika un Oleksijs Pinko uzstājas jaunajā cirka programmā "Lauvu impērija" Rīgas Cirka manēžā.

Rīt, 19.septembrī, plkst.18.30 notiks Rīgas cirka rudens programmas “Lauvu impērija” pirmizrāde, kurā varēs redzēt cilvēka komunikāciju ar lauvām, preses konferencē par programmu pastāstīja Rīgas cirka vadītāja Lolita Lipinska.

Kā pastāstīja lauvu dresētāji Oleksī un Veronika Pinko, viņi izrādē vēlas parādīt, kā ar lauvām iespējams atrast kopīgu valodu. Izrādē paredzēti dažādi kontakta numuri ar lauvām, piemēram, tango dejošana.

Abi dresētāji ir Ukrainas Valsts cirka mākslinieki un ar lauvu dresēšanu nodarbojas jau 11 gadus. Šajā laikā viņiem bijis arī gadījums, kad lauvas savainojušas komandas locekļus. Kā pastāstīja dresētāji, negadījumā nav vainojami dzīvnieki. Tas noticis tādēļ, ka asistents nav ievērojis drošības noteikumus.

Visi septiņi lauvu tēviņi, kuri ir izrādē, nākuši no dažādiem Ukrainas zoodārziem. Kā norādīja dresētāji, viņi nenodarbojas ar savvaļas lauvu dresūru.

Rīgas cirka vadītāja Lolita Lipinska, runājot par biedrības “Dzīvnieku brīvība” izteiktajiem pārmetumiem, ka Rīgas cirks atkal nolīdzis skandalozus dzīvnieku dresētājus, norādīja, ka cirkā tiek ievērotas visas konvencijas, kas paredz dzīvnieku aizsardzību. Viņa norādīja, ka cirka sabiedrībā ir zināms, ka notiek negadījumi, piemēram, dresēto dzīvnieku uzbrukumi, tā arī cirks, nolīgstot dresētājus, ir zinājis par notikušo. Lipinska norādīja, ka dzīvnieki uzbrūk, kad ir nobijušies, un šādi gadījumi palīdz uzlabot cilvēka un dzīvnieka attiecības cirkā.

“Cirks vēsturiski radies, lai parādītu cilvēka talanta iespējas. Komunikācija ar dzīvniekiem ir viens no šādiem talantiem,” uzsvēra Lipinska. Viņa pastāstīja, ka dzīvnieku dresūrā tiem tiek mācīta uzticība, jo tikai tad ir iespējams komunicēt ar dzīvniekiem.

Programmā “Lauvu impērija” uzstāsies arī žonglieru kvartets “Siljanovi”, kuri ir Rīgas cirka rīkotā IV starptautiskā profesionālo cirka mākslinieku festivāla “Zelta Kārlis 2014” Sudraba balvas ieguvēji. Skatītāji redzēs arī gaisa vingrotāju duetu – Alekseju un Natāliju Carevskus -, kuri festivālā “Zelta Kārlis 2014” ieguvuši īpašo Berlīnes baleta un cirka akadēmijas balvu. Programmā varēs vērot arī ķīniešu akrobātu dueta “Baletu uz pleciem”, kuru izpildīs Guo Džimina un Džans Jiasjans. Programmā uzstāsies arī vingrotāju kvartets uz stieņiem Eduarda Karas vadībā, kas ir pagājušā gada festivāla “Zelta Kārlis 2014” Sudraba balvas laureāti.

Cirka izrādi papildinās arī cirka mūziķu trio un Rīgas cirka deju grupas meitenes. Izrādes plānotas līdz 9.novembrim ik nedēļu piektdienās plkst.18.30, sestdienās plkst.13 un plkst.16, kā arī svētdienās plkst.13.

Jau ziņots, ka biedrība “Dzīvnieku brīvība” vērsusi sabiedrības uzmanību uz Rīgas cirka vadības rīcību, nolīgstot, pēc biedrības domām, skandalozus dzīvnieku dresētājus.

Kā aģentūru LETA informēja biedrības pārstāvis Aivars Andersons, nolīgto lauvu dresētāju lauvas savulaik ir uzbrukušas cilvēkiem – gan pašam dresētājam, gan arī citiem cirka trupas dalībniekiem, un viens pat esot gājis bojā. Šādi gadījumi, pēc viņa teiktā, parāda, ka savvaļas dzīvniekiem nav vietas cirkā.

Nepiemērotā vide, dresūra, transportēšana un uzstāšanās publikas priekšā dzīvniekiem radot stresu, kā rezultātā notiek uzbrukumi cilvēkiem.
Lai vērstu sabiedrības uzmanību uz savvaļas dzīvnieku nepiemērotību darbam cirkā, biedrība rīt, 19.septembrī, pirms izrādes “Lauvu impērija” rīkos piketu. Biedrība šovasar pirms cirka izrādēm jau vairākas reizes rīkoja līdzīgus piketus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tādā veidā mocīt lauvas ir nedabīgi. Neesmu pret cirku kā tādu, taču priekšnesumiem jābūt pieņemamiem. Tās lauvas ir pataisītas par lupatām, garīgi salauztas. Tā ir dzīvnieku garīga izvarošana.

  2. Senos laikos latvieši iztika bez KOMUNICĒŠANĀS, jo to lietu citādāk sauca.

Draugiem Facebook Twitter Google+