×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
16. februāris, 2012
Drukāt

Rīgas cirkā savvaļas bizoni

bizoni1_vs_6

Kopā viņi ir četri – bizonu puikas no Čehijas piesnigušajām pļavām, kas ieradušies galvaspilsētā, lai cirka mākslinieka Antonio Simeka vadībā skatītājiem rādītu dejas un citus apgūtos trikus.

 

Kā pastāstīja Rīgas cirka direktore Lolita Lipinska, pie mums Latvijā bizonu izrāde ir nebijis notikums. Patiesībā šī ir arī pirmā Čehijas savvaļas bizonu uzstāšanās tik tālā valstī slēgtās cirka telpās. Līdz šim tie priekšnesumus rādījuši vien ceļojošā cirka teltīs Čehijā un kaimiņvalstīs. Pats mākslinieks Antonio Simeks stāstīja, ka strādāt ar savvaļā augušajiem bizoniem ir visai sarežģīti, jo, lai iemācītu trikus, ir jābūt pacietīgam un disciplinētam. Taču pats galvenais – jāizturas pret bizoniem draudzīgi un taisnīgi.

Bizoni mākslinieka A. Simeka pavadībā Rīgas cirka manēžā dažādus trikus rādīs līdz 11. martam, kad paralēli būs skatāmi arī citi jaunās programmas “Cirks! Cirks! Cirks! Lielā atrakcija!” numuri. Tostarp ekstrēmais gaisa akrobāts Lāslo Simets no Ungārijas, kurš rādīs paraugdemonstrējumus uz “nāves rata”. Gaisa vingrotāja Ņina Jaroša piedalās ar numuriem uz trapeces. Tāpat programmā iesaistījusies labākā Latvijas kaķu dresētāja Darja Golobokiha un vietējā māksliniece Jeļena Vasiļjeva ar gaisa numuru lentēs. Īpašu eksotiku izrādei piešķir mākslinieki dvīņi no Ķīnas Imperatora cirka. Par mazāko bērnu izklaidi gādā Latvijas klauni Genādijs Kantarovičs un Jekaterina Mihailova, kā arī viņu pērtiķi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+