×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
19. marts, 2015
Drukāt

Rīgas cirkā ugunsgrēka platība bija 120 kvadrātmetri; ugunsgrēkā bojā gājis pitons (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Izcēlies ugunsgrēks Rīgas cirka ēkā.

Šodien Rīgas cirkā ugunsgrēka platība bija 120 kvadrātmetri un ugunsgrēkā bojā gājis viens pitons, šodien žurnālistiem pēc ugunsgrēka lokalizācijas pastāstīja Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks Intars Zitāns.

Izsaukums par ugunsgrēku saņemts ap plkst.15.37, to izdevies stundas laikā lokalizēt. Ugunsdzēsēji notikuma vietā darbu turpina un ar speciālu termokameru pārmeklē visas telpas, lai konstatētu, vai vēl kaut kur nevarētu izcelties atkārtots ugunsgrēks.

Dzīvnieku un cilvēku evakuācija notikusi salīdzinoši veiksmīgi, lai arī viens nelaimē bijā gājis pitons, visticamāk, no pārāk lielā karstuma un sadūmojuma.

Ugunsdzēsēji no konkrētiem minējumiem par ugunsnelaimes iemesliem atturas, jo iespējamos cēloņus skaidros policija.

Kā norādīja Zitāns, VUGD kompetencē nav tiesību ne aizliegt, ne atļaut cirkam turpināt darbību. Dzīvniekus, kamēr telpas nav pilnībā izvēdinātas un pārmeklētas, telpās vest vēl nevar.

Kopumā notikuma vietā bija ieradušies ap 50 ugunsdzēsēju un 13 transportlīdzekļu.

Kā ziņots, Rīgas cirks ir uzbūvēts pirms vairāk nekā simt gadiem – 1888.gadā. Kopš tā laika cirka nams piedzīvojis maz pārmaiņu – visā tā pastāvēšanas laikā rādītas cirka izrādes. 1878.gadā zemes gabalu, uz kura tagad uzbūvēts cirks, savā īpašumā iegādājās tolaik slavenais cirka mākslinieks Alberts Salamonskis. 1986.gadā ar Rīgas pašvaldība atzina Rīgas cirku par “Vietējas nozīmes arhitektūras pieminekli”.

Saskaņā ar “firmas.lv” datiem VAS “Rīgas cirks” pieder valstij Kultūras ministrijas personā. 2013.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 971 926 eiro un tas strādāja ar 76 043 eiro zaudējumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. ka labāk ir mūžībā , nekā verdzībā

  2. Kad būs atvadas no pitona un bēres?

  3. ugunsdzeseeji notureeja par shljuuteni ?

Draugiem Facebook Twitter Google+