×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. decembris, 2012
Drukāt

Rīgas Cirkā zilonis savainojis dzīvnieku dresētāja dēlu

zilonis_cirka

Valsts policija sākusi kriminālprocesu par gadījumu, kad Rīgas Cirkā 24.decembrī zilonis savainojis nepilngadīgu Francijas pilsoni – dzīvnieku dresētāja dēlu.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Sigita Pildava aģentūrai LETA pastāstīja, ka traumas puika guvis ziloņa krātiņā. Apstākļu noskaidrošanai policija sākusi kriminālprocesu, kurā tiks izvērtēta arī vecāku un atbildīgo personu rīcība.

Rīgas Cirka Mārketinga un sabiedrisko attiecību speciāliste Agita Pudule aģentūrai LETA apstiprināja, ka negadījums nav noticis izrādes laikā.

“Dzīvnieku atrakcija ar ziloņiem ir no Francijas un vadītājs – ģimenes galva – ir Džojs Gartners, kura dēls ir cietušais zēns. Visa ģimene parasti darbojas kopā ar ziloņiem un kopā par viņiem rūpējas, līdz ar to šī situācija ir ģimenes iekšēja problēma. Tas nav noticis Rīgas Cirka vainas dēļ,” norādīja Pudule.

Par negadījuma apstākļiem plašāku informāciju viņa atturējās sniegt.

Arī Valsts Darba inspekcijas (VDI) speciālisti jau pabijuši Rīgas Cirkā, lai novērtētu situāciju, tomēr sīkākus secinājumus vēl nesniedz, ņemot vērā, ka nelaimes gadījuma apstākļi vēl tiek skaidroti. VDI pārstāvis Aivis Vincevs aģentūrai LETA pastāstīja, ka tuvākajās dienās tapšot skaidrs, vai šo nelaimes gadījumu izmeklēs Latvijas VDI, vai izmeklēšana tiks nodota Francijas atbildīgajām institūcijām.

Izrādes ar ziloņu uzstāšanos ieplānotas līdz 13.janvārim.

Jau ziņots, ka uz Rīgas Cirku viesizrādēs ir atvesti pieci Indijas ziloņi, kurus dresē vācu-franču cirka mākslinieku Gartneru ģimene. Džojs Gartners ir cirka mākslinieks ceturtajā paaudzē un savas mākslinieciskās darbības laikā ar ziloņu atrakciju viņš ir uzstājies Eiropā, Skandināvijas valstīs, Krievijā, Āzijā un Āfrikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+