×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
24. jūlijs, 2014
Drukāt

Rīgas cirks noraida apsūdzību par savvaļas dzīvnieku izmantošanu (4)

ziloni_cirks

Rīgas cirks noraida “Dzīvnieku brīvības” apsūdzību par savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirka izrādēs.

Kā pastāstīja VSIA “Rīgas cirks” pārstāvji, biedrība “Dzīvnieku brīvība” nodarbojas ar safabricētu apmelojumu izplatīšanu par Rīgas cirku, publiskojot nepārbaudītu un nepamatotu informāciju.

Jau ziņots, ka biedrība “Dzīvnieku brīvība” trīs reizes nedēļā, pirms katras cirka izrādes, protestē pret dzīvnieku izmantošanu cirka izrādēs, kā arī apsūdzējusi Rīgas cirku, ka ziloņi, kuri piedalās izrādēs, ir sagūstīti savvaļā. Tādējādi to izmantošana izrādēs ir pretlikumīga.

Rīgas cirka pārstāvji uzskata, ka biedrība cenšas traucēt cirka darbību, ne tikai nomelnojot cirku, bet arī māksliniekus, kas tajā uzstājas. Viņuprāt, tas, kas pirms izrādēm notiek pie Rīgas cirka, nevar tikt uzskatīts par piketu vai sapulci, jo cilvēkiem tiek izdalītas dažādas maldinoša satura skrejlapas, veikta aģitācija, kā arī izplatīta antireklāma. Šādi tiekot nomelnots ne tikai Rīgas cirks, bet arī Latvijas valsts, kura dzīvniekus ir ielaidusi savā teritorijā, pārbaudot visus dzīvnieku izcelsmi pamatojošos dokumentus un to labturības prasības.

Organizācija, manipulējot ar klaji nepatiesu informāciju, pēc Rīgas cirka pārstāvju domām, maldina sabiedrību arī par savām augsti humānajām idejām, nomelnojot Rīgas cirku, bet neaizstāvot nekoptus un sliktos apstākļos dzīvojošos dzīvniekus, kas tiek ievesti Latvijā no kaimiņvalstīm uz tā saucamo vasaras cirku izrādēm.

Rīgas cirkā viesizrādēs piedalās dzīvnieki, kuri Latvijā ievesti saskaņā ar pilnu šo dzīvnieku piederību apliecinošu dokumentu apjomu, kāds ir paredzēts Eiropas Savienības valstīs, kā arī atbilstoši 1973.gadā pieņemtajai Vašingtonas konvencijai “Par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām”, kas ir pamatdokuments dzīvnieku apritei visā pasaulē, skaidroja Rīgas cirka pārstāvji, norādot, ka tā neaizliedz tirdzniecību vai dzīvnieku komerciālu izmantošanu. Rīgas cirkā viesizrādēs netiekot ievests neviens dzīvnieks – kaķis, suns, lauva, tīģeris, lācis, krokodils vai zilonis -, ja tam nav atbilstošu atbildīgo institūciju izsniegtu dokumentu un dzīvnieku pasu kontroles.

Rīgas cirka darbu ar dzīvniekiem uzrauga Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, kā arī Pārtikas un veterinārais dienests.

Protesti pret dzīvnieku izmantošanu Rīgas cirkā sākās šī gada aprīlī – organizācija “Dzīvnieku brīvība” aicināja Rīgas cirku pārtraukt sadarbību ar cietsirdībā pret dzīvniekiem pieķerto ziloņu dresētāju Larsu Holšeru. Jūnijā biedrība “Dzīvnieku brīvība” ar atklātu vēstuli vērsās pie Kultūras ministrijas, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas, lūdzot atbildīgās iestādes aicināt “Rīgas cirka” vadību atteikties no dzīvnieku izmantošanas cirka izrādēs.

Jūlijā “Dzīvnieku brīvība” informēja, ka Vācijas Dabas aizsardzības pārvalde ar dokumentu kopijām ir apstiprinājusi, ka Rīgas cirka izrādēs izmantotais Āfrikas zilonis Sonja un Āzijas zilonis Vana Mana ir sagūstīti savvaļā un pieder pie apdraudētu savvaļas sugu dzīvniekiem.

Latvijā prasības dzīvnieku izmantošanai cirkā nosaka Dzīvnieku aizsardzības likums un Ministru kabineta noteikumi “Labturības prasības sporta, darba un atrakciju dzīvnieku turēšanai, apmācībai un izmantošanai sacensībās, darbā vai atrakcijās”, kuros noteikts, ka apdraudēto savvaļas sugu dzīvniekus izmantot atrakcijās drīkst tikai tad, ja tie ir dzimuši nebrīvē vai izolēti no dabiskajiem apstākļiem traumu vai ar eksistenci nesavienojamu apstākļu dēļ, norādījuši biedrības “Dzīvnieku brīvība” pārstāvji. Līdz ar to ir nopietns pamats aizdomām, ka abu ziloņu izmantošana Rīgas cirkā ir pretlikumīga.

Rīgas cirks noraidījis pārmetumus par nežēlīgu izturēšanos pret izrādēs izmantotajiem dzīvniekiem. Rīgas cirka vadītāja Lolita Lipinska iepriekš uzsvēra, ka dzīvnieku dresētāju darbības ir pakļautas stingrai kontrolei, kā arī cirkā tiek ievērotas visas konvencijas, kas paredz dzīvnieku aizsardzību. “Dzīvnieku labturība tiek nodrošināta, un cirks ievēro visas konvencijas, kas aizsargā šos dārgos dzīvniekus,” pauda Lipinska. Komentējot organizācijas paustās bažas, cirka valdes locekle pauda viedokli, ka šīs organizācijas pēc būtības ir tikai reklāmas organizācijas.

Biedrības “Dzīvnieku brīvība” protestos, kā arī tās mājaslapā tiek vākti paraksti pret dzīvnieku izmantošanu cirkā. Kopš 3.jūlija kampaņas “Par cilvēcīgu cirku” laikā esot savākti vairāk nekā 2500 paraksti petīcijai par dzīvnieku cirka izbeigšanu Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Izvēloties ticēt šādiem apgalvojumiem no cirka puses, neizpētot, kā ir patiesībā, cilvēki tikai atmazgā sirdsapziņu, kas citādi pieprasa rīkoties lietas labā! Neesiet, lūdzu, naivi un tik viegli apmuļķojami! Kāds labums organizācijai patērēt laiku, enerģiju un resursus bez pamata. Mūsdienās ir grūti noticēt, ka joprojām tiek neievērotas dzīvnieku tiesības, bet tā tas diemžēl ir ne tikai cirkā, bet it visur! Būsim saprātīgi un iejūtīg nevis ļausimies labprātīgam aklumam, lai nevajadzētu iesaistīties. Dzīvniekiem mēs esam nepieciešami!

  2. Nožēlojami, ka kultūras amatā esošajai Lipinskas kundzei pat prātā nevar ienākt, ka dzīvnieku aizsardzība var būt godīgs motīvs piketiem.

  3. Izskatās, ka cirkam patiesība acīs kož.

  4. Tieši cirka direktore ir tā, kas melo. Ne tikai Vācijas dabas aizsardzības pārvalde, bet arī mūsu pašu PVD un Dabas aizsardzības pārvalde apstiprinājušas, ka pēc dzīvnieku dokumentiem ziloņi, kas šobrīd uzstājas cirkā, IR SAGŪSTĪTI SAVVAĻĀ.

Draugiem Facebook Twitter Google+