×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
26. decembris, 2014
Drukāt

Rīgas cirks noraida pārmetumus par cirkā “iestrēgušām” lauvām

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas cirks noraida biedrības “Dzīvnieku brīvība” izteiktos pārmetumus par cirkā vēl joprojām “iestrēgušām” lauvām, kas tika atvestas uz iepriekšējām izrādēm, bet prom nav devušās, jo pārvadātājam nav nokārtoti dokumenti.

Kā pastāstīja Rīgas cirka direktore un mākslinieciskā vadītāja Lolita Lipinska, Rīgas cirkā lauvas bija oktobrī un novembrī, taču “šīs lauvas jau sen ir aizbraukušas viesizrādēs un strādā citur”.

“Varat atnākt un apskatīties, 11 lauvas nav nevienā būrī,” sacīja Lipinska, piebilstot, ka patlaban zvēri ir viesizrādēs Ukrainā, Ļvovā, bet Rīgas cirkā ir skatāma Ziemassvētku programma, kurā lauvu nav.

Viņa noliedza, ka lauvas cirkā uzturējušās ilgāk, nekā paredzēts. “Ar pārvadātāju mums bija līgumattiecības, un tur nekādu problēmu nebija. Tāpat kā nebija problēmu ar ziloņiem un to dresētājiem. Tā ir reāla apmelošanas kampaņa, kas notiek pret Rīgas cirku,” izteicās cirka direktore.

Organizācijas “Dzīvnieku brīvība” pārstāvji iepriekš aģentūrai LETA norādījuši, ka Pārtikas veterinārais dienests (PVD) pēc vairākkārtējām organizācijas sūdzībām esot veicis lauvu pārvadātāja pārbaudi un nenokārtotu dokumentu dēļ lauvas cirkā atradušās vēl pagājušajā nedēļā.

Aģentūras LETA rīcībā nonākušas organizācijai “Dzīvnieku brīvība” sūtītas PVD atbildes vēstules uz biedrības sūdzībām. Atsaucoties organizācijas lūgumam, PVD 8.oktobrī veica pārbaudi Rīgas cirkā.

Pārbaudē konstatēts, ka 2014.gada 15.septembrī Latvijā no Ukrainas ievestas 11 lauvas un saskaņā ar maršruta shēmu tās ceļā pavadījušas 36 stundas. Pārbaudot dzīvnieku pavaddokumentus un pārvadāšanas dokumentus, konstatēts, ka dzīvnieku pārvadājumu veikuši divi komersanti, kuriem nav izsniegta pārvadātāja atļauja. Par šo faktu uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība.

PVD noskaidrojis, ka ārpus izrādēm lauvas tiek turētas pa divām, viens dzīvnieks tiek turēts atsevišķi. Lauvas uzturas metāla režģu sprostos, ar koka dēļu grīdas segumu, par pakaišiem tiek izmantotas skaidas. Lauvām ir iespēja vienām otru redzēt un socializēties.

Sprosti, kuros tiek turētas divas lauvas ir 4,5 metrus gari un 2,5 metrus augsti, bet sprosti, kurā tiek turēta viena lauva ir 2,5 metrus plati un 2,5 metrus augsti.

Lauvas katru dienu ārpus sprosta pavada aptuveni trīs stundas, kad tās pa grupām atrodas manēžā.

PVD vēstules noslēgumā rezumē, ka pārbaudes laikā valsts veterinārie inspektori ir izvērtējuši vai Rīgas cirks ir ievērojis normatīvajos aktos noteiktās dzīvnieku labturības un turēšanas prasības, un pārkāpumus cirka darbībā nav konstatējuši.

Tikmēr “Dzīvnieku brīvības” valdes priekšsēdētājs Aivars Andersons norāda, ka dzīvnieku turēšana augstāk minētajos apstākļos ir dzīvniekiem nepiemērota un mokoša.

“Dzīvnieku turēšana tiem nepiemērotos un mokošos cirka apstākļos šobrīd Latvijā ir atļauta, jo normatīvie akti ir nekvalitatīvi un nesatur konkrētus nosacījumus,” saka Andersons. “Aizvien vairāk valstu pieņemtie dzīvnieku cirka aizliegumi tikai apstiprina esošās problēmas un liek uzdot jautājumu par šīs morāli novecojušās izklaides formas pastāvēšanu mūsu pašu valstī,” viņš piebilst.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+