×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
3. jūlijs, 2014
Drukāt

Rīgas cirks sāk aktīvu izrāžu sezonu

Foto - LetaFoto - Leta

Akrobāte Darja Baškova uzstājas ar priekšnesumu preses konferencē Rīgas Cirkā par jauno programmu "Vasaras revija" un festivālu "Brīnumu pilna pasaule".

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas cirka valdes locekle Lolita Lipinska, pašlaik Rīgas cirkā sākas gan “Vasaras rēvijas” izrādes, kas ilgs visu vasaru, gan starptautiskais bērnu un jaunatnes cirka festivāls “Brīnumu pilna pasaule”, kas ilgs līdz 7. jūlijam.

Festivālā-konkursā, kas Rīgas cirkā ar nosaukumu “Brīnumu pilna pasaule” notiek jau septīto reizi, notiks četras atšķirīgas izrādes. Festivālā piedalīsies jaunie mākslinieki no Lietuvas, Zviedrijas, Baltkrievijas, Krievijas, Igaunijas, Ukrainas un Latvijas. Izrādēs varēs vērot gan priekšnesumus ar apļiem, gan lokanības demonstrāciju. Izrādēs piedalīsies akrobāti, žonglieri, virves staigātāji, kā arī gaisa vingrotāji.

Lipinska pastāstīja, ka festivālā katru gadu piesakās dažādi jaunie cirka mākslinieki. Arī cirka skolas vēlas sūtīt savus audzēkņus uz festivālu. Tas, pēc Lipinskas teiktā, norāda, ka festivāls ir nozīmīgs notikums cirka pasaulē.

Lipinska pastāstīja, ka festivālā piedalīsies ne tikai cirka skola-studija “Gracia” no Permas, kas jau vairākkārt piedalījusies festivālā, un cirka studija “Sputnik” no Krievijas, kas skatītājiem parādīs cirka un teātra sintēzi, bet arī audzēkņi no Rīgas cirka skolas. Rīgā darbojas cirka studijas gan Rīgas cirka, gan VEF Kultūras pils paspārnē. Studijas “Jaunība” audzēkņi apgūst braukšanu ar monocikliem, savukārt Rīgas cirka studijā mācās gaisa vingrotāji.

Festivāla “Brīnumu pilna pasaule” izrādes notiks katru dienu no rītdienas, 4. jūlija, līdz 7. jūlijam.

“Vasaras rēvijas” izrādes iestudējuši Latvijas cirka mākslinieki. Izrādēs būs redzami akrobāti, gaisa vingrotāji, burvju mākslinieki, žonglieri un ekvilibristi kopā ar klaunu un deju grupu, kā arī Āfrikas un Indijas ziloņu priekšnesumi.

Izrādēs piedalīsies jaunā māksliniece Diāna Nikuļičeva, kura demonstrē trikus ar diabolo spolēm. Lipinska pastāstīja, ka meitene ir viena no retajām latviešu cirka māksliniecēm, kas studē cirka augstskolā Luganskā, Ukrainā. Nikuļičeva ieguvusi “Grand prix” Rīgas cirka festivālā “Brīnumu pilna pasaule” 2012. gadā. Cirka mīļotājiem uzstāsies arī žonglieris Vitālijs Maksimovičs, kurš startējis cirka festivālos Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Ukrainā un Zviedrijā. Savas spējas izrādīs arī Valērijs Komisarenko, kurš Latvijā atgriezīsies pēc turnejas Saūda Arābijā. Oksana Civicka iepriecinās bērnus un pieaugušos ar krāsainu ziepju burbuļu rotaļām.

“Vasaras rēvijā” skatītājus priecēs arī klauns Miks, kurš vasaras programmai sagatavojis jaunu repertuāru. Miks jeb īstajā vārdā Mihails Basmanovs cirka izrādes savieno ar darbu skolā, kā arī cirka studijas vadīšanu Salaspilī. Viņš kā klauns piedalās ne tikai Rīgas cirka pasākumos, bet ar savu studiju rīko pasākumus bērniem slimnīcās un patversmēs, kā arī vecākiem cilvēkiem pansionātos.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+