Kultūra
Teātris un kino

Rīgas cirks šomēnes apmeklētājiem piedāvās laikmetīgās mākslas pasākumu programmu0

Foto – Leta

Mainoties Rīgas cirka zirgu staļļu un “ziloņu mājas” funkcijām, apmeklētājiem jau šomēnes tiks piedāvāta laikmetīgās mākslas pasākumu programma, šodien preses konferencē pauda VSIA “Rīgas cirks” radošais direktors Mārtiņš Ķibers.

Viņš skaidroja, ka, mainoties cirka ēkas telpu iepriekšējām funkcijām, cirka māksla tiks izvirzīta primāri, tajā pašā laikā, atstājot repertuārā vietu teātra mākslai, laikmetīgajai dejai un citām mākslas izpausmēm. “Ir ļoti labi, ka pirms [cirka ēkas] rekonstrukcijas ir kāds, kas “iepūš” šeit dzīvību un šeit kaut kas sāk notikt,” sacīja Ķibers.

Teātra trupas “Kvadrifrons” pirmās darbības sezonas atklāšanas svētkos skatītājiem tiks piedāvātas trīs pirmizrādes trīs oktobra nedēļas nogalēs, kā arī vizuālās mākslas, mūzikas un kino pasākumi. Mākslinieces Līgas Spundes multimediālās personālizstādes “Interlūdija” atklāšana paredzēta 11.oktobrī. Izstādē tiks apvienota aktieru meistarība ar ieceri sapost cirka aizskatuves telpu – vēsturisko ziloņu stalli jaunai dzīvei.

12.oktobrī pirmizrādi piedzīvos sadarbībā ar “Rīgas cirku” tapusī izrāde-ekskursija latviešu, angļu un krievu valodās “Brīnuma skartie”. Tā veidota kā asprātīgi spokains piedzīvojums, kas skatītājiem vēstīs par cirka ēkas dzīvesstāstu – dažādu laikmetu cilvēkiem un notikumiem, kas saistās ar tās 130 gadus garo vēsturi.

Tāpat Rīgas pirmizrādi 19.oktobrī piedzīvos “Kvadrifrona” un vācu režisores Alisjas Goigelinas Valmieras vasaras teātra festivālam radītā izrāde “Pavasaris”, kas tapusi pēc Franka Vēdekinda lugas “Pavasara atmoda” motīviem.

Savukārt 26.oktobrī pirmizrāžu ciklu noslēgs “Kvadrifrona” režisora Klāva Meļļa melodrāma “Himna”. Izrādes stāsts ir par jaunajiem arhitektiem, kas būvē labākās mājas pasaulē un mīl viens otru.

Īsfilmu kino skate, kurai uz 16 un astoņu milimetru kinolentēm veidotus darbus atlasījusi Lāsma Bērtule, Rīgas cirkā būs skatāma 27.oktobrī. Pēc kino skates vakarā plānots kamermūzikas “Sansusi” koncerts ar dziedātāju Armandu Siliņu un pianistu Aldi Liepiņu dalību, kā arī Jāzepa Nīmaņa un Maksima Šenteļeva apvienības “Bērnu rīts” uzstāšanās “Literārā diskotēka”.

Decembra sākumā Rīgas cirkā viesosies izrādes “Dvēseļu utenis” veidotāji, izrādot savu jaundarbu “Sidraba šķidrums”. Režisores Ingas Tropas un dramaturģes Justīnes Kļavas izrāde būs veltīta seksuālās identitātes tēmai.

Rīgas cirka pirmā jaunā pasākumu programma tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda, Britu Padomes Latvijā un Valmieras vasaras teātra festivāla atbalstu.

LA.lv