×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. maijs, 2014
Drukāt

Rīgas dārzos un parkos saziedējušas desmitiem tūkstošu tulpju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vairākos Rīgas parkos uzziedējušas desmitiem tūkstošu tulpju, kuru sīpolus pašvaldības SIA “Rīgas meži” daļas “Dārzi un parki” dārznieku sastādīja pērn, informē Rīgas domē.

SIA “Rīgas meži” daļas “Rīgas dārzi un parki” apstādījumu un pasākumu plānošanas speciāliste Laine Treidena norāda, ka diemžēl pēc siltā un garā rudens perioda, iestājoties bargam kailsalam 2013.gada nogalē, daļa puķu sīpolu nepārziemoja un šā gada pavasarī neuzziedēja, taču tas neattur “Rīgas mežu” dārzniekus no apņēmības turpināt iesākto pilsētas izdaiļošanu.

“Ar Holandes dārziem konkurēt vēl nevaram, jo pie mums ir ievērojami vēsāks klimats, un tulpju kvalitāte līdz ar to arī ir mazliet cita. Tajā paša laikā, par spīti kailsalam un nelabvēlīgiem laika apstākļiem, tulpes uzziedējušas ļoti skaistas. Šādā apjomā un krāšņumā Rīgā pirmo reizi!” norāda Treidena.

Visplašākie un krāšņākie tulpju stādījumi apskatāmi Vecrīgā skvērā pie Pēterbaznīcas – tur pavasara ziedi plešas 240 kvadrātmetru platībā (Triumfa tulpes Helmar, Escape, Jan van Nes ), Esplanādes apstādījumos – 150 kvadrātmetru platībā (Triumfa tulpes Mix dzeltena, sārta, violeta), kā arī Vērmanes dārzā pie K.Barona pieminekļa – 37 kvadrātmetru platībā (Triumfa tulpes Ronaldo, lilijziedu tulpes Holland Chic).

Kopējais 2013.gada rudenī Rīgas dārzos un parkos iestādīto puķu sīpolu – tulpju, krokusu, muskaru, fritilāriju un narcišu – skaits ir 33 140 sīpolu. Tulpju sīpoli ir piegādāti no Holandes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+