×
Mobilā versija
-4.8°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Otrdiena, 20. februāris, 2018
16. jūlijs, 2015
Drukāt

Rīgas diena folkloras festivālā “Baltica”; foto no teicēju dienas

Publicitātes foto – no Baltijas valstu teicēju koncerta 15. jūlijā | foto: Reinis Oliņš.Publicitātes foto – no Baltijas valstu teicēju koncerta 15. jūlijā | foto: Reinis Oliņš.

Šodien, 16. jūlijā Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2015” ietvaros notiek Rīgas diena.

Vērmanes dārzā līdz plkst. 22.00 notiek festivāla gadatirgus un koncerti. Uz divām skatuvēm visas dienas garumā aicinām baudīt visu Latvijas novadu un ārvalstu folkloras kopu daudzveidīgās uzstāšanās!

Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” notiek pasākumi, kas veltīti pirmā nozīmīgā latviešu mākslu mecenāta Augusta Dombrovska 170. dzimšanas dienai. Meistarklases vada labi zināmi mūziķi: Dace Vītola – kokles, Ilga Reizniece un Zane Kriumane – vijoles, Ilmārs Pumpurs – bass un cītara, Aiga Sprindža – cimboles un Ivars Hermanis – mandolīna. Vienlaikus ar meistarklasēm pils parkā notiks muzicēšana, sadancošana un sadziedāšana ar folkloras kopām Tarkšķi, Kokle, Pērlis, Dandari, Atzele un Vīteri. Dienas noslēguma koncertā no plkst. 18.00 meistarklašu vadītāji saspēlēs ar folkloras kopām.

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē plkst. 15.00 notiks sarīkojums “Mantinieki. Ziemeļlatgale”. Koncertā dzirdēsim gan vecāko, gan nosacīti jaunāko un jauno kolektīvu priekšnesumus ar komentāriem par Ziemeļlatgales lokālo tradīciju un tradīcijas dinamiku 20. gs. beigās un 21. gs. sākumā. Piedalās: Baltinavas etnogrāfiskais ansamblis, Baltinavas mūzikas un mākslas skolas kapela, Briežuciema etnogrāfiskais ansamblis, Egle (Medņeva), Medņevas etnogrāfiskais ansamblis, Rekavas dzintars (Šķilbēni), Soldanī (Briežuciems), Saime (Vectilža), Upītes bērnu kapela, Upītes etnogrāfiskais ansamblis, Upītes folkloras kopa.

Plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas ātrijā notiks festivāla “Baltica” mantojuma vakars, kurā pieminēsim tos, kuru devums tradicionālās kultūras mantojuma saglabāšanā, popularizēšanā un tālāknodošanā ir īpaši vērtīgs. Koncerts – daudzinājums būs stāsts par folkloras festivāla “Baltica” dibinātājiem un spēcīgiem tradicionālās kultūras zinātājiem un kopējiem, kas kopš iepriekšējā festivāla “Baltica” aizgājuši Aizsaules ceļos.

Dienas izskaņā, plkst. 20.00 ikviens būs aicināts uz dančiem pie Brīvības pieminekļa. Spēlēs 3X3 danču muzikanti, Kokle, Rīgas Danču klubs, Tarkšķi, Upītes jaunieši un Vīteri. Vadītāja – Ilga Reizniece.

Festivāla klubā Mazajā Ģildē no plkst. 20.00 būs skatāma kino programma – dokumentālā filma “Dainis Stalts”, LTV videofilma “Baltica – 88”, un dokumentālā filma “Šamaņu māksla”. Līdz plkst. 5.00 Festivāla klubā notiks danči ar kopām Mandolīnu orķestris, Lādezers, Tarkšķi, Upīte, Vīteri, Maskačkas spēlmaņi, Kokle, Dandari un Rīgas Danču klubs.

16. jūlijā festivāla pasākumi notiek arī Aizkrauklē, Cēsīs, Dikļos, Dobelē un Talsos.

Piektdien, 17. jūlijā Dainu kalna dienā notiks pasākumi Turaidā un Siguldā, kā arī turpināsies norises Rīgā. Sestdien, 18. jūlijā Latgales dienā pasākumi notiks Līvānos, Ludzā, Viļakā, Viļakas novadā, Viļānos un Rēzeknes novadā, savukārt Rīgā turpināsies gadatirgus Vērmanes dārzā un Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicinās uz Latviskās pirts svētkiem. Festivāls noslēgsies svētdien, 19. jūlijā Rēzeknē.

No 2015. gada 15. līdz 19. jūlijam Latvijā notiek Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica 2015”. Festivālā piedalās etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas, tautas mūzikas grupas, stāstnieki un citi individuālie izpildītāji. Šogad “Baltica” dalībnieku skaits ir lielākais festivāla vēsturē – 3500. “Baltica 2015” tēma ir “Mantojums”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+