Rīgas “Dinamo” ar zaudējumu pagarinājumā turpina “Latvijas Dzelzceļa” kausa izcīņu 0

Rīgas “Dinamo” otrdien 2:3 pagarinājumā zaudēja Kazaņas “Ak Bars” vienībai otrajā spēlē “Latvijas Dzelzceļa” (LDz) kausa izcīņā, kur mājiniekiem grupā ir pa vienai uzvarai un neveiksmei, bet iespēja cīnīties par galveno balvu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubu pārbaudes turnīrā būs atkarīga no konkurentu cīņas iznākuma.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

“Dinamo” ar gūtiem vārtiem otrajā spēlē pēc kārtas izcēlās Miks Indrašis un Juris Upītis, bet par labāko mājinieku sastāvā nosauca vārtsargu Jakubu Sedlāčeku.

Pirmajā trešdaļā iegūto divu vārtu pārsvaru  “Dinamo” izsēja otrā perioda sākumā, un rezultāts kļuva neizšķirts. Izšķirošos vārtus  “Dinamo” ielaida pagarinājuma priekšpēdējā minūtē, kad pēc Georgija Pujaca kļūdas uz zilās līnijas Tims Stepltons izgāja viens pret Sedlāčeku.

Laukuma saimnieki trešajā minūtē tikko nenonāca iedzinējos, kad  “Ak Bars” uzbrukumā skaitliskajā vairākumā ripa noslīdēja pa vārtu līniju, tomēr “Dinamo” vārtsargs Jakubs Sedlāčeks paspēja noreaģēt pirmais. Kazaņas komanda vairāk uzbruka, un Sedlāčekam darba netrūka, taču spēku samērs par labu laukuma saimniekiem mainījās pēc pirmajiem gūtajiem vārtiem. Kaila Vilsona solo izrāvienā  “Ak Bars” vārtsargs Emils Garipovs ripu apturēja, taču ātrākās rokas vārtu priekšā bija Indrašim. “Dinamo” pārsvaru divkāršoja Upītis, kad pie viņa tukšu vārtu priekšā atlēca ripa pēc Rodrigo Laviņa metiena no zilās līnijas.

Pēc pārtraukuma Kazaņas komandai pietika ar sešarpus minūtēm, lai panāktu izlīdzinājumu. Vasilijs Tokranovs no zonas vidus ar plaukstas metienu pārspēja aizsarga piesegto Sedlāčeku, savukārt Deniss Golubevs trāpīja vārtu tālajā stūrī no iemetiena apļa tālākā punkta. Par pārkāpumu pret Andri Džeriņu trešdaļas vidū līdz spēles beigām noraidīja viesu aizsargu Stepanu Zaharčuku, taču iegūtā iespēja piecas minūtes spēlēt vairākumā  “Dinamo” nepalīdzēja, lai gan pēc vēl viena pārkāpuma “Ak Bars” vairāk nekā minūti spēlēja trijatā.

Spēle vairākumā  “Dinamo” nesekmējās arī pēdējās trešdaļas sākumā, kad vēlreiz nepilnu minūti laukuma saimniekiem bija divu spēlētāju pārsvars. Laba iespēja pretuzbrukumā izvirzīt mājiniekus vadībā bija Gintam Meijam, taču no vārtu priekšas mesto ripu Garipovs notvēra. Pamatlaika pēdējās minūtes  “Dinamo” uzbruka, taču precizitātes pietrūka gan Marcelam Haščākam, gan Andrim Džeriņam un Vilsonam.

Pirmajā spēlē A grupā “Dinamo” pirmdien ar 3:1 uzvarēja Jaroslavļas “Lokomotiv” hokejistus. Pēc trešdien paredzētajām pēdējām grupu cīņām turnīra noslēgumā ceturtdien notiks spēles par vietām ar otras grupas komandām. Pirmo vietu B grupā nodrošināja Sanktpēterburgas SKA, kas pieveica gan Minskas “Dinamo”, gan Prāgas “Lev”.

Rīgas  “Dinamo” grupā ieņems pirmo vai otro pozīciju, tādēļ pēdējā spēlē cīnīsies par 1. vai 3.vietu. Taču neatkarīgi no vietas, uz kuru  “Dinamo” pretendēs, pēdējā spēle mājiniekiem ceturtdien  “Arēnā Rīga” būs plkst. 20.  “Dinamo” spēlēs par 1.vietu, ja “Ak Bars” pēdējā spēlē grupā zaudēs Jaroslavļas klubam.

Pērn LDz kausu izcīnīja laukuma saimnieki, kuri finālā uzvarēja “Lokomotiv” hokejistus. Rīdzinieki uzvarēja arī pirmajā turnīrā 2009. gadā, bet 2010. un 2011. gadā par LDz kausu ieguva Jaroslavļas klubs. LDz kausa izcīņa  “Dinamo” ir pēdējā pārbaude pirms jaunajās sezonas, ko Arta Ābola trenētā komanda sāks 5. septembrī savā laukumā pret Minskas “Dinamo”.