Rīgas “Dinamo” atspēlējas no 0:5 un uzvar Helsinkos 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas vienība Rīgas “Dinamo” sestdien regulārā čempionāta mačā, aizvadot veiksmīgu trešo trešdaļu, atspēlēja piecus vārtus un pēcspēles metienu sērijā ar 6:5 (0:0, 0:5, 5:0, 0:0, 1:0) uzvarēja Artūra Kuldas pārstāvēto Somijas vienību Helsinku “Jokerit”.
Kā norādīja “KHL” televīzijas komentētājs, šī bija pirmā reize līgas vēsturē, kad kāda komanda atspēlēja piecus vārtus. Pie tam šis bija pirmais pagarinājums šo abu komandu savstarpējā mačā.
Rīdziniekiem divus vārtus guva Miķelis Rēdlihs, bet pa reizei precīzi bija Stīvens Seigo, Tims Sestito un Krišjānis Rēdlihs. Tikmēr uzvaras “bullīti” realizēja Lauris Dārziņš.
Savukārt ar vārtu guvumu mājinieku labā izcēlies dāņu aizsargs Filips Larsens, Niklass Hagmans un Niko Kapanens, bet divreiz precīzs bija Jese Joensū.
Šajā spēlē pēc pusotra gada pauzes Eiropas hokeja laukumos atgriezies Vitālijs Pavlovs, kurš pērn Soču Ziemas olimpisko spēļu laikā tika pieķerts dopinga lietošanā, bet nu atgriezies “Dinamo” rindās.
Jau pašā spēles sākumā “Dinamo” bija iespēja izvirzīties vadībā, kad Miks Indrašis izgāja viens pret vienu ar pretinieku komandas vārtsargu, tomēr latvieša mestā ripa trāpīja pa Riku Helēniusa ķiveri.
Turpinājumā somu vienības hokejisti spieda rīdziniekus viņu aizsardzības zonā, tomēr mača rezultātu atklāt neizdevās pat tad, kad pēc Kaspara Saulieša noraidījuma mājinieki ieguva tiesības divas minūtes spēlēt vairākumā.
Viesi arī vienādos sastāvos turpināja aktīvi uzbrukt, divas reizes komandām nopelnot abpusējo noraidījumu, taču mača rezultātu “Jokerit” hokejistiem atklāt neizdevās un pārtraukumā komandas devās pie rezultāta 0:0.
Arī otrajā trešdaļā “Jokerit” turpināja vērpt uzbrukumus pie Jūakima Ēriksona sargātajiem vārtiem, kas perioda sestajā minūtē noslēdzās ar Larsena vārtu guvumu. Turpinājumā abas komandas nopelnīja pa noraidījumam – vispirms mājinieki, tad rīdzinieki. Tomēr, ja “Dinamo” savas divas minūtes skaitliskajā vairākumā neizmantoja, “Jokerit” savu iespēju nelaida garām, nākamajās četrās minūtēs gūstot četrus vārtus. “Dinamo” hokejisti šajā periodā vairs neko bīstamu neizveidoja, periodam noslēdzoties ar 5:0 “Jokerit” labā.
Noslēdzošā trešdaļa rīdziniekiem iesākās daudz veiksmīgāk, jo pēc 24 nospēlētām sekundēm vienus vārtus “Dinamo” labā atguva Miķelis Rēdlihs. Pēc gūtajiem vārtiem viesi sāka spēlēt aktīvāk, provocējot pretiniekus uz noraidījumiem. Vienu no vairākumiem rīdziniekiem tomēr izdevās realizēt, otros vārtus gūstot M.Rēdliham.
Turpinājumā “Jokerit” mazliet izlīdzināja cīņas gaitu, spēlē vairākkārt liekot iesaistīties “Dinamo” vārtsargam Ēriksonam, taču tas nebija uz ilgu laiku. Astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām 3:5 panāca Stīvens Seigo, bet minūti vēlāk pēc teicamas Mika Indraša piespēles vēl vienus vārtus rīdziniekiem atguva Tims Sestito. Dažas sekundes vēlāk mājinieku rindās spēlējošais Topi Jākola veica pārkāpumu pret “Dinamo” komandā spēlējošo Kasparu Saulieti, nopelnot noraidījumu uz 5+20 minūtēm. Rīdziniekiem pat minūte nebija nepieciešama, lai izmantotu skaitlisko vairākumu un pirmo reizi šajā spēlē panāktu izlīdzinājumu. Piektos vārtus Rīgas kluba labā guva Krišjānis Rēdlihs.
Pagarinājumā abas komandas apmainījās ar dažiem bīstamiem metieniem, taču vārti netika gūti. Rīdziniekiem spēcīgu, bet mazliet neprecīzu metienu veica Gunārs Skvorcovs. Arī papildlaika izskaņā komandas nebaidījās demonstrēt aktīvu un agresīvu hokeju.
Pēcspēles metienu sērijā pa reizei “Dinamo” labā izcēlās M.Rēdlihs un Dārziņš.
Zīmīgi, ka šodienas mačā “Dinamo” uzbrucējs Edgars Kulda pirmo reizi spēlēja pret vecāko brāli Artūru.
Artūrs Kulda šajā mačā laukumā pavadīja 23 minūtes un 41 sekundi, kā laikā izdarīja divus metienus pa pretinieku vārtiem, kā arī vienreiz bloķēja pretinieku ripu.
Pavlovam piespriestā 18 mēnešu diskvalifikācija beidzās piektdien, bet saskaņā ar Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) noteikumiem viņš jau mēnesi pirms tam varēja pilnvērtīgi trenēties ar komandu.
Kā zināms, Pavlovs nevarēja piedalīties sacensībās, kuras organizē IIHF vai jebkurš tās biedrs. Tomēr šī diskvalifikācija neattiecās uz sacensībām Ziemeļamerikā, kas nav IIHF biedru vidū.
Tikmēr no savainojuma atguvies un ar komandu kopā izbraukumā devies “Dinamo” aizsargs Aleksandrs Jerofejevs, kuram oktobra sākumā tika konstatēta galvas trauma. Tiesa, Jerofejevs mačam pret Somijas vienību nav pieteikts.
Izbraukumā uz Helsinkiem un Minsku devušies 24 hokejisti – vārtsargi Jūakims Ēriksons un Jakubs Sedlāčeks, aizsargi Stīvens Seigo Tomāšs Kundrāteks, Krišjānis Rēdlihs, Guntis Galviņš, Kristaps Sotnieks, Ēriks Ševčenko, Māris Jass un Aleksandrs Jerofejevs; uzbrucēji Lauris Dārziņš, Tims Sestito, Ville Leino, Miks Indrašis, Miķelis Rēdlihs, Kaspars Saulietis, Andris Džeriņš, Gunārs Skvorcovs, Armands Bērziņš, Edgars Kulda, Roberts Locāns, Māris Bičevskis, Vitālijs Pavlovs un Gints Meija, kurš slimības dēļ nevarēja piedalīties “Dinamo” ceturtdienas mačā pret Jekaterinburgas “Avtomobilist”.
Tikmēr mājās palikuši aizsargs Oskars Cibuļskis un uzbrucējs Nikolajs Jeļisejevs, kuri dziedē savainojumus.
“Dinamo” jau pēdējās četrās spēlēs palikuši nepārspēti. Vispirms rīdzinieki viesos ar 3:1 pieveica spēcīgo Magņitagorskas “Metallurg”, bet pēc tam savā laukumā ar 7:1 sagrāva Hantimansijskas “Jugra”. Savukārt ceturtdien “Dinamo” varonīgi atspēlēja trīs vārtu deficītu un ar 5:4 pagarinājumā uzveica Jekaterinburgas “Avtomobilist”.
Zīmīgi, ka arī iepriekšējos Rīgas “Dinamo” mačos vairāki vārti tika gūti īsā laika periodā. Pret “Jugra” rīdzinieki guva trīs vārtus 43 sekundēs, pret “Avtomobilist” tikpat gūtu vārtu minūtē un 44 sekundēs. Šajā mačā “Dinamo” četrus vārtus ielaida trīs minūtēs un 23 sekundēs, savukārt paši trīs vārtus guva minūtē un 57 sekundēs.
Tikmēr “Jokerit” pirms zaudējuma rīdziniekiem četrās spēlēs bija izcīnījuši trīs panākumus.
Pirmdien izbraukumā Rīgas klubs tiksies ar Baltkrievijas komandu Minskas “Dinamo”. Pēc šī mača būs nedēļu ilgs nacionālo izlašu pārtraukums, bet pēc tā rīdziniekus gaida vēl četras izbraukuma cīņas un nākamā mājas spēle risināsies vien 24.novembrī.
Ar 34 punktiem 27 spēlēs Rīgas “Dinamo” ieņem 13.vietu Rietumu konferences kopvērtējumā, kamēr “Jokerit” ar 47 punktiem 26 dueļos ir otrā.