Foto – Juris Kalniņš

Rīgas “Dinamo” bez variantiem zaudē Astanas “Baris” 0

Latvijas hokeja klubs Rīgas “Dinamo” piektdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionāta spēlē mājās bez lieliem variantiem ar 0:6 (0:2, 0:4, 0:0) kapitulēja Astanas “Baris” komandai, sezonas pirmo mājas spēļu sēriju, kurā tika piedzīvoti pieci zaudējumi, noslēdzot bez izcīnītiem punktiem.

VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

Mājas spēļu sērijas noslēdzošajā mačā rīdzinieki aizvadīja sliktāko šīs sezonas maču, pieļaujot ļoti rupjas kļūdas aizsardzībā, ļaujot pretiniekiem gūt vieglus vārtus no labām pozīcijām. Tāpat laukuma saimnieki jau kārtējo reizi šosezon grēkoja ar noraidījumiem, nopelnot 18 soda minūtes. Tikmēr “Baris” ar šo uzvaru kļuva par Austrumu konferences līderi.

Par labāko mājiniekiem šajā mačā, kurā gan neviens nevar lepoties ar savu sniegumu, tika atzīts uzbrucējs Edgars Kulda.

Viesiem divus vārtus guva Naidžels Douss, kurš ir KHL šīs sezonas labākais snaiperis, bet pa reizei izcēlās Derens Dīcs, Konstantīns Puškarjovs, Romans Savčenko un Lindens Vejs.

“Dinamo” jau spēles pirmajā minūtē nokļuva mazākumā, jo uz sodīto soliņa devās aizsargs Karls Stolerijs. Ja pirmais noraidījums tika izturēts, tad nākamais, kad pretinieku zonā noteikumus pārkāpa Miks Indrašis, mājiniekiem beidzās bēdīgi.

Viesi izspēlēja uz rezultatīvo Dousu, kurš no iemetiena apļa, neapstādinot ripu, to trieca Džastina Pītersa sargāto vārtu stūrī.

Turpinājumā rīdzinieki darbojās aktīvi, perioda vidū skaitliskajā vairākumā tiekot arī pie iespējām panākt izlīdzinājumu, tomēr Georgija Pujaca spēcīgie metieni līdz mērķim netika. Viesi, izturot mazākumu, atkal devās uz mājinieku vārtiem, 14.minūtē piespiežot mājiniekus pieļaut pozicionālu kļūdu, metiena pozīcijā nokļūstot Dīcam, kurš savu iespēju garām nelaida.

Arī otrajā periodā daudz pārliecinošāki bija “Baris” vīri, kuri perioda sākumā izturēja mazākumu, bet pēc tam Puškarovs izmantoja kārtējo mājinieku nesaprašanos aizsardzībā, 25.minūtē panākot jau 3:0. Trešdaļas vidū vairākumā “Baris” iemeta arī ceturto ripu, izceļoties Savčenko, pēc tam rīdziniekiem veicot vārtsarga maiņu, jo Pītersa vietā laukumā tika sūtīts Jānis Kalniņš.

Taču arī viņš jau pēc divām minūtēm kapitulēja pēc Dousa metiena, kamēr pusotru minūti pirms trešdaļas beigām “Baris” trešo reizi mačā realizēja vairākumu, Vejam panākot jau 6:0.

“Dinamo” hokejisti otrajā atpūtā devās savu līdzjutēju pamatīgi izsvilpti, lai arī šajā mačā tribīnēs ir daudz vairāk tukšu, nekā aizņemtu vietu.

Pēdējā spēles trešdaļā, laukumā jau bija līdzīgāka cīņa, taču vārti tā ari netika gūti, savukārt par noslēdzošā perioda spilgtāko mirkli kļuva Insdraša centiens no aizvārtes “ielikt” ripu pretinieka vārtos. Savulaik šādu triku viņš KHL spēlē pret Jaroslavļas “Lokomotiv” jau bija realizējis, taču šoreiz “Baris” vārtsargs Henrihs Karlsons bija uzdevuma augstumos.

Rīdzinieki aizvadīja pēdējo no piecām sezonas pirmās mājas sērijas spēlēm un tā arī paliekot bez punktiem. Katrā no iepriekšējiem četriem mačiem laukuma saimnieki iemeta pa vienai ripai, bet tagad palika tukšā, kas liecina par komandas problēmām uzbrukumā.