Foto – Juris Kalniņš

Rīgas “Dinamo” dabūja, ko gribēja
 0

Rīgas “Dinamo” hokejisti KHL sesto sezonu sāka, mājas spēlē ar 2:1 uzvarot Minskas “Dinamo”, un vakar vēlu Horvātijā sacentās ar Zagrebas “Medveščak”.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli”

“Ko gribējām, to arī dabūjām – trīs punkti ir trīs punkti,” lielāko ieguvumu Kontinentālās hokeja līgas sestās sezonas pirmajā spēlē komentēja rīdzinieku galvenais treneris Artis Ābols. Viņam grūti nepiekrist, jo uzvara tika gūta grūtā cīņā, kurā abām komandām izdevās krasi atšķirīgs gan mača sākums, gan beigas. Laukuma saimnieki spēles pirmajā daļā dominēja, turpretī pēdējā trešdaļā varēja priecāties, ka izturējuši pretinieku spiedienu.

Mācība priekšdienām

Cīņas sākums Rīgas “Dinamo” izdevās graujošs – jau vienā no pirmajiem uzbrukumiem Gints Meija pēc Marsela Hosas metiena atradās īstajā vietā, lai uztvertu pretinieku vārtsarga Kevina Lalanda atsisto ripu un aukstasinīgi ieraidot mērķī. Skatītāji rīdziniekus dzina uz priekšu, mūsējie viesus pārspēja ātrumā, tādēļ viņi sapelnīja noraidījumus. Pārbaudes spēlēs pirms sezonas Ābola trenētajai komandai nesekmējās skaitliskā vairākuma realizācija, bet šoreiz viss bija kārtībā – Krišjānis Rēdlihs apslidoja vārtus, precīzi iespēlēja Kailam Vilsonam, un kanādietis no pāris metriem atrada spraugu Lalanda cietokšņa mūrī.

Šķita, ka tā turpinot, laukuma saimnieki pretiniekus noslaucīs no ledus virsmas un samals putekļos, jo izdevību netrūka. Taču, sākot ar otrās trešdaļas vidu, arvien vairāk darba bija arī mūsu vārtsargam Mikaēlam Telkvistam. Spēles 47. minūtē viņš bija spiests kapitulēt Džeikobam Mikflikeram, kurš izcēlās no burzmas vārtu priekšā. Viesi varēja izraut arī neizšķirtu, taču glāba Telkvists, kuru atzina par labāko laukuma saimnieku komandā.

Ābols pēc spēles neizskatījās pārlieku laimīgs, atzīstot, ka pēc pirmajām divām ripām hokejisti tik ļoti vēlējušies gūt arī trešos vārtus, ka sākusies pārcentība, savu maiņu pārspēlēšana un iekrišana uz pretuzbrukumiem. Līdzīgi notika arī “Latvijas dzelzceļa” kausa izcīņas spēlē pret “Ak Bars”, un toreiz pretinieku sods bija bargāks.

Rīgas “Dinamo” KHL sezonu sekmīgi sāka jau trešo reizi. Uzvara tika gūta arī 2008. un 2010. gadā, bet pēdējo divu čempionātu ievadā nācās zaudēt.

Horvātu “lāču”
pārsteigums

Svētdien vēlu vakarā rīdzinieki Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā tikās ar KHL debitantu komandu “Medveščak”. Zagrebas “lāči” pirmo spēli šajā līgā aizvadīja piektdien un sagādāja pamatīgu sensāciju, ar 7:1 sagraujot Maskavas CSKA. Divas ripas iemeta Džonatans Čīčū, kurš 2006. gada sezonā ar 56 gūtajiem vārtiem bija labākais snaiperis NHL, divas naglas CSKA zārkā iedzina arī savulaik Ņižņijnovgorodā divas sezonas nospēlējušais amerikānis Raiens Veske. “Medveščak” ir ļoti cienījams komandas sastāvs, un viegli pret to neies nevienam, jo īpaši Zagrebā, kur ir vareni līdzjutēji. Pēc pirmās uzvaras fani vēl minūtes desmit nepameta tribīnes, atkārtoti izsaucot savus hokejistus uz ledus. Piebilstams, ka sekmīgi sezonu sāka arī otra KHL debitantu komanda – Vladivostokas “Admiral” Habarov­skā pēcspēles metienos pārspēja “Amur” (4:3).

Punkts tikai Dārziņam

Pie šosezon otrā punkta par rezultatīvu piespēli ticis Lauris Dārziņš, taču viņa komandas Čeļabin­skas “Traktor” zaudēja otro reizi pēc kārtas, šoreiz pret Čehovas “Vitjaz” (3:5), kas mājas spēles tagad aizvada Podoļskā. Otro uzvaru divos mačos izcīnīja Mārtiņš Karsums, taču viņam neizdevās gūt kādu punktu arī Maskavas “Dinamo” mačā pret Magņitogorskas “Metallurg” (3:1). Ar panākumu Hantimansijskā debitējis Guntis Galviņš, kura komanda “Jugra” nolieca Miķeli Rēdlihu un Jaroslavļas “Lokomotiv” (2:1). Uzvara arī Oskaram Bārtulim un Doņeckas “Donbass” pret Bratislavas “Slovan” (4:2).

HOKEJS

KONTINENTĀLĀ HOKEJA LĪGA

* Rīgas “Dinamo” – Minskas “Dinamo” 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

1:29 Meija (Hosa) 1:0, 9:38 Vilsons (Hosa, K. Rēdlihs, vair) 2:0, 46:35 Mikflikers (Krajīčeks) 2:1.