Foto – LETA

Rīgas “Dinamo” hokejisti nepārliecinošā spēlē vēlreiz piekāpjas Zagrebas “Medveščak” 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas vienība Rīgas “Dinamo” kārtējā regulārā čempionāta spēlē trešdien nepārliecinošā cīņā ar rezultātu 1:2 (1:0, 0:2, 0:0) savā laukumā otro reizi šosezon zaudēja Horvātijas vienībai Zagrebas “Medveščak”.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191

Vienīgos vārtus rīdzinieku sastāvā guva Tims Sestito, bet “Medveščak” hokejisti abas reizes izcēlās otrās trešdaļas sākumā piecu minūšu vairākuma laikā.

Rīgas “Dinamo” jau pirmajā minūtē ieguva iespēju cīnīties vairākumā, bet šajā laikā komandai izcelties neizdevās. Kaut pārsvars piederēja mājiniekiem, piektajā minūtē jau noraidīts tika Andris Džeriņš. Arī mazākumu rīdzinieki izturēja, bet uzreiz pēc atgriešanās laukumā Džeriņš izgāja viens pret pretinieku vārtsargu, tomēr pārspēt Deniju Teiloru viņam neizdevās.

Desmitajā minūtē beidzot Rīgas “Dinamo” atklāja rezultātu, kad ar spēcīgu plaukstas metienu precīzs bija Sestito. Atlikušajā trešdaļas daļā spēle ritēja mierīgāk un bija izlīdzinājusies, bet pēc 20 spēlētām minūtēm Rīgas “Dinamo” saglabāja vadību ar rezultātu 1:0.

Otrajā trešdaļā jau pēc 80 spēlētām sekundēm Krišjānis Rēdlihs nopelnīja noraidījumu uz 5+20 minūtēm. Mājinieki ne tikai uz piecām minūtēm palika mazākumā, kas bija izšķirošās mačā, bet arī palika tikai ar pieciem aizsargiem sastāvā. Pirmos vārtus “Medveščak” guva jau pēc nepilnas pusotras minūtes, kad pēc individuālā gājiena izcēlās somu uzbrucējs Ese Sārinens. Savukārt vēl pēc pusotras minūtes sekmīgu individuālo gājienu veica arī slovāks Mareks Kvapils, kas ļāva “Medveščak” jau izvirzīties vadībā ar 2:1. Atlikušās divas mazākuma minūtes rīdzinieki izturēja.

Uzreiz pēc atgriešanās pilnā sastāvā pret Rīgas “Dinamo” jaunāko spēlētāju Robertu Locānu tika pārkāpti noteikumi un mājinieki jau ieguva iespēju cīnīties vairākumā. Kaut šajās divās minūtēs nekas bīstams netika izveidots, turpinājumā Rīgas “Dinamo” sāka uzbrukt arvien aktīvāk un trešdaļas 12.minūtē Kaspars Saulietis jau otro reizi cīņā norībināja vārtu konstrukciju. Trešdaļas beigu daļā rīdzinieki vēlreiz nopelnīja vairākumu, bet “Medveščak” aizsargājās ļoti aktīvi un pēc 40 minūtēm Rīgas “Dinamo” jau zaudēja ar rezultātu 1:2.

Trešajā trešdaļā “Medveščak” savu spēli būvēja no aizsardzības, bet Rīgas “Dinamo” spēlēja pārliecinošāk nekā iepriekš. Ja pirmajā vairākumā Rīgas “Dinamo” vairāk laika prasīja nostāšanās savā zonā, turpinājumā, spēlējot pašaizliedzīgi, mājinieki nopelnīja vēl vairākus noraidījumus, bet cīņa kļuva arvien asāka un sešas minūtes pirms pamatlaika beigām uz viesu noraidīto soliņa sēdēja jau trīs spēlētāji. Pēdējās minūtēs, neskatoties uz visiem izmisīgajiem centieniem, Rīgas “Dinamo” tā arī neguva vārtus, kaut bija vairākas lieliskas iespējas, piedzīvojot kārtējo zaudējumu.

Rīgas “Dinamo” komandai rokas traumas dēļ šajā mačā nevar palīdzēt vācu uzbrucējs Fēlikss Šics, kurš nespēlēs aptuveni nedēļu. Savukārt pirmoreiz šosezon laukumā izgāja Māris Bičevskis, kurš pirms tam ilgstoši ārstēja savainojumu.

Abas komandas iepriekš savā starpā bija tikušās septembra sākumā, kad “Dinamo” izbraukumā zaudēja pagarinājumā ar rezultātu 1:2.

Šī rīdziniekiem bija vien ceturtā spēle šosezon savā laukumā un tika piedzīvots trešais zaudējums. Savukārt izbraukumā Rīgas “Dinamo” jau aizvadījuši astoņas spēles, gūstot trīs uzvaras.

Turpinājumā rīdzinieki piektdien atkal tiksies ar Slovākijas vienību Bratislavas “Slovan”, kurai vēl tikai pirmdien izbraukumā zaudēja pagarinājumā ar 2:3.

Vēl pēc tam Rīgas “Dinamo” svētdien un nākamajā otrdienā izbraukumā sacentīsies ar Maskavas “Spartak” un Sanktpēterburgas SKA, bet vēl pēc divām dienām jau uzņems “Spartak” savā laukumā. Līdz ar to Rīgas “Dinamo” aizvadīs sešas spēles pēc kārtas ar tikai dienas pauzi starp tām.

Tikmēr “Medveščak” vienība sezonas sākuma daļā guva četras uzvaras pēc kārtas, bet tai sekoja sešas neveiksmes sešās cīņās. Savukārt neveiksmju sērija tika pārtraukta pirmdien, kad “Medveščak” savā laukumā ar 3:1 pārspēja Podoļskas “Vitjaz”.

KHL Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas “Dinamo” ar 15 punktiem 11 mačos atkritusi uz 11.vietu, bet “Medveščak” ar 19 punktiem pakāpusies uz piekto vietu.

Jaunajā sezonā KHL spēlē 28 komandas. Līgā vairs nav redzama Mitišču “Atlant”, kas saskārās ar nopietnām finansiālām problēmām, taču tās vietu ieņem Maskavas “Spartak”, atgriežoties čempionātā pēc vienas sezonas izlaišanas.

Arī šajā sezonā KHL klubi aizvadīs 60 spēles – pa diviem mačiem (savā laukumā un izbraukumā) pret katru no līgas komandām. Savukārt ar trim savas divīzijas komandām – Minskas “Dinamo”, Zagrebas “Medveščak” un Bratislavas “Slovan” – rīdzinieki sacentīsies vēl pa divām reizēm.

Tikmēr izslēgšanas spēlēs, kas sāksies 21.februārī, vairs nebūs sapāroto maču – komandām starp 1-2 un 3-4 spēlēm būs vienas dienas brīvdienas, lai hokejisti varētu atgūt spēkus. Sezona noslēgsies ne vēlāk kā 2016.gada 19.aprīlī, kad plānota Gagarina kausa izcīņas finālsērijas septītā spēle.

Iepriekšējā sezonā Rīgas “Dinamo” otro reizi septiņu sezonu laikā nesasniedza Gagarina kausa izcīņu, taču šogad komandas mērķis ir cīnīties izslēgšanas spēlēs.