dinamoriga.eu

Rīgas “Dinamo” izbraukumā pārliecinoši pieveic KHL jaunpienācēju “Medveščak” 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” jaunās sezonas otrajā spēlē izbraukumā ar rezultātu 5:1 (1:0, 1:1, 3:0) pieveica līgas jaunpienācēju Horvātijas klubu Zagrebas “Medveščak”.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 13

Rīgas “Dinamo” labā divas reizes izcēlās Andris Džeriņš, bet pa vārtiem guva Mārtiņš Cipulis, Gints Meija un Mets Robinsons.

Jau mača trešajā minūtē Gintam Meijam neizdevās realizēt izgājienu vienatnē pret vārtsargu, savukārt pēcāk ar bīstamu uzbrukumu atbildēja Zagrebas vienība, kas trāpīja pa “Dinamo” vārtu stabu. Lai gan līdzjutēju atbalsts Horvātijas vienībai milzīgs, tā ar ļoti bīstamiem uzbrukumiem rīdziniekus pārspēt nespēja.

Tieši “Dinamo” guva pirmos vārtus, jo 15.minūtē izcēlās Mārtiņš Cipulis, kuram piespēlēja “Dinamo” komandas šīs sezonas jaunieguvums Artūrs Kuzmenkovs. Līdz trešdaļas izskaņai rezultāts nemainījās, lai gan arī Sandim Ozoliņam radās teicama iespēja rezultātu dubultot.

Otrais periods sākās ar mājinieku vairākiem bīstamiem uzbrukumiem, taču rīdzinieku vārtsargu Mīkaelu Telkvistu nevienam no “Medveščak” hokejistiem pārspēt neizdevās, turklāt zviedru vārtsargam vairākas reizes nācās glābt sevis pārstāvēto vienību. Mača 24.minūtē tuvu savam otrajam vārtu guvumam bija Cipulis, taču viņa raidījums bija nesekmīgs.

Pirmais un vienīgais, kurš pārspēj Telkvistu šajā mačā, bija horvātu izcelsmes slovēnis Gals Korens, kurš izlīdzināja rezultātu mača 30.minūtē, tomēr rīdzinieki nepalika atbildi parādā, jo vēlreiz izvirzījās vadībā pēc piecām minūtēm, kad pretinieku vārtsargu pārspēja Džeriņš – viņam rezultatīvi piespēlēja Vitālijs Pavlovs.

Trešais periods iesākās ar līdzīgu cīņu, taču pēc astoņām minūtēm rīdzinieku pārsvaru ar negaidītu metienu palielināja Gints Meija, tomēr pēc tam Zagrebas klubs izveidoja pāris vārtu gūšanas iespējas, un spēlē nācās iesaistīties Telkvistam. Tomēr dažas minūtes vēlāk pēc pāris neizmantotām rīdzinieku izdevībām jau 4:1 panāca “Dinamo” leģionārs Mets Robinsons, kuram šie bija pirmie vārti komandas rindās, savukārt mačam punktu pielika Džeriņš, kurš ripu raidīja jau tukšos pretinieku vārtos.

Rīgas “Dinamo” izbraukuma sērijā paņēmuši līdz trīs vārtsargus, desmit aizsargus un 15 uzbrucējus. Salīdzinot ar iepriekšējo maču pret Minskas “Dinamo”, notikušas divas izmaiņas – aizsardzībā Oskara Cibuļska vietā pret “Medveščak” spēlēja Arvīds Reķis, bet uzbrukumā kā 13. uzbrucējs tika pieteikts Deivids Sarkanis.

Tikmēr Horvātijas klubā laukumā devās 12 kanādieši, pieci amerikāņi, pa vienam dānim un slovēnim. Mačam tika pieteikts tikai viens horvāts – rezerves vārtsargs.

Pateicoties panākumam, rīdzinieki jau uzvarējuši abos jaunās sezonas mačos. Pērn Rīgas “Dinamo” izcīnīt vairākas uzvaras pēc kārtas izdevās tikai vienu reizi.