Rīgas “Dinamo” izbraukumā piekāpjas Helsinku “Jokerit” 0

Latvijas klubs Rīgas “Dinamo”, kura spēlētāji trešdien beidzot esot pirmoreiz šosezon saņēmuši algu, Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē trešdien ar rezultātu 2:5 (0:2, 0:2, 2:1) izbraukumā pārliecinoši piekāpās Somijas komandai Helsinku “Jokerit”.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 107
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400

Kā zināms, Rīgas “Dinamo” padomes priekšsēdētājs Juris Savickis trešdien sarunā ar aģentūru LETA izteicās, ka atrasts jauns vienības ģenerālsponsors un spēlētājiem ieskaitīta alga, tomēr oficiāls apstiprinājums no spēlētājiem pagaidām par to vēl nav gūts.

Šajā mačā Rīgas “Dinamo” rindās abus vārtus guva mazākumā, izceļoties Mikam Indrašim un Mārim Bičevskim, bet “Jokerit” sastāvā divus vārtus guva Stīvs Mozess.

Spēle sākās mierīgi, tomēr trešajā minūtē “Jokerit” ceturtā maiņa atklāja rezultātu – rīdziniekiem neizdevās izmest ripu no zonas, pie tās nokļuva Ētu Peisti, kura metienu vārtsargs Edgars Masaļskis nespēja tvert. Savukārt trešdaļas vidū “Jokerit” panāca jau 2:0 – Kristapa Sotnieka noraidījuma laikā pirmais pie atlēkušās ripas nokļuva zviedru uzbrucējs Līnuss Umarks, kurš bija nekļūdīgs.

Arī trešdaļas otrajā daļā daudz bīstamākus momentus spēja izveidot “Jokerit” komanda, tomēr pašā tās izskaņā “Jokerit” salīdzinoši neilgā laikā nopelnīja divus noraidījumus, kaut rezultāts nemainījās.

Otro trešdaļu Rīgas komanda sāka piecatā pret trim pretiniekiem, bet vairākumā spēlēja pat trīsarpus minūtes, tomēr šajā laikā tika izpildīts samērā maz metienu, un pretinieku vārtsargs kārtējo reizi netika pārspēts. Pēc ilgā vairākuma rīdzinieki turpināja uzbrukt un drīz vien ieguva vēl vienu vairākumu, tomēr atkal šīs divas minūtes aizvadīja ļoti nepārliecinoši.

Uzreiz pēc mazākuma izturēšanas ļoti laba vārtu gūšanas iespēja bija “Jokerit” spēlētājam Juhamati Āltonenam, bet brīdi vēlāk Rīgas “Dinamo” palika mazākumā par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Pretēji rīdzinieku vairākumam, “Jokerit” savā skaitliskā sastāva pārsvarā uzbruka ļoti bīstami un ātri vien guva vēl vienus vārtus, izceļoties čeham Petram Koukalam, kas deva jau 3:0. Savukārt priekšpēdējā minūtē tika ielaista arī ceturtā ripa – Umarks aiz Rīgas “Dinamo” vārtiem atņēma ripu Mārtiņam Porejam, uzreiz piespēlēja to Stīvam Mozesam, kurš meta nekļūdīgi.

Trešā trešdaļa aizritēja daudz mierīgāk, tomēr vienus vārtus Rīgas “Dinamo” komandai izdevās atspēlēt – septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām mazākumā viens pret pretinieku vārtiem izrāvās Lauris Dārziņš, kuram gan ripu vārtos neizdevās iespiest, bet pirmais pie tās bija Indrašis un nekļūdījās. Tomēr šī paša mazākuma laikā pēc 57 minūtēm izcēlās arī “Jokerit”, otro reizi sevi apliecinot Mozesam.

Drīz vien Rīgas “Dinamo” ieguva vēl vienu mazākumu, bet arī to viesi pamanījās izmantot, kad ātrajā pretuzbrukumā pēc Kristapa Sotnieka metiena pirmais pie vārtsarga atsistās ripas bija Bičevskis. Arī pirms šī mača Rīgas “Dinamo” šosezon mazākumā bija guvis vien vienus vārtus.

Tomēr cīņas gaitu Rīgas “Dinamo” komandai neizdevās lauzt, un mačā tika ciesta neveiksme ar rezultātu 2:5.

Rīgas “Dinamo” 10.oktobrī savā laukumā sīvā cīņā ar rezultātu 4:3 pieveica Horvātijas komandu Zagrebas “Medveščak”, pārtraucot piecu zaudējumu sēriju, tomēr pirmdien izbraukumā atgriezās uz zaudējumu takas, kad ar 1:2 cienīgā spēlē zaudēja līgas līderiem Sanktpēterburgas SKA.

Uz izbraukuma sēriju rīdzinieki bija devušies bez aizsargiem Krišjāņa Rēdliha un Milana Jurčinas. Rēdlihs turpina atkopties pēc smagas saslimšanas, bet Jurčina joprojām dziedē kājas muskuļa savainojumu.

Iepriekš 29.septembrī Helsinkos “Dinamo” komanda zaudēja mājiniekiem ar 2:3, izšķirošo ripu savos vārtos ielaižot 26 sekundes pirms cīņas beigām. Pēdējās desmit spēlēs līgas debitanti no Somijas tagad guvuši astoņus panākumus.

Turpinājumā Rīgas “Dinamo” svētdien atkal sāks mājas spēļu sēriju, kurā tiksies ar Oskara Bārtuļa pārstāvēto Kazahstānas komandu Astanas “Baris”, Ufas “Salavat Julajev”, kurai gan pašlaik savainojuma dēļ nevar palīdzēt Artūrs Kulda, un Omskas “Avangard”.

Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas “Dinamo” ar 18 punktiem 18 mačos joprojām atrodas 12.pozīcijā, bet no astotās vietas to šķir trīs punkti. Tikmēr “Jokerit” ar 41 punktu ieņem šīs konferences trešo pozīciju.