Rīgas “Dinamo” izbraukumā uzvar “Ņeftehimik” 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” jaunās sezonas pirmās izbraukuma tūres pirmajā mačā sestdien ar 3:2 (0:0, 3:2, 0:0) uzvarēja Ņižņekamskas “Ņeftehimik” vienību.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41

Rīdzinieku vārtos šoreiz stājās čehs Jakubs Sedlāčeks.

Latvijas komandas labā pa vārtiem guva Kaspars Saulietis, slovāku leģionārs Marels Hosa un Lauris Dārziņš, kuriem tie ir pirmie precīzie raidījumi šajā sezonā.

Abas komandas dueli iesāka ļoti aktīvi, regulāri veicot metienus pa pretinieku vārtiem. Tiesa, tie nebija pārāk bīstami, un precīzi spēlēja vienību vārtsargi. Pēcāk spēles temps nedaudz mazinājās, taču vienā no uzbrukumiem aktīvi nospēlēja Māris Bičevskis, kuram gan vārtus gūt neizdevās. Neilgi pēc tam darbībā jau iesaistījās Sedlāčeks, kurš Latvijas komandu glāba pēc atkārtota metiena, kad pirmo raidījumu nobloķēja Rīgas “Dinamo” aizsargi.

Mača 15.minūtē aktīvi nospēlēja Saulietis, pret kuru tika pārkāpti noteikumi. Tiesa, ilgi Latvijas komanda vairākumā nespēlēja, jo pāris sekundes vēlāk par sitienu ar nūju divu minūšu sodu saņēma Dārziņš. Pašā perioda izskaņā iespēju spēlēt vairākumā Rīgas “Dinamo” komandai nopelnīja Miks Indrašis, līdz ar to otro trešdaļu viesi uzsāka vairākumā.

Tiesa, viena hokejista pārsvaru Latvijas komandai neizdevās realizēt, lai gan rīdziniekiem bija vairākas labas iespējas atklāt dueļa rezultātu. Neilgi pēc mazākuma izturēšanas “Ņeftehimik” izvirzījās vadībā, jo pēc komandas biedra uzvarēta iemetiena rezultātu pēc skaista metiena vārtu devītnieka atklāja Maksims Ribins. Nepagāja gan pārāk ilgs laiks, kad Rīgas “Dinamo” rezultātu līdzsvaroja – Saulietis ar metienu aiz aizsarga pārsteidza mājinieku vārtsargu somu Villi Kolpanenu.

Dueļa 26.minūtē Latvijas vienība jau izvirzījās vadībā, kad pēc rikošeta ripa atrada ceļu vārtos vairākumā pēc Hosas metiena. Tiesa, dažas minūtes vēlāk jau Ņižņekamskas komanda panāca neizšķirtu, jo precīzs bija Jegora Antropova raidījums. Mača 36.minūtē, spēlējot mazākumā, lieliska iespēja pretuzbrukumā gūt vārtus bija Jurim Upītim, taču viņam neizdevās tipu raidīt tukšos sāncenšu vārtos. Tomēr pašā trešdaļas izskaņā Rīgas “Dinamo” no jauna izvirzījās vadībā, kad no vārtu priekšas precīzs bija Dārziņš.

Noslēdzošās trešdaļas pirmajā pusē Latvijas komanda nopelnīja divus noraidījumus, kurus gan “Ņeftehimik” hokejistiem izmantot neizdevās. Pamatlaikam tuvojoties izskaņai, Rīgas “Dinamo” arvien uzskatāmāk sāka spēlēt no aizsardzības, cerot kādā no epizodēm aizskriet pretuzbrukumā. 56.minūtē viesi tika pie iespējas spēlēt vairākumā, kura laikā teicama iespēja iemest ceturto ripu pretinieku vārtos bija Gunāram Skvorcovam, taču viņš savu iespēju neizmantoja. Pēc tam pretuzbrukumā jau lielisku vārtu gūšanas iespēju radīja “Ņeftehimik”, bet mājinieki nespēja ripu raidīt jau praktiski tukšos rīdzinieku vārtos.

Mača izskaņā Ņižņekamskas hokejisti nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču par spīti spiedienam vārtus gūt nespēja.

Kā zināms, jauno sezonu “Dinamo” iesāka ar trim spēlēm savā laukumā, izcīnot vienu uzvaru pār Minskas “Dinamo”, bet piekāpjoties latviešu uzbrucēja Jāņa Sprukta pārstāvētajai Jaroslavļas “Lokomotiv” un līgas debitantei “Soči”.

Tikmēr “Ņeftehimik” klubs pirmajās trijās sezonas spēlēs iekrājis divus panākumus un zaudējumu. Ņižņekamskas pilsētas vienībai sezonas ievadā izdevās pārspēt Čeļabinskas “Traktor”, bet pēcāk panākumi tika dalīti uz pusēm ar KHL atgriezušos Toljati “Lada” vienību.

Ar sešiem punktiem četrās spēlēs “Dinamo” pašlaik ieņem Rietumu konferences kopvērtējuma piekto vietu, bet “Ņeftehimik” ar septiņiem punktiem ieņem piekto pozīciju Austrumu konferences kopvērtējumā.

Izbraukuma turpinājumā “Dinamo” pirmdien tiksies ar “Lada” komandu, bet pēc tam vēl ik pēc dienas pauzes spēkosies arī ar Čeļabinskas “Traktor” un Hantimansijskas “Jugra”.