Rīgas “Dinamo” izgāž divas minūtes un sezonu sāk ar zaudējumu 0

Rīgas “Dinamo” hokejisti KHL desmito sezonu otrdien Omskā uzsāka ar ļoti neveiksmīgām divām minūtēm pēdējā periodā un zaudējumu “Avangard” – 1:3.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

“Avangard” galvenais veikums vasarā bija galvenā trenera Andreja Skabelkas nolīgšana. Iepriekšējās trīs sezonās baltkrievu speciālists lieliski pastrādāja Novosibirskā, tiesa, iepriekšējā sezonā vienība palika ārpus izslēgšanas spēlēm. Omskas rindas kļuvušas ļoti skandināviskas, jo komandā spēlē pieci zviedri, un paredzams, ka komanda būs viena no Austrumu konferences favorītēm.

Mājinieki spēli iesāka ļoti apņēmīgi, bet “Dinamo” vārtos droši darbojās Džastins Pīterss un pamazām izdevās līdzsvarot cīņu, izveidojot arī bīstamus uzbrukumus pie pretinieku vārtiem. Pirmajā periodā bloķējot metienu, ripa ļoti sāpīgi trāpīja pa galvu Miķelim Rēdliham, nosūtot pieredzējušo uzbrucēju nokdaunā. Pēc laiciņa ar personāla palīdzību viņš aizgāja uz ģērbtuvēm un spēlē vairs neatgriezās.

Otrajā periodā, kad Pītersam radās problēmas ar ekipējumu, uz brīdi vārtos stājās Jānis Kalniņš, kurš izglāba komandu teju ļoti sarežģītā situācijā. Vēlāk atkal glāba kanādietis un vārtu stabs, bet perioda beigās lielajā vairākumā, komandai labi saspēlējoties, pie vārtu guvuma tika Miks Indrašis. Trešajā trešdaļā “Dinamo” divu minūšu laikā pamanījās zaudēt trīs vārtus – vispirms mazākumā, tad uzreiz pēc iemetiena kļūdījās Pīterss, pēcāk pretuzbrukums, un sasmelt izlieto neizdevās – neveiksme ar 1:3. Mājiniekiem izšķirošo pienesumu deva tieši skandināvu leģionāri, kuru rēķinā divi vārti.

Ceturtdien rīdzinieki izbraukumu turpinās Novosibirskā pret “Sibirj”, kas čempionātu sāka ar 3:1 uzvaru pār Maskavas “Spartak”.