foto – Edijs Pālens/LETA

Rīgas “Dinamo” izrauj uzvaru papildlaikā 0

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” piektdien, sākot kārtējo šīs sezonas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) izbraukumu, papildlaikā ar 3:2 (2:0, 0:1, 0:1, 1:0) izrāva uzvaru pret Jekaterinburgas “Avtomobilist”, šo komandu uzvarot otro reizi sešu dienu laikā.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Uzvaru viesiem nodrošināja Krišjānis Rēdlihs, bet pamatlaikā izcēās Ņikita Jevpalovs un Gunārs Skvorcovs, bet Miķelis Rēdlihs tika pie divām rezultatīvām piespēlēm.
Savukārt par mača varoni var uzskatīt Rīgas “Dinamo” lietuviešu vārtsargu Mantu Armali, kurš atvairīja 46 no 48 metieniem, tiekot pie pirmās uzvaras “Dinamo” rindās un KHL karjerā.

Rīdzinieki bija tuvu jau uzvarai pamatlaikā, taču “Avtomobilist” izlīdzinājumu panāca 25 sekundes pirms tā beigām, kad precīzs bija Aleksejs Vasiļevskis. Pirms tam mājiniekiem vārtus guva arī Pjērs Aleksandrs Parento.

Zīmīgi, ka arī pirms sešām dienām “Avtomobilist” Rīgā izglābās pamatlaika pēdējā minūtē, taču arī tad uzvarēja Rīgas “Dinamo”, kas ar identisku rezultātu 3:2 bija pārāka pēc “bullīšu” sērijas.

Rīgas “Dinamo” komandā debitēja Rihards Bukarts, kurš bija laukumā “Dinamo” pirmajā vārtu guvumā.

Rezultāts tika atklāts jau pirmajā minūtē, kad pēc Miķeļa Rēdliha piespēles spēcīgi pa vārtiem meta Jevpalovs, pārspējot “Avtomobilist” vārtsargu Jakubu Kovāržu nesagatavotu, gūstot savus ceturtos vārtus sezonā. Tobrīd laukumā bija arī Bukarts, ar kuru līgums tika noslēgts vien ceturtdien. Viņš darbojās otrajā uzbrucēju virknējumā kopā ar M.Rēdlihu un Jevpalovu.

Arī turpinājumā liels pārsvars piederēja viesiem, kuri spēles desmitajā minūtē pārsvaru dubultoja. Ripu pie pretinieku vārtiem ieguva Frenks Razgals, kurš pats centās apspēlēt Kovāržu, taču ripa no nūjas viņam noslīdēja, nonākot pa metienam Skvorcovam, kuram atlika trāpīt tukšā vārtu stūrī. Skvorcovam tie bija trešie vārti sezonā, savukārt Razgals un Oskars Batņa, kurš arī tika pie rezultatīvas piespēles, tika pie saviem pirmajiem punktiem ne tikai sezonā, bet arī KHL karjerā.

Turpinājumā aktīvāki jau bija mājinieki, kuri ieguva iespēju spēlēt arī vairākumā, taču pārspēt Rīgas “Dinamo” vārtsargu Mantu Armali viņiem pirmajā trešdaļā neizdevās.
Kas neizdevās pirmajā trešdaļā, to laukuma saimnieki paveica spēles otrā perioda otrajā minūtē, savērpjot karuseli pie Armaļa vārtiem. Lietuvietis atvairīja divus metienus, bet ar trešo precīzs bija Parento. Tiesa, viņš pirms tam nospēlēja rupji pret M.Rēdlihu, trāpot tam pa seju, tomēr tiesneši to nepamanīja.

Arī turpinājums nebija viegls, jo rīdzinieki divas reizes palika mazākumā, “Avtomobilist” piederēja pārsvars, tomēr labi darbojās Armalis. Viesiem labākā iespēja bija M.Rēdliham, kura metienu pēdējā brīdī ar nūju patraucēja pretinieku aizsargs. Savukārt trešdaļas beigu daļā vairākums jau bija “Dinamo”, bet tā laikā divi “Avtomobilist” hokejisti aizskrēja pret vienu rīdzinieku aizsargu, taču atkal labi nospēlēja Armalis.

Trešajā periodā 47.minūtē teicama iespēja bija M.Rēdliham, kurš vienatnē izslidoja pret Kovāržu, taču vārtsargs bija pārāks. Pēc tam abas komandas pa reizei spēlēja vairākumā, taču dramatisākās bija perioda beigas, kurās laukuma saimniekiem piederēja liels pārsvars.

“Avtomobilist” trīs minūtes pirms sirēnas ieguva vairākumu, pēc tam nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču ilgi rīdziniekus glāba Armalis. Taču arī viņš 25 sekundes pirms pamatlaika beigām bija bezspēcīgs pēc Vasiļevska spēcīga metiena no zilās līnijas.

Papildlaikā laba iespēja bija jaunpienācējam Bukartam, kurš kopā ar Jevpalovu izgāja divatā pret vienu aizsargu. Bukarts izšķīrās mest pats, taču Kovāržs briesmas likvidēja. Ar bīstamu momentu atbildēja arī “Avtomobilist”, bet 54 sekundes pirms papildlaika beigām uzvaras vārtus guva K.Rēdlihs, kuram asistēja jaunākais brālis. Aizsargs pa vārtiem meta neapstādinot ripu.

Šīs vienības savā starpā tikās jau svētdien, kad Rīgas “Dinamo” savā laukumā uzvarēja pēcspēles metienos ar 3:2. Šajā mačā rīdzinieku rindās atgriezās uzbrucējs Lauris Dārziņš, kurš tad izcēlās arī ar vārtu guvumu.

Šīs izbraukuma sērijas turpinājumā Latvijas klubs svētdien tiksies ar Magņitogorskas “Metallurg”, otrdien – ar Čeļabinskas “Traktor”, bet ceturtdien – ar Arta Ābola trenēto Toljati “Lada” komandu, kuru pārstāv Kristaps Sotnieks.