Rīgas “Dinamo” spēlētāji Sandis Ozoliņš (nr.8, sarkans) un vārtsargs Jakubs Sedlāčeks (nr.36, sarkans), un Doņeckas “Donbass” spēlētājs Tēmu Laine (nr.92, balts) Kontinentālās hokeja līgas spēlē “Arēnā Rīga”.

Mazākums, kļūdas aizsardzībā un “Dinamo” sezona ir galā 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijas septītajā, izšķirošajā mačā Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā pirmdien ar rezultātu 1:3 (1:2, 0:0, 0:1) atzina latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētās Ukrainas komandas Doņeckas “Donbass” pārākumu, noslēdzot šo sezonu. Līdz ar to sērijā līdz četrām uzvarām “Donbass” triumfēja ar 4-3.

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1

Vienīgos vārtus “Dinamo” labā guva Gints Meija, savukārt “Donbass” rindās divreiz izcēlās Jevgēņijs Dadonovs, bet reizi ripu rīdzinieku vārtos raidīja Tēmu Laine.

Jau no spēles pirmajām minūtēm klubi spēlēja atklātu hokeju. Mača trešajā minūtē “Donbass” hokejistu raidīta ripa trāpīja pa Rīgas kluba vārtu konstrukciju, bet dažas sekundes vēlāk Māris Bičevskis tika noraidīts uz četrām minūtēm par bīstamu spēli ar augstu paceltu nūju, atstājot “Dinamo” vienību skaitliskajā mazākumā. Minūti vēlāk Ukrainas komandas hokejisti izmantoja pirmo vairākumu spēlē – precīzs metiens no vārtu priekšas padevās Dadonovam. Pēcāk “Donbass” hokejisti turpināja bīstami uzbrukt, Lukāšam Kašparam trāpot pa “Dinamo” vārtu stabu. Savukārt sekundes vēlāk Ukrainas vienības rezultatīvākais spēlētājs soms Laine dubultoja rezultāta pārsvaru.

Trešdaļas otrā pusē spēles gaita abu vienību izpildījumā izlīdzinājās, nereti abu klubu hokejistiem iesaistoties asumos. Trešdaļas 17.minūtē Meija ar lielisku metienu vārtu devītniekā samazināja rezultāta starpību (1:2), latvietim gūstot savus piektos vārtus sešās Gagarina kausa izcīņas spēlēs.

Mača otrās 20 minūtes iesākās daudz mierīgāk, komandām spēlējot piesardzīgāk nekā spēles pirmajā trešdaļā. Cīņas 24.minūtē “Donbass” kapteinis Ruslans Fedotenko pārkāpa noteikumus pret Rustamu Begovu, ļaujot rīdziniekiem aizvadīt pirmo skaitlisko vairākumu spēlē. Tomēr pēc divām minūtēm rezultāts uz tablo palika nemainīgs. Pēc mazākuma izciešanas Ukrainas komanda pārņēma iniciatīvu spēlē, uzbrūkot daudz bīstamāk un regulārāk par pretiniekiem. Spēles 29.minūtē “Dinamo” hokejisti trīs reizes bīstami meta pa “Donbass” vārtsarga Jāna Laco sargātajiem vārtiem, tomēr visās epizodes slovāks savu komandu glāba. Savukārt sešas minūtes vēlāk Latvijas komanda tika pie otrā vairākuma šajā cīņā. Turpmākajās divās minūtēs “Dinamo” izveidojas lieliskas vārtu gūšanas iespējas, taču atkal savas vārtsarga prasmes teicami demonstrēja Laco.

Noslēdzošās mača daļas ievadā Latvijas kluba hokejisti vairākkārt apdraudēja Laco sargātos vārtus, lieliska iespēja izlīdzināt rezultātu bija Robertam Bukartam, tomēr viņam ripu neizdevās izdabūt starp pretinieku vārtsarga kājsargiem. Spēles 47.minūtē “Donbass” spēlētāji atkārtoti panāca divu vārtu pārsvaru, lieliski komandas kombināciju noslēdzot Dadonovam, kurš tādējādi guva savus otros vārtus cīņā. Neilgi pēc vārtu guvuma Oskars Bārtulis pārkāpa noteikumus pret Meiju, taču arī šoreiz “Dinamo” hokejisti nespēja izmantot vairākuma izspēli. Atlikušajās desmit minūtēs spriedze laukumā pieauga, spēlētājiem regulāri mēģinot provocēt pretiniekus.

Mača izskaņā Rīgas kluba spēlētāji īsā laika sprīdī tika noraidīti divas reizes, ļaujot Ukrainas vienībai spēlēt “lielajā” vairākumā. Tomēr “Donbass” hokejisti nesteidzās izmantot skaitlisko vairākumu, vairāk pieturot ripu viduszonā un tiekot pie drošas uzvaras.

“Donbass” vienība Rietumu konferences pusfinālā tiksies ar Čehijas komandu Prāgas “Lev” .