Rīgas “Dinamo” izslēgšanas spēles sāk ar zaudējumu 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijas pirmajā mačā piektdien ar rezultātu 2:5 (1:0, 0:2, 1:3) izbraukumā zaudēja latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētajai Ukrainas komandai Doņeckas “Donbass”.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63

Līdz ar to sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuvis 1-0 “Donbass” komandas labā.

Vārtus “Dinamo” komandas labā guva Gints Meija un Lauris Dārziņš, bet “Donbass” rindās izcēlās Peteri Virtanens, Klejs Vilsons, Jevgēņijs Dadonovs un Tēmu Laine, kurš bija precīzs divreiz.

Pirmajās spēles minūtēs “Dinamo” hokejisti prata radīt apjukumu mājinieku rindās, bet “Donbass” vēlāk uz to atbildēja ar vairākiem bīstamiem uzbrukumiem, komandām iesaistoties ātrā un agresīvā cīņā. Jau pirmajās minūtēs daudz darba bija gan “Dinamo” vārtsargam Mīkaelam Telkvistam, gan “Donbass” vārtu vīram Maiklam Leitonam. Laika gaitā “Donbass” hokejistiem vairākas reizes izdevās “saraustīt” rīdzinieku aizsardzību, tomēr allaž droši spēlēja Telkvists. Trešdaļas 13.minūtē par sitienu galvas rajonā Jurim Upītim uz 2+10 minūtēm tika noraidīts Oļegs Piganovičs, un “Dinamo” šo vairākumu ātri izmantoja, kad pēc veiksmīgas cīņas vārtu priekšā savus pirmos vārtus pēc atgriešanās no potītes lūzuma ārstēšanas guva Meija.

Pēc zaudētājiem vārtiem “Donbass” veica jūtamu ofensīvu, tomēr viesi savus vārtus nosargāja. Iespēju atbildēt ar precīzu pretuzbrukumu neizmantoja Dārziņš, bet trešdaļas pēdējā minūtē noraidīts tika Džeimijs Džonsons.

Otrās trešdaļas ievadā viesi izturēja atlikušo laiku mazākumā, tomēr spēles tempu noteica laukuma saimnieki, kuri gan netika pie izteiktām vārtu gūšanas iespējām. Cīņa ritēja ļoti ātri, laika gaitā uzbrukumu veidošanā iesaistoties arī “Dinamo” hokejistiem. Trešdaļas vidū straujo spēles tempu apslāpēja “Dinamo” noraidījums par skaitliskā sastāva pārkāpumu, ko “Donbass” ātri pārvērta gūtos vārtos – pie Telkvista atsitās ripas pirmais piesteidzās Virtanens, raidot to tīklā.

Uzreiz pēc zaudētājiem vārtiem noraidīts tika Jēkabs Rēdlihs, tomēr drīz vien noraidījumu izpelnījās arī mājinieki, vēlāk atstājot rīdzinieku vairākumā. Tajā “Dinamo” bija ļoti labas iespējas izcelties, tomēr aizraušanās ar vairākuma izspēli noveda pie “Donbass” pretuzbrukuma, kura noslēgumā 2:1 mājinieku labā mazākumā panāca Vilsons. Atlikušajā laikā vēl reizi viesus glāba Telkvists, bet otrā laukuma galā labas iespējas izcelties neizmantoja Skvorcovs un Šekura. Savukārt trešdaļas pēdējās sekundēs noraidīts tika Ozoliņš.

Trešās trešdaļas otrajā minūtē mājinieki spēja izmantot vairākumu, kad Laines raidīto ripu neredzēja Telkvists, panākot 3:1 savā labā. Uzreiz pēc tam iniciatīva pārgāja “Dinamo” komandas pusē, tomēr visi centieni, tajā skaitā divās vairākuma minūtēs, rezultātu nedeva. Arī turpinājumā iniciatīva piederēja “Dinamo” vienībai, turklāt trešdaļas vidū tika iegūts vēl viens vairākums, taču tajā viesu sniegums bija blāvs.

Turpinājumā “Donbass” komandu pēc bīstama Ozoliņa metiena glāba Leitons, taču iegūtais teritoriālais pārsvars viesiem jūtamus augļus nedeva. Četras minūtes pirms spēles beigām “Dinamo” uzbrukumus sev par labu izmantoja Dadonovs, kurš aizskrēja izgājienā pret Telkvistu un panāca jau 4:1, bet uzreiz pēc tam pēc cīņas pie vārtiem vienus vārtus atguva Dārziņš. Pēdējās minūtēs viesi izmisīgi centās atspēlēties, laukumā dodoties ar sešiem spēlētājiem, bet noslēdzošajās sekundēs ar metienu tukšos vārtos gala rezultātu panāca Laine.

Salīdzinot ar pēdējo regulārā čempionāta spēli pret Doņeckas klubu, “Dinamo” treneri bija saglabājuši visus aizsargu pārus, bet izmainījuši visus uzbrucēju trijniekus.

Cīņa ritēs līdz vienas komandas četrām uzvarām. Otrais mačs sestdien arī notiks Doņeckā, bet Rīgā sērija turpināsies nākamās nedēļas pirmdienā un otrdienā.