foto – LETA

Rīgas “Dinamo” iztur spiedienu un uzvar “Admiral” 0

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” sestdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā Liepājā izturēja spiedienu uz saviem vārtiem un ar 3:2 (2:0, 1:2, 0:0) uzvarēja Latvijas valstsvienības aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto Vladivostokas “Admiral”.

Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 228

Rīgas “Dinamo” labā pa vārtiem šajā mačā guva Edgars Kulda, Gints Meija un Georgijs Pujacs. Savukārt “Admiral” labā abas ripas iemeta Andrejs Sigarjovs.

Rīdzinieku šo maču uzsāka ļoti aktīvi, izveidojot vairākas bīstamas situācijas pie “Admiral” vārtiem, turklāt šī mača rezultātu jau sestajā minūtē atklāja Kulda, kurš izgājienā, apspēlējot Bārtuli, guva savus pirmos vārtus šajā sezonā. Latvijas klubs turpināja spēlēt aktīvi, un laba iespēja dubultot pārsvaru bija Pjotram Sčastļivijam, tomēr desmitajā minūtē to paveica Meija, kurš pārspēja Igoru Bobkovu pēc Krišjāņa Rēdliha uzmetiena uz vārtiem. Arī pēc šāda notikumu pavērsiena Rīgas “Dinamo” uzbruka aktīvi, kamēr “Admiral” bija spiesta lielākoties aizsargāties.

Pirmās trešdaļas izskaņā pēc Vitālija Pavlova spēka paņēmiena cieta laukuma apmales durvis, turklāt tas izkrita un bija jānomaina. Tādējādi spēle tika pārtraukta un komandas devās uz ģērbtuvēm. Tiesa, pēc 17 minūšu pārtraukuma, kas parasti ir starp periodiem, abas komandas atkal devās laukumā, lai aizvadītu atlikušās piecas minūtes un 21 sekundi.

Īsu brīdi pēc mača atsākšanās 2+10 minūšu sodu nopelnīja rīdzinieku leģionārs Filips Toluzakovs, taču neko bīstamu “Admiral” vairākuma laikā izveidot neizdevās. Līdz ar to atlikušajā daļā nekas vairs nemainījās, bet pēc pirmās trešdaļas komandas apmainījās laukuma pusēm un uzreiz sāka otro periodu.

Arī otrā trešdaļa aizritēja aktīvā hokejā, turklāt jau tā sākumā laba iespēja izcelties bija Mikam Indrašim, taču viņš vārtus neguva. To gan iespēja Pujacs, kura uzmetiens no distances izrādījās precīzs, panākot jau 3:0. Tomēr jau pēc tam ofensīvu uzsāka Vladivostokas vienība, turklāt 24.minūtē pirmais pie vārtsarga Jāņa Kalniņa atsistās ripas bija Sigarjovs. Lai samazinātu rezultāta starpību līdz minimumam, “Admiral” un Sigarjovam bija nepieciešamas tikai trīs minūtes. Viesi bija līdzsvarojuši spēles gaitu, bet pēc vārtu zaudējumiem rīdzinieki neizmantoja divus vairākumus.

Pašā otrās trešdaļas izskaņā “Admiral” bija bīstams izgājies uz rīdzinieku vārtiem, bet Kalniņš to neitralizēja. Priekšpēdējā minūtē noraidījumu par laika vilcināšanu izpelnījās Toluzakovs, bet viesiem viena hokejista pārsvaru vēl izmantot neizdevās, taču viņi vairākumā varēja iesākt noslēdzošo cīņas daļu.

Tiesa, šo pārsvaru “Admiral” tā arī neizmantoja, bet trešā trešdaļa aizritēja šīs komandas zīmē. Tuvojoties pamatlaika beigām, Vladivostokas komandas hokejistu spiediens pieauga, lai gan pārāk daudz Kalniņam spēlē nebija jāiesaistās. Rīgas “Dinamo” vienība tikmēr spēlēja no aizsardzības un centās pretiniekus pārsteigt ar pretuzbrukumiem. Šāda taktika bija veiksmīga, jo teicama iespēja bija Sčastļivijam, tomēr sāncenšu vārtsargs Bobkovs bija precīzs.

Divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām rupji savā aizsardzības zonā pieļāva Krišjānis Rēdlihs, kas pretinieku hokejistam Kirilam Voroņinam ļāva iziet vienatnē pret Kalniņu, taču vārtsargs glāba komandu no vārtu zaudējuma. Kad līdz pamatlaika beigām bija atlikusi viena minūte un 50 sekundes, “Admiral” nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet viesu pūliņi nebija sekmīgi, lai gan uz rīdzinieku vārtiem bija varens spiediens. Vienā no epizodēm teicami nocīnījās Miks Indrašis, taču skrējienā un vārtiem pret viņu tika pārkāpti noteikumi. Līdz ar to Rīgas “Dinamo” tika pie vairākuma un nosargāja uzvaru, turklāt pašā pēdējā sekundē nedaudz secen vārtiem aizslīdēja Miķeļa Rēdliha mestā ripa.

Pašlaik savainojumos iedzīvojušies Rīgas “Dinamo” hokejisti Koltons Gilīss un Džastins Šags, turklāt diskvalifikācijas dēļ sestdien nevarēja spēlēt Tims Sestito, kurš iepriekšējā duelī izkāvās.

Rīdziniekiem šis bija trešais mačs četru mājas spēļu sērijā, taču tā bija visai nosacīta, jo divas spēles tika aizvadītas Liepājā. “Arēnā Rīga”, kur parasti spēlē Rīgas klubs, šajās dienās plānoti citi pasākumi. Ceturtdien tur uzstājās krievu popzvaigzne Sergejs Lazarevs, bet sestdien plānots koncerts ar sen norietējušām 80.gadu disko zvaigznēm.

Šie mači gan nebija pirmā reize, kad Rīgas “Dinamo” KHL regulārā čempionāta spēli aizvadīja Liepājā, jo līdzīga nepieciešamība, kad “Arēna Rīga” ir aizņemta, bijusi arī iepriekšējās sezonās. Jāpiebilst, ka ikdienā Liepājas Olimpiskā centra ledus hallē Latvijas virslīgas čempionāta mājas spēles aizvada rīdzinieku fārmklubs un pašreizējā Latvijas čempione “Liepāja”.

Mājas spēļu sēriju “Dinamo” noslēgs pirmdien, kad “Arēnā Rīga” spēkosies ar Kazaņas “Ak Bars”.

Pirmo spēli pēc nedēļu ilgā pārtraukuma, kurš bija nepieciešams valstsvienību vajadzībām, “Dinamo” aizvadīja otrdien, kad “Arēnā Rīga” ar 2:5 atzina Ķīnas kluba Pekinas “Kuņluņ Red Star” pārākumu, bet ceturtdien Liepājā ar 3:2 uzvarēja Habarovskas “Amur” komandu.

Savukārt “Admiral” pēdējās četrās spēlēs cietusi trīs zaudējumus, iepriekšējā mačā ceturtdien ar rezultātu 1:2 zaudējot Artūra Kuldas pārstāvētajai Helsinku “Jokerit” vienībai.

Ar 24 punktiem 29 spēlēs Rīgas klubs Rietumu konferencē ieņem pēdējo vietu starp 14 komandām, kamēr Vladivostokas vienība ar 43 punktiem tikpat mačos ir sestā Austrumos.

Rīdzinieki no astotās vietas, kas nodrošina vietu izslēgšanas turnīrā, pašlaik atpaliek 19 punktus.

Abas komandas KHL turnīrā tikušās sešas reizes, četras uzvaras svinot rīdziniekiem. Iepriekšējā sezonā abos mačos uzvaras svinēja Rīgas “Dinamo” komanda.

KHL regulārajā čempionātā piedalās 29 komandas no astoņām valstīm – Krievijas, Latvijas, Baltkrievijas, Kazahstānas, Somijas, Slovākijas, Horvātijas un Ķīnas. Jaundibinātajā Pekinas klubā ir sapulcināti pazīstami ārzemju hokejisti, jo pašā Ķīnā pagaidām nav pietiekoši daudz spēlētāju, kas atbilstu KHL līmenim.

Regulārajā čempionātā katra komanda, tāpat kā pērn, aizvadīs pa 60 spēlēm. Ar katru no pretiniekiem tiks spēlēts divas reizes, bet vēl četras cīņas tiks aizvadītas ar savas divīzijas divām komandām – rīdziniekiem tās būs “Jokerit” un Minskas “Dinamo”, ar kurām tiks aizvadīts pa četrām savstarpējām spēlēm.

KHL regulārais čempionāts noslēgsies nākamā gada 18.februārī, trīs dienas vēlāk sāksies izslēgšanas spēles, bet Gagarina kausa ieguvēji tiks noskaidroti ne vēlāk kā 20.aprīlī.

Aizvadītajā sezonā Gagarina kausa finālā Magņitogorskas “Metallurg” sīvā sērijā ar 4-3 uzvarēja Maskavas CSKA vienību, otro reizi kluba vēsturē tiekot pie KHL galvenās balvas.