Foto – LETA.

Rīgas “Dinamo” kārtējo reizi iegāž spēle mazākumā, KHL čempionātā zaudējums 5

Rīgas “Dinamo” hokejistus kārtējo reizi šajā sezonā sestdien iegāza spēle nevienādos sastāvos, jo mazākumā tika ielaisti izšķirošie vārti, kā rezultātā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē nācās atzīt Novosibirskas “Sibirj” pārākumu.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Rīdzinieki savā laukumā “Arēnā Rīga” ar 3:4 (3:2, 0:1, 0:1) atzina “Sibirj” pārākumu, ciešot piekto zaudējumu pēc kārtas un astoto šosezon deviņos aizvadītos mačos.
Latvijas komanda nespēja nosargāt divu vārtu pārsvaru, bet izšķirošo ripu ielaida trīs ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām.

“Dinamo” rindās divus vārtus guva aizsargs Guntis Galviņš, kurš ir komandas šīs sezonas labākais snaiperis, bet reizi precīzs bija Tims Sestito.

Cīņas sākums mājiniekiem nebija veiksmīgs, jo jau ceturtajā minūtē “Sibirj” ātrā pretuzbrukumā atklāja rezultātu, kad viens pret Jakubu Sedlāčeku tika izvirzīts Sergejs Šumakovs, kurš skaisti apspēlēja vārtsargu.

Nonākot iedzinējos rīdzinieki metās atspēlēties un piecas minūtes vēlāk panāca vēlamo, kad mērķi sasniedza Galviņa no zilās līnijas mestā ripa. Arī turpinājumā mājiniekiem bija pārsvars, kuru izmantot izdevās skaitliskajā vairākumā, kad līdzīgā situācijā vārtos atkal ielidoja Galviņa raidītā ripa.

Galviņa vārtu guvumos abas reizes pretinieku vārtu priekšā atradās kāds no uzbrucējiem, tikmēr pats aizsargs ar četriem precīziem metieniem kļuvis par “Dinamo” labāko šīs sezonas snaiperi.

Rīdzinieki, iegūstot vadību, neapstājās un turpināja kontrolēt notikumus laukumā, 14.minūtē otro reizi spēlē realizējot vairākumu, kad pēc precīzas izspēles no vārtu priekšas precīzs bija Sestito. Pēc šiem vārtiem “Sibirj” veica vārtargu maiņu, jo Aleksandra Salāka vietā vārtos devās Aleksejs Krasikovs.

Diemžēl divu ripu pārsvaru saglabāt laukuma saimniekiem neizdevās, jo trīs minūtes pirms perioda beigām viesi izmantoja rīdzinieku kļūdu, sagrieza karuseli pretinieku zonā un pēc tam Konstantīns Okulovs ar metienu no zonas vidus pārspēja Sedlāčeku.

Savukārt otrajā trešdaļā rīdzinieki kārtējo reizi šajā sezonā grēkoja ar spēles disciplīnas ievērošanu un trīs reizes palika skaitliskajā mazākumā, taču atšķirībā no iepriekšējiem mačiem, šoreiz vārtus neielaida.

Tomēr nosargāt pārsvaru laukuma saimnieki nespēja, jo 36.minūtē Damirs Žafjarovs ar metienu no distances panāca izlīdzinājumu 3:3.

Pēc tam lieliska iespēja rīdziniekus atkal izvirzīt vadībā bija Gunāram Skvorcovam, tomēr viņš duelī ar Krasikovu zaudēja, lai gan ripa uzlidoja augstu gaisā un nokrita aiz vārtsarga muguras, tomēr vārtu līniju nešķērsoja.

Savukārt trešajā periodā abas komandas spēlēja pragmatiskāk, tomēr rīdziniekus atkal iegāža noraidījumi. Vienu reizi četratā rīdzinieki izturēja, bet kad nepilnas minūtes pirms pamatlaika beigām noteikumus pārkāpa Oskars Cibuļskis, viesi guva uzvaras vārtus. Maksims Šalunovs izdarīja metienu no zilās līnijas, bet Vladislavs Naumovs mainīja ripas lidojuma virzienu, to ieraidot virs Sedlāčeka pleca.

Normunda Sējēja trenētā Rīgas “Dinamo” sezonu sākusi pagalam slikti, jo deviņos mačos ir izcīnīta tikai viena uzvara, kas komandu ar trim punktiem joprojām ierindo pēdējā vietā Rietumu konferencē un visā līgā. Pēdējos piecos mačos ir piedzīvoti zaudējumi, kā arī šis ir sliktākais sezonas sākums vienības vēsturē.

Rīgas “Dinamo” sezonu sāka ar trīs zaudējumiem pamatlaikā pirmajā izbraukuma sērijā. Turpinājumā bija pārtraukums saistībā ar Latvijas izlases spēlēm, bet pēc tam sekoja vēl trīs spēles viesos. Izbraukums tika sākts ar cerīgu uzvaru pēcspēles metienu sērijā ar 3:2 pret Ufas “Salavat Julajev”, bet pēc tam Latvijas komanda atkal nostājās uz zaudējumu takas, ar 1:2 piekāpjoties Gagarina kausa īpašniekiem Magņitogorskas “Metallurg”, un ar 0:3 zaudējot Čeļabinskas “Traktor”, kam otrdien sekoja sezonas pirmā mājas spēle, kurā pēc neveiksmīgas trešās trešdaļas ar 1:3 tika atzīts Helsinku “Jokerit” pārākums.

Savukārt ceturtdien rīdzinieki viesos pagarinājumā ar 1:2 zaudēja Minskas “Dinamo” komandai.

Tikmēr “Sibirj” uzvarēja ceturtajā spēlē pēc kārtas. Novosibirskas klubs pirms nedēļas ar 3:0 uzvarēja Zagrebas “Medveščak”, kam sekoja panākums ar 7:1 pret Hantimansijskas “Jugra”, kā arī uzvara ar 3:2 pēcspēles metienos pret Bratislavas “Slovan”.

Ar 17 punktiem deviņos mačos “Sibirj” komanda ir trešajā vietā Austrumu konferencē.

Abām komandām šī KHL čempionātos bija 19. spēle un labāka bilance joprojām ir “Dinamo”, kas tikusi pie 11 uzvarām. Pērn abas komandas uzvaras dalīja uz pusēm, uzvarot katra savā laukumā. Rīdzinieki “Arēnā Rīga” bija labāki ar 2:0, bet viesos zaudēja ar 1:4.

Pēc spēles ar “Sibirj” rīdzinieki pirmdien uzņems Novokuzņeckas “Metallurg” vienību, bet trešdien mērosies spēkiem ar Omskas “Avangard”.
Starpsezonu laikā Rīgas “Dinamo” nometnē ilgu laiku valdīja nosacīts klusums, jo, lai gan darbs klubā notika, par sastāva komplektāciju netika ziņots, jo kluba vadība risināja finansiālus jautājumus, meklējot atbalstītājus. Ilgu laiku tika meklēts arī jauns galvenais treneris, taču šis process nevainagojās panākumiem, tāpēc par galveno treneri jūlija beigās, kad komanda jau bija sākusi gatavošanos sezonai, tika apstiprināts Sējējs, kurš šo amatu apvieno ar ģenerālmenedžera pienākumu veikšanu.

Sējējs galvenā trenera pienākumus pildīja arī rīdziniekiem neveiksmīgās iepriekšējās sezonas noslēgumā, kad darbu zaudēja soms Kari Heikile.

Gatavojoties sezonai, Rīgas “Dinamo” aizvadīja 11 pārbaudes spēles, kurās tika gūtas astoņas uzvaras.

Rīgas “Dinamo” iepriekšējās sezonas regulāro čempionātu noslēdza vien 12.vietā Rietumu konferencē un Gagarina kausam nespēja kvalificēties otro gadu pēc kārtas. Tāpat vienība izslēgšanas turnīrā neiekļuva jau trešo reizi pēdējo četru gadu laikā.

KHL regulārajā čempionātā piedalās 29 komandas no astoņām valstīm – Krievijas, Latvijas, Baltkrievijas, Kazahstānas, Somijas, Slovākijas, Horvātijas un Ķīnas.

Jaundibinātajā Pekinas klubā ir sapulcināti pazīstami ārzemju hokejisti, jo pašā Ķīnā pagaidām nav pietiekoši daudz spēlētāju, kas atbilstu KHL līmenim.

Regulārajā čempionātā katra komanda, tāpat kā pērn, aizvadīs pa 60 spēlēm. Ar katru no pretiniekiem tiks spēlēts divas reizes, bet vēl četras cīņas tiks aizvadītas ar savas divīzijas divām komandām – rīdziniekiem tās būs “Jokerit” un Minskas “Dinamo”, ar kurām tiks aizvadīts pa četrām savstarpējām spēlēm.

KHL regulārais čempionāts noslēgsies nākamā gada 18.februārī, trīs dienas vēlāk sāksies izslēgšanas spēles, bet Gagarina kausa ieguvēji tiks noskaidroti ne vēlāk kā 20.aprīlī.

Aizvadītajā sezonā Gagarina kausa finālā Magņitogorskas “Metallurg” sīvā sērijā ar 4-3 uzvarēja Maskavas CSKA vienību, otro reizi kluba vēsturē tiekot pie KHL galvenās balvas.