×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
3. marts, 2016
Drukāt

Rīgas “Dinamo” – latviešu vai krievu komanda? (2)

foto: LETAfoto: LETA

Arī turpmāk saglabāsim principu, ka balstāmies uz latviešu spēlētājiem. Mūsu sastāvu varētu pastiprināt jaunie krievu hokejisti – Rīgas “Dinamo” padomes priekšsēdētājs Juris Savickis nepilnas nedēļas laikā izcēlies ar diviem, ja ne savstarpēji izslēdzošiem, tad tomēr pretējiem paziņojumiem. Kuram no tiem ticēt?
“Kluba finansējumam nevajadzētu samazināties. Turpmāk komandā ņemsim mazāk leģionārus, bet vienlaikus redzam, ka Krievijā ir ļoti labi jaunie spēlētāji, kuri kaut kādu iemeslu dēļ netiek krievu klubos pamatsastāvā. Mums viņi derētu. Piemēram, jaunie hokejisti, kuri Krievijas lielajos klubos spēlē ceturtajās maiņās, pie mums varētu būt otrajā vai trešajā. Tādēļ šo tirgu noteikti izpētīsim,” Krievijas medijiem teicis Juris Savickis.
Protams, nevajag skriet vilcienam pa priekšu un teikt, ka Rīgas “Dinamo”, kuras lielais pluss visus gadus bijis balstīšanās uz latviešu spēlētājiem, pārkrievosies. Tomēr kaut vai divu vai trīs krievu spēlētāju uzaicināšana arī ir riskants solis. Nez vai fani to atbalstīs. Turklāt runa ir nevis tikai par nacionalitāti, bet arī sportisko pienesumu. Krievijas KHL klubiem jau tā akūti trūkst spēcīgu pašmāju spēlētāju, pēc visiem solīdajiem ir liels pieprasījums un viņi saņem ļoti labu algu. Bieži vien pat neatbilstošu spēles līmenim, taču tā kā ir strikts leģionāru limits – klubi ir spiesti maksāt. Rīgas “Dinamo” to nevarēs atļauties, līdz ar to ideja lūkoties jaunos krievu spēlētājus, diez vai tiks pārvērsta reālos darbos.
Astoņu gadu laikā Rīgas “Dinamo” pārstāvējuši tikai daži krievu spēlētāji – Vitālijs Karamnovs 2010./11. gada sezonā 18 spēlēs izcēlās ar divām rezultatīvām piespēlēm. Aizvadītās sezonas laikā no Maskavas “Spartak” tika iegūts Filips Toluzakovs, kurš 11 spēlēs guva trīs vārtus un izdarīja vienu rezultatīvu piespēli. Viņam ir spēkā līgums arī uz nākamo sezonu. Pērno sezonu Rīgā iesāka Pjotrs Sčastļivijs (27 spēlēs 5+5), bet tā kā viņš ir precējies ar Inetu Radeviču, tad zināmā mērā tika uzskatīts par savējo. Vēl jau bijis Jūrmalā dzimušais un Krievijā uzaugušais Ainārs Podziņš.
Mainīt politiku un pavērst seju uz Krievijas spēlētāju tirgu – tā būtu viena no lielākajām kļūdām, ko pieļāvis Juris Savickis.
Pēdējos divus gadus Rīgas “Dinamo” nav iekļuvusi KHL izslēgšanas spēlēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. tas ir faking bizness. ko Tu ņaudi?!

  2. vai tad tepat nepietiek krievu, ka jāmakšķerē pa raši ?

Draugiem Facebook Twitter Google+