Rīgas ”Dinamo” mača izskaņā pret ”Lokomotiv” ielaiž vārtus un nespēj tikt pie uzvaras 2

Neveiksmīgu mājas sēriju aizvadošais Latvijas hokeja klubs Rīgas “Dinamo” pirmdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionāta spēlē ielaida vārtus divas minūtes pirms pamatlaika beigām, ar rezultātu 1:2 (1:1, 0:0, 0:1) zaudējot Jaroslavļas “Lokomotiv” komandai, joprojām savā laukumā šajā sezonā nespējot tikt pie panākuma.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156

“Lokomotiv”, kurā par vārtsargu treneri strādā Sergejs Naumovs, uzvaru izrāva vien nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad precīzs bija Daniils Apaļkovs.

Tikmēr Latvijas kluba rindās pirmajā periodā skaitliskajā vairākumā izcēlās Georgijs Pujacs, bet pretiniekiem pirmos vārtus jau mača trešajā minūtē guva Jakubs Naklādals.

Rīgas “Dinamo” jau trešo spēli pēc kārtas nespēj gūt vairāk par vieniem vārtiem, piedzīvojot trešo zaudējumu pēc kārtas.

Par labāko Latvijas kluba rindās šajā mačā tika atzīts lietuviešu aizsargs Nerijus Ališausks.

Spēle rīdziniekiem sākās neveiksmīgi, jo jau trešās minūtes sākumā ripa ielidoja Džastina Pītersa sargātajos vārtos. Mājinieki tiesnešiem pieprasīja pētīt videoatkārtojumu, un pēc ilgas pauzes tika paziņots, ka Pāvels Kraskovskis ripu vārtos ieraidījis ar roku, tāpēc vārtu guvums netika ieskaitīts.

Šajā epizodē noraidījumu nopelnīja Krišjānis Rēdlihs, kurš vārtu priekšā pagrūda Kraskovski, bet “Lokomotiv” jau pēc 40 sekundēm izmantoja viena spēlētāja pārsvaru, pēc skaistas saspēles no asa leņķa precīzi metot Naklādalam.

Arī nākamajās minūtē bīstamāki bija viesi, taču turpinājumā spēles gaita izlīdzinājās, lielisku iespēju neizmantojot Nikolajam Jeļisejevam. Spēles 14.minūtē “Dinamo” ieguva iespēju spēlēt vairākumā, kad uz sodīto soliņu tika aizsūtīts Naklādals, bet jau pēc trīs sekundēm rīdzinieki izmantoja pārsvaru. Terijs Galjardi uzvarēja iemetienā, ripu uz zilo līniju atspēlējot Pujacam, kurš ar spēcīgu šķīlienu pārspēja pretinieku vārtsargu Alekseju Muriginu, kurš pat īsti nenoreaģēja uz metienu.

Pujacam šī bija tikai otrā spēle sezonā, jo vienā mačā viņš piedalījās pirmajā izbaukumā.

Atlikušajā laikā rezultāts vairs nemainījās, lai arī rīdziniekiem bija pāris labas iespējas, tostarp izgājiens divatā pret vienu aizsargu.

Tikmēr otrajā periodā laukuma saimniekiem vairāk nācās aizstāvēties, jo “Dinamo” trīs reizes palika mazākumā, tomēr savus vārtus nosargāja. Īpaši grūti bija sākot no 33.minūtes, kad vispirms divas soda minūtes par klupināšanu nopelnīja Miks Indrašis, bet viņam atgriežoties laukumā, noraidījumu uzreiz saņēma arī Māris Bičevskis.

Savukārt spēlējot vienādos sastāvos, spēle ritēja abos virzienos, labām iespējām veidojoties te pie vieniem, te otriem vārtiem. Mājiniekiem bīstami meta Denijs Kristo un Lukass Lesio, tomēr abu komandu vārtsargi bija uzdevumu augstumos.

Savukārt trešajā periodā divas reizes vairākumā jau bija rīdzinieki, tomēr izvirzīties vadībā viņi nespēja. Arī “Lokomotiv” turpināja spēlēt uzbrukuma hokeju, savu panākot 110 sekundes pirms pamatlaika beigām, kad Apaļkovs tempā ieslidoja pretinieku zonā un izdarīja Pītersam netveramu plaukstas metienu vārtu augšējā stūrī.

Atlikušajā laikā rīdzinieki nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču izglābties nespēja, turpinot neveiksmju sēriju.

Zīmīgi, ka pirmdien savu 30.dzimšanas dienu atzīmē Rīgas “Dinamo” kapteinis Gints Meija. Savukārt mājiniekiem šajā mačā nepalīdzēja kanādiešu uzbrucējs Brendons Makmilens, jo viņa ģimenē gaidāms papildinājums, tāpēc hokejists uz brīdi devies mājās.

Rīgas “Dinamo” ar pieciem punktiem septiņās spēlēs ieņem pirmspēdējo 12.vietu Rietumu konferencē, kamēr “Lokomotiv” ar 11 punktiem ir ceturtajā pozīcijā.

Abām komandām šī šosezon bija jau ceturtā savstarpējā spēle, jo tās trīs reizes tikās arī pirmssezonas pārbaudes turnīros. Visos mačos uzvarēja Jaroslavļas komanda, tostarp divās cīņās Latvijas Dzelzceļa kausa izcīņā, finālā rīdziniekiem zaudējot ar 0:3.

Rīdzinieki aizvadīja trešo no piecām mājas sērijas spēlēm.

Pirmajā mačā ceturtdien Sanda Ozoliņa trenētais klubs ar 1:3 zaudēja Maskavas “Spartak” komandai, neveiksmīgi aizvadot spēles trešo periodu, kurā īsā laikā ielaida trīs ripas. Savukārt sestdien ar 1:5 tika kapitulēts Maskavas “Dinamo”, kuras rindās ar divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Mārtiņš Karsums.

Pirms mājas spēļu sērijas Latvijas klubam bija divu uzvaru sērija, bet šosezon komanda sešos mačos ir piedzīvojusi četras neveiksmes.

Tikmēr “Lokomotiv” sezonas ievadā piecās spēlēs arī ir izcīnījusi divas uzvaras, taču iekrājusi vairāk punktu nekā rīdzinieki. Jaroslavļas klubs iepriekšējā mačā sestdien viesos ar 2:3 zaudēja Čerepovecas “Severstaļ”, bet pirms tam mājās ar 3:1 uzveica Maskavas apgabala “Vitjaz”.

Jau vēstīts, ka rīdzinieki sezonu sāka ar četrām spēlēm viesos, tiekot pie divām uzvarām. Izbraukums bija gana nepatīkams, jo četri rīdzinieku komandas spēlētāji guva traumas un mājās atgriezās priekšlaicīgi. Sezonas pirmajā mačā žokļa lūzumā iedzīvojās Miķelis Rēdlihs, nākamajā mačā traumas guva leģionāri Koltons Gilīss un Terijs Galjardi, bet trešajā cīņā potītes lūzumā iedzīvojās viens no vienības vadošajiem aizsargiem Guntis Galviņš.

Tiesa, Galjardi jau sestdien gāja laukumā pret Maskavas “Dinamo”.

Robi sastāvā rīdziniekiem lika pagājušajā nedēļā noslēgt līgumu ar uzbrucēju Vitāliju Pavlovu, kurš jau iepriekš spēlēja Latvijas klubā, taču pērn 53 mačos palika bez gūtiem vārtiem.

Pēc mača ar “Lokomotiv” rīdzinieki trešdien mērosies spēkiem ar Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Gagarina kausa īpašnieci Sanktpēterburgas SKA, bet mājas spēļu sēriju noslēgs piektdien pret Astanas “Baris” (8.septembrī).

Jau vēstīts, ka “Dinamo” starpsezonā piedzīvoja pārmaiņas treneru kolektīvā, Normundu Sējēju amatā nomainot Sandim Ozoliņam, kuram šī ir pirmā pieredze galvenā trenera postenī. Viņam asistē Aleksandrs Ņiživijs un Rodrigo Laviņš, bet ģenerālmenedžera pienākumus pilda Ģirts Ankipāns.

Starpsezonā vienībai pievienojās kanādiešu vārtsargs Džastins Pīterss, kurš aizvadījis 83 spēles Nacionālajā hokeja līgā (NHL) un cīnās par vietu Kanādas izlases sastāvā startam 2018.gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Tāpat Kanādas izlases sastāvā augusta sākumā notikušajā turnīrā Sočos piedalījās arī “Dinamo” šīs sezonas hokejisti aizsargs Karls Stolerijs un uzbrucējs Brendons Makmilens, kuri arī spēlējuši planētas spēcīgākajā līgā. Tāpat no hokeja dzimtenes Kanādas “Dinamo” rindas papildinājis uzbrucējs Lukass Lesio.

No starpsezonas jaunieguvumiem visvairāk spēļu NHL aizvadījis Kalgari dzimušais uzbrucējs Terijs Galjardi, kuram ir ASV un Kanādas dubultpilsonība. ASV izlasē spēlējušais Galjardi laukumā bijis 321 NHL mačā, bet amerikāņu aizsargam Viljamam Renam un uzbrucējam Denijam Kristo nav pasaules labākās līgas spēļu pieredzes.

Tāpat “Dinamo” rindas papildinājis lietuviešu aizsargs Nerijus Ališausks, kurš sešas sezonas spēlējis “Liepājas metalurga” komandā un šajā laikā iemācījies tekoši runāt latviešu valodā. Ališausks kļuvis par otro lietuviešu hokejistu KHL, jo 2008./2009.gada sezonā Sanktpēterburgas SKA rindās spēlēja Darjus Kasparaitis, kuram gan bija Krievijas pase.

No pērnās sezonas pamatsastāva vietu komandā saglabājuši vārtsargs Jānis Kalniņš, aizsargi Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Guntis Galviņš, Aleksandrs Jerofejevs, Kristaps Zīle un Uvis Balinskis, kā arī uzbrucēji Gunārs Skvorcovs, Miķelis Rēdlihs, Frenks Razgals, Nikolajs Jeļisejevs, Miks Indrašis, Gints Meija, Edgars Kulda, Māris Bičevskis, Roberts Lipsbergs, Georgs Golovkovs un kanādietis Koltons Gilīss. Tāpat komandā vietu saglabājis nomināli trešais vārtsargs Antons Naumovs.

Pēc piecu gadu prombūtnes Ziemeļamerikā Latvijā atgriezies uzbrucējs Ņikita Jevpalovs, kā arī komandas rindas papildinājis vēl viens šīs pozīcijas spēlētājs Oskars Batņa. “Dinamo” pievienojušies arī jaunie hokejisti aizsargs Renārs Kārkls, kā arī uzbrucēji Emīls Ģēģeris un Juliāns Misjus.

Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, Rīgas “Dinamo” rindās vairs nav ilggadējais vārtsargs Jakubs Sedlāčeks, aizsargi Oskars Cibuļskis, Ralfs Freibergs, Jēkabs Rēdlihs, Patriks Malens, Ēriks Ševčenko un uzbrucēji Tims Sestito, Džastins Šags, Filips Toluzakovs, Pjotrs Sčastļivijs un Kaspars Saulietis.

Paredzams, ka vēlāk sezonas laikā pēc atlabšanas no traumas Rīgas “Dinamo” pievienosies Lauris Dārziņš.

Šajā sezonā katrs klubs KHL čempionātā aizvadīs pa 56 spēlēm, turklāt kalendārā būs pārtraukums saistībā ar 2018.gada Phjončhanas Ziemas olimpiskajām spēlēm.

Pa 56 spēlēm regulārajā čempionātā KHL klubi aizvadīja arī pirmajās divās – 2008./2009. un 2009./2010.gada – KHL sezonās, bet pēc tam divas sezonas spēlēja pa 54 mačiem, bet īsākais bija 2012./2013.gada regulārais čempionāts, kad katra komanda izspēlēja pa 52 cīņām. Savukārt iepriekšējās trīs sezonās komandas aizvadīja pa 60 mačiem katra.

Šī gada kalendārs saīsināts, jo no 29.janvāra līdz 25.februārim turnīrā būs pārtraukums, kas saistīts ar 2018.gada Phjončhanas Ziemas olimpiskajām spēlēm. Zīmīgi, ka pēc pārtraukuma Rīgas “Dinamo” atliks aizvadīt vien divas spēles, viesos pret Minskas “Dinamo” un 1.martā mājās pret Helsinku “Jokerit”, noslēdzot regulāro sezonu.

KHL regulārajā čempionātā bez Olimpiādei paredzētās pauzes būs arī divi pārtraukumi, kas atvēlēti izlašu vajadzībām. Tāpat kalendārā janvāra vidū būs neilgs pārtraukums saistībā ar KHL Zvaigžņu spēli.

Rīgas “Dinamo” šī gada nogalē plāno startēt tradicionālajā Špenglera kausa izcīņā, kur grupā tiksies ar Šveices izlasi un Somijas augstākās līgas klubu Hāmēnlinnas HPK.

Rīgas “Dinamo” iepriekšējā sezonā, kas Latvijas klubam bija neveiksmīgākā deviņos KHL aizvadītos gados, palika pēdējā vietā 14 Rietumu konferences komandu vidū, bet visā līgā ieņēma pirmspēdējo 28.pozīciju. Pirmajās četrās sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi “play-off” spēlēja arī 2013./2014.gada sezonā, bet nākamos trīs gadus “Dinamo” palika bez izslēgšanas turnīra.